Strona główna serwisu
Wiceszef policji rezygnuje z pracy. W latach 80. był w ZOMO

Wiceszef policji rezygnuje z pracy. W latach 80. był w ZOMO

• Wiceszef policji Cezary Popławski rezygnuje ze stanowiska
• RMF FM: były już wiceszef policji służył w ZOMO
Zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Cezary Popławski zrezygnował ze stanowiska; swoją decyzję umotywował "ważnymi względami osobistymi" - poinformowano w poniedziałek na stronie KGP.



Jak podano, nadinsp. Popławski zwrócił się o rezygnację ze stanowiska do szefa MSWiA za pośrednictwem komendanta głównego policji. Jako zastępca KGP nadzorował on pion prewencji oraz ruchu drogowego. Funkcję tę pełnił od lutego 2015 r.


Według informacji ujawnionych w zeszłym tygodniu przez RMF FM Popławski rozpoczynał swoją służbę w policji od pracy w ZOMO. Jak podawano, sam Popławski twierdzi, że do ZOMO trafił w 1987 roku i reprezentował jednostkę jedynie w zawodach sportowych.

Według informacji na stronie internetowej KGP, Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 roku w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 roku został komendantem komisariatu policji w Muszynie, a następnie naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Sączu.

Potem m.in. kierował sekcją ruchu drogowego w komendzie w Zgierzu (Łódzkie) i nadzorował działania tego pionu w skali województwa. Ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe zarządzanie w jednostkach policji.


Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński powiedział PAP w poniedziałek w Białymstoku, że następca Popławskiego będzie powołany we wtorek, do tego czasu nazwiska nie chciał ujawnić.

"To nie była nasza nominacja (rządu PiS - PAP), my zastaliśmy ten stan rzeczy, pan nadinspektor Popławski był zastępcą komendanta głównego policji kiedy my przyszliśmy do władzy i daliśmy mu, przez ten czas kiedy był, szansę służby dalszej" - powiedział wiceminister.

"W wielu miejscach są jeszcze w Polsce na stanowiskach kierowniczych osoby, które zaczynały, czy to w Milicji Obywatelskiej, czy w ZOMO, a nie wykluczam że i w SB. Ale my będziemy dokonywać zmian (...), nie ma takiej nominacji, która by dotyczyła osoby, która rozpoczynała w aparacie PRL-u swoją służbę" - dodał Zieliński.

Zastrzegł, że PiS nie zapowiada i nie przeprowadza weryfikacji "wszystkich funkcjonariuszy". "To nie jest tak, że jak ktoś rozpoczynał służbę przed rokiem 1990, to będzie teraz usunięty ze służby. Nie, tylko nie będzie pełnił funkcji komendanckich, to jest zasadnicza różnica" - powiedział wiceminister.
IAR, RMF FM, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (611)
Nie zgadzam się z opinią
184
Zgadzam się z opinią
1204
~08 2016-01-25 (10:28) 14 godzin i 9 minut temu

Jasne. Wszyscy Niemcy też w czasie wojny byli w orkiestrze albo w kuchni:-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 29

Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
837
~qwe 2016-01-25 (10:24) 14 godzin i 13 minut temu

I dopiero teraz to wyszło !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
368
~karl 2016-01-25 (10:35) 14 godzin i 2 minuty temu

A prokuratorzy z tamtego okresu???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
56
Zgadzam się z opinią
300
~Jurgate 2016-01-25 (10:23) 14 godzin i 14 minut temu

Tyle lat w policji i dopiero teraz się zwalnia zomowiec

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
267
~warszawa 2016-01-25 (10:25) 14 godzin i 12 minut temu

Wielka mi sensacja:)Wiekszosc z nich to przeciez esbectwo,ubectwo.Mam kolege,ktory pracuje w policji,a wczesniej jego cala rodzina sluzyla w milicji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
245
~koko 2016-01-25 (10:29) 14 godzin i 8 minut temu

w zawodach sportowych ??? a czyli lanie pałą na 50m

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
268
~Mike 2016-01-25 (10:22) 14 godzin i 15 minut temu

Ciekawe ile jeszcze takich, byłych "ubeków" i "zomowców" jest na wysokich stanowiskach we wszystkich resortach ? W Polsce nie było nigdy dekomunizacji. Była tylko gruba kreska Mazowieckiego. Jakie to przyniosło i przynosi nadal skutki od ponad 25 lat, widać wszędzie wokoło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
204
~Felek 2016-01-25 (10:30) 14 godzin i 7 minut temu

