więcej

Waldemar Pawlak: Niech się Piechociński bierze do roboty.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-11-19 (05:05) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 22 godziny i 51 minut temu
drukuj


B. prezes PSL Waldemar Pawlak
B. prezes PSL Waldemar Pawlak opinie video
Nowo wybrany prezes PSL poza rządem grozi powtórką z AWS czy SLD, gdzie partyjni liderzy próbowali sterować gabinetem z tylnego siedzenia - mówi "Gazecie Wyborczej" wicepremier Waldemar Pawlak.

- Koncepcja, że szef partii nie wchodzi do rządu, była może dobrym chwytem, żeby zamieszać na chwilę w głowach działaczy na kongresie, ale realnie to zły pomysł - podkreśla.

Dlatego b. szef ludowców podtrzymuje zapowiedź, że w poniedziałek zrezygnuje z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. - Jeżeli większość kandydatów na zjazd uznała, że Janusz Piechociński będzie lepszym robotnikiem, to niech się bierze do roboty - mówi Pawlak.




(ah)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 93 62.42%
nie 56 37.58%

Przeczytaj też

Piechociński: przedstawiłem prezydentowi zamierzenia kierownictwa PSL

aktualizacja 2012-11-22 (16:37) 1 rok 8 miesięcy 30 dni 11 godzin i 19 minut temu

Janusz Piechociński krytycznie o ludziach z PO

dodane 2012-11-19 (08:26) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 30 minut temu

Janusz Piechociński: premier Donald Tusk nie zadzwonił z gratulacjami

dodane 2012-11-19 (08:20) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 36 minut temu

Nowy szef PSL - nowe rozmowy koalicyjne?

dodane 2012-11-19 (06:16) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 40 minut temu

Nowy szef PSL Janusz Piechociński rozpoczyna spotkania koalicyjne

dodane 2012-11-18 (21:55) 1 rok 9 miesięcy 3 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Pietrzyk-Zieniewicz: w PSL będą ścierać się dwie siły

dodane 2012-11-18 (14:35) 1 rok 9 miesięcy 3 dni 13 godzin i 21 minut temu

Rzecznik PSL: Piechociński będzie namawiał Pawlaka do pozostania w rządzie

dodane 2012-11-18 (12:25) 1 rok 9 miesięcy 3 dni 15 godzin i 31 minut temu

Stanisław Żelichowski: Janusz Piechociński nie ma wyjścia, musi wejść do rządu

aktualizacja 2012-11-18 (11:56) 1 rok 9 miesięcy 3 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Janusz Piechociński: nic nie zagraża koalicji PO-PSL

dodane 2012-11-17 (23:14) 1 rok 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 42 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (227)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~koko 2013-01-15 (23:21) 1 rok 7 miesięcy 6 dni 4 godziny i 35 minut temu

Pawlak ty bucu przeciez ty za swoich rzadow nic nie zrobiles

odpowiedz

1
0
~jan321 2012-11-19 (21:40) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 6 godzin i 16 minut temu

....chyba PSL strzeliła sobie "samobója"!!!!!!pozdrawiam ludowców,ciężko będzie o "normalność",jak się czyta te komentarze!!!!.

odpowiedz

3
0
~Gucio 2012-11-19 (16:24) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 11 godzin i 32 minuty temu

"Niech się Piechociński bierze do roboty". Cha, cha, cha! Zawsze ci gonią innych do roboty, którzy sami niewiele robią.

odpowiedz

20
1
~henio 2012-11-19 (08:54) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 2 minuty temu

Szkoda Waldka.... To Najlepszy Światowy Negocjator Cen GAZU..... Wynegocjował Najwyższe Ceny Gazu jakie sa w Europie....Ba Nawet na Świecie. ...Żal strasznie żal.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~KTO WYJAŚNI ? 2012-11-19 (12:08) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 15 godzin i 48 minut temu

