Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

Wpadki szefa MSZ. Będą zmiany w rządzie Beaty Szydło?

Wpadki szefa MSZ. Będą zmiany w rządzie Beaty Szydło?

Liczba wpadek w polityce zagranicznej ministra Waszczykowskiego jest tak duża, że nie zdziwiłbym się, gdyby prezes Kaczyński zdecydował się na dymisję - mówi Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. Podobnie uważa lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, który zauważa, że błędy szefa MSZ wpływają na wizerunek całej partii rządzącej. Czy niebawem czekają nas zmiany w rządzie Prawa i Sprawiedliwości? Opinie na ten temat w Sejmie zebrał Mariusz Szymczuk.
Czy nad ministrem Waszczykowskim zbierają się czarne chmury? W poniedziałkowym wywiadzie dla "Polski The Times" Jarosław Kaczyński określił zaproszenie przez MSZ Komisji Weneckiej do Polski "kosztownym błędem". We wtorek również prezydencki minister Krzysztof Szczerski skrytykował resort spraw zagranicznych, że za wcześnie zwrócił się do Komisji Weneckiej o opinię w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. A według komentatorów i polityków opozycji to nie pierwszy błąd popełniony przez Waszczykowskiego.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z klubu Kukiz'15 komentując tę sprawę podkreślił, że Witold Waszczykowski jest ostatnią osobą, która może pozwolić sobie na błędy i kontrowersyjne wypowiedzi. - Tłumaczy, że trzeba uczyć się na błędach, ale nie chcę, aby szef polskiej dyplomacji uczył się w ten sposób. Problem w tym, że PiS ma bardzo krótką ławkę - dodaje Tyszka.

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej przypomina słowa Waszczykowskiego w wywiadach dla zagranicznej prasy na temat cyklistów i wegetarian oraz jego oceny polityków europejskich . - Niewyważone teksty ośmieszały Polskę albo zagrażały jej pozycji - stwierdza posłanka. Przywołała też kontrowersje wokół wypowiedzi ministra na temat zaproszenia do Polski przedstawicieli Komisji Weneckiej.


Mimo zrzutów opozycji Ryszard Czarnecki z PiS nie spodziewa się zmian na fotelu szefa MSZ. - Minister Waszczykowski jest szefem resortu, który dobrze pracuje. Ma wizję aktywniejszej roli polski na arenie międzynarodowej - wyjaśnia Czarnecki.

Kosiniak-Kamysz zwraca jednak uwagę na to, że sprawami kadrowymi w rządzie PiS zajmuje się sam Jarosław Kaczyński. - I to on zdecyduje w tej sprawie - mówi lider PSL.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (557)
Nie zgadzam się z opinią
210
Zgadzam się z opinią
752
~Rmf fm 2016-03-02 (08:22) 7 godzin i 37 minut temu

Lubię wypowiedzi Czarneckiego, to osioł i du.....wlaz, śmieszny.,zawsze wiadomo co powie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
116
Zgadzam się z opinią
460
~kastor 2016-03-02 (08:57) 7 godzin i 2 minuty temu

Sikorski wywalił go z MSZ bo to była wyjątkowo nielojalna miernota. Kaczyński mając w zapleczu "kawusię" Fotygę i Waszczykowskiego wybrał tego drugiego, bo Fotyga już się zbłażniła na arenie międzynarodowej. Coś ta ławeczka krótka i same miernoty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
147
Zgadzam się z opinią
426
~TROLLIK 2016-03-02 (08:54) 7 godzin i 5 minut temu

Negatywny dla rządu PiS projekt opinii Komisji Weneckiej potwierdził to, co przedstawiciele opozycji i społeczeństwa obywatelskiego mówili od miesięcy: PiS-owska większość łamie podstawowe standardy, które winny obowiązywać w europejskich demokracjach. Trudno o lepsze podsumowanie 100 dni rządów partii, która ma w nazwie „prawo” i „sprawiedliwość”.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
268
~GoliathS 2016-03-02 (10:44) 5 godzin i 15 minut temu

MSZ wysłało ostry protest do Komisji Weneckiej w sprawie pojawienia się "przecieku" raportu KW do Gazety Wyborczej! - tylko kompletny ignorant może bezpodstawnie zarzucać instytucji międzynarodowej coś, czego nie potrafi udowodnić, a dodatkowo jest działaniem wbrew logice i interesowi tej instytucji!!! - i należy uznać takie działanie, za normę naszego MSZ !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
213
~krzesła i posadki !!!! 2016-03-02 (10:43) 5 godzin i 16 minut temu