A czym się różni ZOMO od oddziałów prewencji ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
186
~lik 2016-01-25 (10:27) 14 godzin i 10 minut temu

przynajmniej ma honor i sam ustapil, choć nie musial, a jakiś komunistyczny prokurator czy ustapil? miał honor?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
167
~awa 2016-01-25 (10:26) 14 godzin i 11 minut temu

po przeglądnięciu życiorysów osób na "funkcyjnych stanowiskach iaże nie tylko" to się okaże, że większość to funkcyjni aparatu ub, sb, zomo i ormo poprzedniego systemu. polska demokracja. śmiechu warte

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
145
~bogu 2016-01-25 (10:26) 14 godzin i 11 minut temu

To ma wystarczający staż służby. Niech chłop idzie na emeryturę .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
107
Zgadzam się z opinią
228
~DRAGON 2016-01-25 (10:37) 14 godzin temu

No i co z tego, że był w ZOMO? Niech książę Jarosław przejrzy życiorysy wszystkich którzy go otaczają, tam co drugi z niejasną przeszłością! I jeszcze jedno: jeżeli PRL był taki niedobry i jest potępiany to należy spalić na stosie uzyskane w tamtych czasach świadectwa, dyplomy i odznaczenia, a w dokumentach pisać "bez wykształcenia" lub zacząć naukę w V RP od nowa bez względu na wiek!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
157
~równi i równiejsi 2016-01-25 (10:40) 13 godzin i 57 minut temu

A poseł PiS Stanisław Piotrowicz był w PRL prokuratorem ścigającym opozycjonistów i co? I nic.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
72
Zgadzam się z opinią
160
norbi 234 2016-01-25 (10:32) 14 godzin i 5 minut temu

TO RZEPLINSKI TEZ POWINIEN ZREZYGNOWAC BO TO STARY DZIALACZ PZPR,WIEC JESLI MAM HONOR TO POWINIEN ZREZYGNOWAC -TOWARZYSZ RZEPLINSKI

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
93
~Emeryt 54 2016-01-25 (10:53) 13 godzin i 44 minut temu

Na dzień dzisiejszy w Polsce też mamy Z O M O. tylko pod inną nazwą, a nazywa się Oddziały Prewencji Policji są jeszcze Anty terroryści Nadal są te same służby tylko pod inną nazwą. Kiedyś była Służba Bezpieczeństwa, teraz jest Centralne Biuro Sledcze skrót C B S. Służby za czasów nowej Demokracji się jeszcze bardziej rozbudowały bo doszła przecież Straż Miejska Niech obecni Politycy się nie robią tacy święci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
92
~emerytka 2016-01-25 (10:21) 14 godzin i 16 minut temu

pracowanie w ZOMO to nie przestepstwo dzisiaj też sa te oddzialy inna nazwa to samo po swiecie ale mamy chory kraj i rzady a co one obecnie robia ???? to co ci co zyli w PRL-U to nie ludzie tzreba bylo pracować i takie czasy a co mamy obecnie dno

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
104
~pani 2016-01-25 (10:22) 14 godzin i 15 minut temu

a piotrowicz byl w pzpr a jasinski byl w pzpr i co komu to przeszkadza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
75
~Polak 2 sortu 2016-01-25 (11:39) 12 godzin i 58 minut temu

Kaczyński też w czasach komuny chodził do szkoły i nawet studia kończył w "komunistycznej" uczelni wyższej - i co z tego. Takie były czasy, a gdzieś pracować trzeba było, górnicy też "komunistom" kopali węgiel.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
61
~tom 2016-01-25 (11:08) 13 godzin i 29 minut temu

Większość z was zomo na oczy nie widziała, posługujecie się zasłyszanymi stereotypami. Włączcie mózgi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
32
~Ares43 2016-01-25 (11:09) 13 godzin i 28 minut temu

W ZOMO??? Gratuluję czujności organom państwa oraz autorowi tego gniotu. 13-16 lat facet miał jak trwał stan wojenny. W czasach naj bardziej "gorących" ten człowiek był dzieckiem a potem nastolatkiem uczącym się wiec zarzut jest ciężkiego kalibru.... Trochę obiektywizmu i rozwagi a nie tylko niusy , błoto i mamona się liczy.

odpowiedz