Trójkąt Buchacza – potoczna nazwa jednej z największych afer III Rzeczypospolitej, która pozostaje niewyjaśniona. W latach 1994-1995 w wyniku działalności związanych z PSL ministrów w rządach Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza Skarb Państwa utracił kontrolę nad majątkiem, którego wartość szacuje się (według wyceny z różnych lat) na 500-800 mln zł[1]. Według ustaleń kontroli NIK przeprowadzonej w latach 1998-1999 na wniosek premiera Jerzego Buzka w Polskim Funduszu Gwarancyjnego (PFG) SA (wcześniejsza nazwa - Agencja Rozwoju Gospodarczego (ARG SA), Międzynarodowej Korporacji Gwarancyjnej (MKG) Sp. z o.o. (wcześniejsza nazwa Polska Korporacja Eksportowa Sp. z o.o.) i Chemii Polskiej Sp. z o.o., najpierw Lesław Podkański (PSL), a następnie były minister ds. współpracy gospodarczej z zagranicą Jacek Buchacz (PSL) w latach 1994-1995 wnieśli do trzech spółek majątek o łącznej wartości 545 mln zł (wycena z czasu wnoszenia majątku do spółek). Majątek stanowiły akcje central handlu zagranicznego (Animex SA, Agros Holding SA, Bank Rozwoju Eksportu SA, Elektrim SA, Universal SA, Unitra SA), których wartość według oszacowania NIK w 1999 wynosiła ponad 800 mln zł. Jak stwierdziła NIK, PFG udzielał firmom eksportującym na Wschód poręczeń bez analizy ich wypłacalności. W efekcie poręczano kredyty firmom w kiepskiej sytuacji finansowej. 4 września 1996 stanowisko ministra stracił Jacek Buchacz, którego na wniosek premiera Włodzimierza Cimoszewicza zdymisjonował Aleksander Kwaśniewski. Kiedy rząd Cimoszewicza podjął decyzję o likwidacji spółek, dokonał wymiany członków zarządów i rad nadzorczych spółek powołanych przez Lesława Podkańskiego i Jacka Buchacza. Kontrole nad spółkami "trójkąta" przejęło SLD i szybko zrozumiało, że może czerpać z tego korzyści. Na zewnątrz wyglądało to na brak możliwości dostępu do spółek z uwagi na ich wzajemne powiązania kapitałowe. Przedstawiono to jako brak możliwości kontroli nad majatkiem Skarbu Państwa i przez 6 lat ludzie SLD czerpali z tego wymierne korzyści[potrzebne źródło]. Układ trzech firm (MKG, PFG, Chemia Polska) będących nawzajem swoimi właścicielami media nazwały "trójkątem Buchacza". Także rządowi Jerzego Buzka nie udało się zlikwidować "trójkąta"[2]. Dopiero w 2002, po znacznym ubytku wartości spółek i z uwagi na ambicje polityczne i gospodarcze Ludwika Klinkosza Skarb Państwa w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy ówczesnym prezesem Chemii Polskiej Ludwikiem Klinkoszem, a ministrem skarbu Wiesławem Kaczmarkiem odzyskał kontrolę na spółkami z tzw. "trójkąta Buchacza". W wyniku porozumienia Ludwik Klinkosz został prezesem Ciechu, a spółka ta według planów miała wchłonąć majątek Chemii Polskiej[3]. Do operacji nigdy jednak nie doszło, gdyż okazało się, że do majątku spółek z tzw. "trójkąta Buchacza" roszczenia z weksli z rzekomego wystawienia zarządów spółek z czasów ich powstania zgłaszają różne podmioty, których działalność wiąże nazwisko Piotra Bykowskiego, uważanego za autora koncepcji "trójkąta"[4], znanego poznańskiego biznesmena oskarżonego o doprowadzenie do upadku Banku Staropolskiego, byłego doradcę premiera Waldemara Pawlaka[5]

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~j.ie 2012-11-19 (08:03) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 53 minuty temu

Ot,widac jak Waldus "kocha" swoje PSL - jak nie wybrali jego ,to niech zdechną! założę się,ze teraz zyczy PSL-owi wszystkiego najgorszego..."bo nie ważne czyje co je - ważne to je co je moje"...chłop zywemu nie przepuści - wyszła z niego słoma!Tyle lat na salonach i nic ogłady nie zdołał przyswoić.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
kawonzb 2012-11-19 (08:05) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 51 minut temu

Piechociński do roboty a Waldek do .........no właśnie! np. do OSP-jako honorowy prezes

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~roki 2012-11-19 (08:11) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 45 minut temu

To juz nie bedzie pierwszym strazakiem RP????Moze jeszcze przy motopompie sie zalapie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
37
~baca 2012-11-19 (07:50) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 20 godzin i 6 minut temu

