więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1096477solidarnych Solidarni z Ukrainą

Wichura przejdzie nad Polską; będzie wiać nawet 120 km/h.

PAP |  dodane 2009-11-18 (16:25) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 12 godzin i 5 minut temu
drukuj

Nawet 120 km/h mogą osiągać wieczorem i w nocy porywy wiatru w strefie brzegowej w woj. pomorskim - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Silny wiatr spodziewany jest też w innych regionach Polski. Wichurze mogą towarzyszyć opady deszczu.

IMiGW przewiduje, że w woj. pomorskim wiatr będzie wiał z prędkością 50-65 km/h, w porywach 70-90 km/h, a w strefie brzegowej - do 120 km/h.

Przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem, mogącym osiągnąć prędkość w strefie brzegowej do 100 km na godzinę, ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. W głębi lądu porywy wiatru mają osiągać prędkość 75-90 km na godzinę.

IMiGW przewiduje również silny wiatr w województwach: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim. Tam wiatr może osiągać prędkość 30-40 km/h, w porywach do 70-85 km/h.

Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina, aby pozamykać i dobrze zabezpieczyć okna, a z balkonów i parapetów pozabierać wszystkie przedmioty. Mieszkańcy nie powinni też parkować samochodów ani chronić się pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami i tablicami reklamowymi.

Lepiej też unikać parkowania samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków, a podróżując autem zachować szczególną ostrożność, wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.

Jak poinformowano w szczecińskim biurze prognoz meteorologicznych, silny wiatr to efekt przesuwania się znad Danii na wschód aktywnego ośrodka niżowego oraz silnej różnicy ciśnienia.

Zobacz prognozy w serwisie pogoda.wp.pl


(bart)

oceń
tak 80 90.91%
nie 8 9.09%

Przeczytaj też

Meteorolodzy ostrzegają - silny wiatr na Dolnym Śląsku

dodane 2009-11-23 (18:10) 4 lata 5 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 20 minut temu

Po nocnych wichurach dziesiątki miejscowości bez prądu

aktualizacja 2009-11-19 (07:57) 4 lata 5 miesięcy 5 dni 20 godzin i 33 minuty temu

Strzeż się podczas spaceru w lesie

dodane 2009-10-16 (17:07) 4 lata 6 miesięcy 8 dni 11 godzin i 23 minuty temu
materiał foto

Pogoda paraliżuje Polskę

dodane 2009-10-15 (08:35) 4 lata 6 miesięcy 9 dni 19 godzin i 55 minut temu

materiał foto

Gwałtowny atak zimy

dodane 2009-10-14 (07:10) 4 lata 6 miesięcy 10 dni 21 godzin i 20 minut temu

Nad Pomorze nadciąga niszczycielski żywioł!

dodane 2009-10-13 (20:30) 4 lata 6 miesięcy 11 dni 8 godzin i 1 minutę temu

Będzie padało i wiało - ostrzegają hydrolodzy

dodane 2009-10-12 (11:00) 4 lata 6 miesięcy 12 dni 17 godzin i 30 minut temu

Wichura zebrała żniwo

dodane 2009-10-04 (21:00) 4 lata 6 miesięcy 20 dni 7 godzin i 30 minut temu

3 ofiary wichury - 1 nie żyje, 1 zaginęła, 1 ranna

dodane 2009-10-04 (17:20) 4 lata 6 miesięcy 20 dni 11 godzin i 10 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (307)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
Leokadia 2009-11-19 (23:45) 4 lata 5 miesięcy 5 dni 4 godziny i 45 minut temu

szkoda że dopiero
teraz o tym przeczytałam bo rano obudziłam się i mój ogród wyglądał jak po wojnie!

odpowiedz

0
0
~xxx 2009-11-19 (01:53) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 2 godziny i 37 minut temu

woj. pomorskie strasznie wieje .

odpowiedz

0
0
~ona 2009-11-19 (01:52) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 2 godziny i 38 minut temu

Tczew
W Tczewie(woj.pomorskie)mocno wieje!

odpowiedz

0
0
~Katarzyna 2009-11-19 (01:19) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 3 godziny i 11 minut temu

