Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

Wpadki szefa MSZ. Będą zmiany w rządzie Beaty Szydło?

Wpadki szefa MSZ. Będą zmiany w rządzie Beaty Szydło?

Liczba wpadek w polityce zagranicznej ministra Waszczykowskiego jest tak duża, że nie zdziwiłbym się, gdyby prezes Kaczyński zdecydował się na dymisję - mówi Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. Podobnie uważa lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, który zauważa, że błędy szefa MSZ wpływają na wizerunek całej partii rządzącej. Czy niebawem czekają nas zmiany w rządzie Prawa i Sprawiedliwości? Opinie na ten temat w Sejmie zebrał Mariusz Szymczuk.
Czy nad ministrem Waszczykowskim zbierają się czarne chmury? W poniedziałkowym wywiadzie dla "Polski The Times" Jarosław Kaczyński określił zaproszenie przez MSZ Komisji Weneckiej do Polski "kosztownym błędem". We wtorek również prezydencki minister Krzysztof Szczerski skrytykował resort spraw zagranicznych, że za wcześnie zwrócił się do Komisji Weneckiej o opinię w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. A według komentatorów i polityków opozycji to nie pierwszy błąd popełniony przez Waszczykowskiego.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z klubu Kukiz'15 komentując tę sprawę podkreślił, że Witold Waszczykowski jest ostatnią osobą, która może pozwolić sobie na błędy i kontrowersyjne wypowiedzi. - Tłumaczy, że trzeba uczyć się na błędach, ale nie chcę, aby szef polskiej dyplomacji uczył się w ten sposób. Problem w tym, że PiS ma bardzo krótką ławkę - dodaje Tyszka.

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej przypomina słowa Waszczykowskiego w wywiadach dla zagranicznej prasy na temat cyklistów i wegetarian oraz jego oceny polityków europejskich . - Niewyważone teksty ośmieszały Polskę albo zagrażały jej pozycji - stwierdza posłanka. Przywołała też kontrowersje wokół wypowiedzi ministra na temat zaproszenia do Polski przedstawicieli Komisji Weneckiej.


Mimo zrzutów opozycji Ryszard Czarnecki z PiS nie spodziewa się zmian na fotelu szefa MSZ. - Minister Waszczykowski jest szefem resortu, który dobrze pracuje. Ma wizję aktywniejszej roli polski na arenie międzynarodowej - wyjaśnia Czarnecki.

Kosiniak-Kamysz zwraca jednak uwagę na to, że sprawami kadrowymi w rządzie PiS zajmuje się sam Jarosław Kaczyński. - I to on zdecyduje w tej sprawie - mówi lider PSL.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (557)
Nie zgadzam się z opinią
210
Zgadzam się z opinią
752
~Rmf fm 2016-03-02 (08:22) 3 godziny i 57 minut temu

Lubię wypowiedzi Czarneckiego, to osioł i du.....wlaz, śmieszny.,zawsze wiadomo co powie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
116
Zgadzam się z opinią
460
~kastor 2016-03-02 (08:57) 3 godziny i 22 minut temu

Sikorski wywalił go z MSZ bo to była wyjątkowo nielojalna miernota. Kaczyński mając w zapleczu "kawusię" Fotygę i Waszczykowskiego wybrał tego drugiego, bo Fotyga już się zbłażniła na arenie międzynarodowej. Coś ta ławeczka krótka i same miernoty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
147
Zgadzam się z opinią
426
~TROLLIK 2016-03-02 (08:54) 3 godziny i 25 minut temu

Negatywny dla rządu PiS projekt opinii Komisji Weneckiej potwierdził to, co przedstawiciele opozycji i społeczeństwa obywatelskiego mówili od miesięcy: PiS-owska większość łamie podstawowe standardy, które winny obowiązywać w europejskich demokracjach. Trudno o lepsze podsumowanie 100 dni rządów partii, która ma w nazwie „prawo” i „sprawiedliwość”.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12