Strona główna serwisu
Wicepremier Piotr Gliński: apeluję do Lecha Wałęsy, aby stanął w prawdzie

Wicepremier Piotr Gliński: apeluję do Lecha Wałęsy, aby stanął w prawdzie

• Panie prezydencie, niech pan stanie w prawdzie, Polacy panu wybaczą - mówił Gliński
• Miał pan lepsze okresy w swoim życiu, był pan bohaterem "Solidarności" i lepiej powiedzieć prawdę i zamknąć ten etap - zaapelował do Lecha Wałęsy
Panie prezydencie, niech pan stanie w prawdzie, Polacy panu wybaczą. Miał pan lepsze okresy w swoim życiu, był pan bohaterem "Solidarności" i lepiej powiedzieć prawdę i zamknąć ten etap - zaapelował do Lecha Wałęsy wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Pytany o treść dokumentów z domu Czesława Kiszczaka Gliński stwierdził, że przywódca antykomunistycznej opozycji nie dał się złamać w stanie wojennym. - Nie stworzył żadnej fałszywki "Solidarności". Problem jest wtedy, gdy był prezydentem. Najprawdopodobniej zniszczył dokumenty, bo istnieje dowód, że je wypożyczył i nigdy nie wróciły w całości. Poza tym jego polityka mogła być prowadzona pod wpływem tego, że ktoś coś na niego miał - powiedział Gliński.

Wicepremier dodał, że Polska potrzebuje lustracji i dekomunizacji. - Tylko nie wiem, czy jest to możliwe do przeprowadzenia 27 lat po przełomie. Każda wspólnota potrzebuje pewnego ładu wartości i uporządkowania spraw - mówił Gliński.


- Być może przyczyną tak dużego napięcia w Polsce jest to, że nie rozliczyliśmy przeszłości. Dziedzictwo PRL nie zostało przezwyciężone, jest wiele środowisk aktywnych politycznie, które się wywodzą z tamtego czasu i z niesprawiedliwości społecznej, która nastąpiła w Polsce po 1989 roku - powiedział.

Gliński zauważył, że bardzo wielu wpływowych ludzi nie musiało składać oświadczeń lustracyjnych. - Powinni to robić na przykład sędziowie i parę innych grup - ocenił wicepremier.
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (818)
Nie zgadzam się z opinią
198
Zgadzam się z opinią
779
~Manes 2016-02-19 (22:01) 10 godzin i 15 minut temu

Znowu temat zastępczy.Coś cichaczem zostanie przeforsowane.Ciekawe czy wszystkie dokumenty będą ujawnione???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
466
Zgadzam się z opinią
1023
dooody 2016-02-19 (22:08) 10 godzin i 8 minut temu

A kto to jest ten gliński ??? Nie znam kuźwa figuranta :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 33

Nie zgadzam się z opinią
127
Zgadzam się z opinią
457
~reszort 2016-02-19 (22:07) 10 godzin i 9 minut temu

Gliński... Poszukałem. Doktorat z socjologii w 1984. Uuuuu.... To głęboka komuna była. Kartki. Puste półki. Niektórzy robili doktoraty. No cóż, tak mi przykro...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3