WIEJE
w łomży woj.podlaskie juz od wieczora wiatr daje we znaki.strasznie wieje i na dodatek pada deszcz.lepiej nie wychodzic z domu. pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~arek 2009-11-19 (00:55) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 3 godziny i 35 minut temu

jak co roky
zaobserwowalem wiatry u nas w wawie to zwiastun zimy znaczy yo ze niebawiem bedzie ochlodzenie i moze opady sniegi czyli zima wiatr z zachodu czyli bardzo ochladza sie na wschodzie idzie zima na calego

odpowiedz

0
0
~Martunia24z wawy 2009-11-18 (23:02) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 5 godzin i 28 minut temu

a co mnie śląsk obchodzi, POLSKA bez śląska!!!
jak w temacie...

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~miodzik 2009-11-18 (23:58) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 32 minuty temu

SZROPY wieje jak cholera bo sołtys puszcza wiatry.
Ten Romek chyba się kapusty z grochem najadł bo i wiatry i smród.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Ryba 2009-11-19 (00:29) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 1 minutę temu

Wichura
Moze przy 120 km/godz wichura wymiecie resztki pisuarow tych,ktorzy nie zalapali sie do Bruksuli na czele z ich preziem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Yue 2009-11-19 (00:11) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 19 minut temu

W Czarnkowie
już ostro wieje i pada.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~lekasz 2009-11-18 (19:40) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 8 godzin i 50 minut temu

To prezio gazy puścił
na wiwat po wyjściu ze szpitala.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~lola27 2009-11-19 (00:24) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 6 minut temu

:)
Ostro wieje.Pozdrawiam,Augustów:)

odpowiedz

0
0
~pisior 2009-11-18 (19:39) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 8 godzin i 51 minut temu

Tylko 120 km/h??? POrażka!
Za PiS było 190 km/h!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Stacho 2009-11-19 (00:02) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 28 minut temu

Wstaję a tu nie ma rządu Tuska
Syper.

odpowiedz

0
0
~daniło 2009-11-18 (23:57) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 33 minuty temu

racja!!!!!
mendel mosz recht-tak by było żeby tych cwaniaków nie było!!!

odpowiedz

0
0
~irys 2009-11-18 (23:52) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 38 minut temu

Polska bez Slaska
A moze Polska bez Warszawy a może bez tych co bzdury piszą

odpowiedz

0
0
~gość 2009-11-18 (23:48) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 42 minuty temu

w Wąbrzeźnie porywy osiągają 53-65 km/h
Na moim wiatrowskazie średnia prędkość wiatru w Wąbrzeźnie wynosi 28-43 km/h w porywach 53-65 km/h z kierunku zachodniego

odpowiedz

0
0
~Ya SZef 2009-11-18 (23:34) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 56 minut temu

Słupsk
Pizga :)) i to ostro

odpowiedz

0
0
~Gdynia 2009-11-18 (23:29) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Gdynia
Wiatr wieje ostro po oknach.

odpowiedz

0
0
~aska 2009-11-18 (23:27) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 5 godzin i 3 minuty temu

płońsk
wieje i to ostro, i leje

odpowiedz

0
0
~Ostrołęka 2009-11-18 (23:21) 4 lata 5 miesięcy 6 dni 5 godzin i 9 minut temu

opady
strasznie wieje i bardzo pada

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie
dodane 2014-04-24 (19:13) 9 godzin i 17 minut temu

Papież Franciszek: Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół
dodane 2014-04-24 (20:20) 8 godzin i 10 minut temu

materiał wideo

Wychowanek siostry Bernadetty: biła nas za to, że się śmialiśmy
dodane 2014-04-24 (19:34) 8 godzin i 56 minut temu

Adam Bielan: nie wracam do PiS, ale go nie krytykuję
dodane 2014-04-24 (18:24) 10 godzin i 6 minut temu

Papieski śmigłowiec
dodane 2014-04-24 (18:46) 9 godzin i 44 minuty temu

Największe od ponad 40 lat ćwiczenia antykryzysowe - film
dodane 2014-04-24 (18:41) 9 godzin i 49 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 5224