PiS ??? nie ma żadnej "krótkiej ŁAWKI" !!! PiS ma jedynie "krzesła i posady" !!!!!!!! oraz "specjalistów" typu Brudziński, Kempa, Waszczykowski, Pawłowicz, Kurski, Maciarewicz czy Czarnecki (miał chrapkę na prezesa PZPN bo na prezesem PiS bez szans) i jemu podobnych. Najlepsi ??? "specjaliści" PiS pojawili się w stadninach Arabów po odwołaniu dyrektorów-hodowców z 30 letnim doświadczeniem hodowlano-genetycznym !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
196
~t.runo 2016-03-02 (10:32) 5 godzin i 27 minut temu

Proponuję na to stanowisko panią Fotygę. Już raz się doskonale "sprawdziła"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
205
Valdemort 2016-03-02 (11:00) 4 godziny i 59 minut temu

zajady mi pękają ze śmiechu, jak słucham pajaców takich jak Czarnecki czy Waszczykowski - miernot i reprezentantów miernot - "rzołnieży" prezesa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
184
~zas 2016-03-02 (08:39) 7 godzin i 20 minut temu

Waszczykowski i Macierewicz kompromitują każdego kto im rękę podaje. To nieuki. Dużo i głośno krzyczą. Wiecie dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny. Czytaj ludu boży Krasickiego. Biskupa przecież.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
84
Zgadzam się z opinią
237
~leszekl4 2016-03-02 (08:15) 7 godzin i 44 minut temu

Ale pisie syny wyją na słowa prawdy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
166
~Zuza 2016-03-02 (08:23) 7 godzin i 36 minut temu

Dureń ale nasz dureń!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
160
~DlamniejestOK 2016-03-02 (08:47) 7 godzin i 12 minut temu

Eeeeee, czepiacie się... Pan Waszczykowski ma nobliwy wygląd i nominację od Pana Prezesa. Nie wiem.... może pomógłby weekendowy trening w uczelni Pana Dyrektora?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
153
~Ania 2016-03-02 (11:12) 4 godziny i 47 minut temu

Ile lat będziecie sobie tytuły ministrów nadawać i brać ciężkie pieniądze za pustotę mózgu co do polityki dlaczego tylu ludzi siedzi w rządzie nic nie robiąc dla narodu pozytywnego oprócz następnych długów biorą pieniądze jak swoje za siedzenie pasożyty.A ludziom pracującym ciężko 12 zł czas by na Wiejskiej dostawali tyle ,ciekawe ilu by ich tam dalej wypoczywało.Żenada co w tym kraju oprócz złodziei perfekcyjnie działa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
151
~altr 2016-03-02 (11:10) 4 godziny i 49 minut temu

tow. waszczykowski, to tak jak drugi tow. gomułka, uczy się błędach, nie prościej i taniej, byłoby uczyć się w szkole

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
150
~podatnik 2016-03-02 (08:25) 7 godzin i 34 minut temu

To Kaczyński rządzi rządem to już taki burdel w tym Kraju

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
145
~gujijo 2016-03-02 (10:55) 5 godzin i 4 minuty temu

No cóż jaki pan taki , panie "prezesie", jaki poziom członków , taki poziom partii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
121
~julcia 2016-03-02 (08:01) 7 godzin i 58 minut temu

A dlaczego kaczyński miałby cokolwiek robić ? przecież nie jest szefem rządu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
99
~wifi 2016-03-02 (07:22) 8 godzin i 37 minut temu

o wizję nietrudno , wystarczy coś wziąć wzorem innych...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
98
~spy 2016-03-02 (11:07) 4 godziny i 52 minut temu

Waszczykowski jest całkowicie skompromitowany, on nigdy nie nadawał się na szefa MSZ-u. PIS niestety nie posiada ludzi z klasą, którzy poprowadzili by poważne resorty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
65
Zgadzam się z opinią
137
~Szelma 2016-03-02 (10:12) 5 godzin i 47 minut temu

Kierwiński, też mi autorytet od spraw międzynarodowych i jakichkolwiek! Wystarczy spojrzeć na twarz niezmąconą żadną myślą, aby wyrobić sobie o nim zdanie.

odpowiedz