Walduś ma rację. Osobiście to co się dzieje w PSL lata mi i powiewa,ale Piechociński wygląda mi na niezłego Łobuza i cwaniaka. Chciał się dorwać do koryta,to niech się bierze za robotę, a nie że będzie partyjnym kacykiem,a w rządzie Pawlak za niego robotę będzie odwalał. Pawlak ma swój honor i ma rację.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
~jan13 2012-11-19 (12:42) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 15 godzin i 14 minut temu

Pawlak, byłeś tylko lizaj dupkiem Tuska ! Czy Piechociński zrobi coś więcej ? Wątpię. Musiał by zerwac koalicję z PO i Tuskiem, bo inaczej ani on ani PSL notowań nie poprawią. Siedzenie w dupci u Tuska doprowadzi do tego, że PSLu nie będzie w sejmie po następnych wyborach.

odpowiedz

1
0
~pamietam 2012-11-19 (12:17) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 15 godzin i 39 minut temu

tylko do figur woskowych,powoli nocna zmiana odejdzie w zapomnienie,jeszcze kilku zostało z donaldem na czele.

odpowiedz

5
1
~Cycu 2012-11-19 (09:33) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Piechociński do roboty, Pawlak na latarnie ! Za umowę gazową i WSIowy nepotyzm.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~olik 2012-11-19 (11:51) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 16 godzin i 5 minut temu

Wbrew pozorom Waldek na tym wygra . Teraz gdy okręt tonie przekaże funkcje kapitana nowemu prezesowi który będzie obwiniany za zatopienie okrętu pomimo że okręt wjechał na skały wcześniej. Spokojny Waldek teraz będzie mógł zacząć wydawać w spokoju zebrane w przeciągu swoich żniw ogromne sianko na lewo i prawo, leżąc sobie na zielonej trawce.

odpowiedz

2
2
~AST 2012-11-19 (11:46) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 16 godzin i 10 minut temu

A CO TAKIEGO ZROBIŁ PAWLAK W MINISTERSTWIE GOSPODARKI? DLACZEGO NIE WYSZEDŁ Z INICJATYWĄ POŁĄCZENIA MINISTERSTWA GOSPODARKI Z MINISTERSTWEM SKARBU PAŃSTWA KTÓRE NIC NIE ROBI OD 20 PONAD LAT A TYLKO SPRZEDAJE BO ZARZĄDZAĆ NIE POTRAFI. WSZYSCY TYLKO MAJA WIELKIE WYOBRAŻENIE O SOBIE A SA NA POZIOMIE OPINII WYRAŻONEJ O NAS PRZEZ BISMARKA.

odpowiedz

6
1
~goovnoh 2012-11-19 (09:09) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 18 godzin i 47 minut temu

Pawlak juz sie w zyciu za nadto narzadzil.. niech spaa na drzewo prostowac banany. Skompromitowal sie bedac kukielka Boleslawa Walesy przy zamachu na rzad Premiera Olszewskiego, a ostatnio podpisal kontrakt z Gazpromem, w wyniku czego, Polska placi najwiecej za gaz na calym globie. Gdzie jest zrownanie oplat dla rolnikow z tymi z zachodu? Gzie sa wieksze limity na; rybolustwo, cukier i mleko? laczego rzad tak folguje Smithfieldowi? Dlaczego rezim Tooska zaaprobowal GMO w Polszy? Dlaczego nie ma konkursow na firmy panswowe zwiazane z rolnictem? Dlaczego nie ma egzaminow okresowych dla prezesow agencji rolnych? Dlaczego Ursus i Police tak cienko przeda? Dlaczego nie ma projekrow wytwarzania ropy z alg w Polszy? laczego Toosq chce ukrasc lasy?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~dariusz.gajewski1 2012-11-19 (11:03) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 16 godzin i 53 minuty temu

Za kontrakt gazowy powinni go potraktowac jak Julie Tymoszenko

odpowiedz

1
0
~Stacho G.-Stańczyk 2012-11-19 (10:54) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 17 godzin i 2 minuty temu

Pan Waldemar Pawlak ma rację wyrażając pogląd, aby pan Janusz Piechociński - skoro został wybrany prezesem PSL - zabrał się do konkretnej roboty na stanowiskach zajmowanych dotąd przez pana Pawlaka, a nie starał się "kierować z tylnego siedzenia", jak to z jak najgorszym skutkiem dla Polski usiłował już robić swego czasu pewien związkowiec o "ksywce" "piękny Maryjan". Prezesura bowiem musi się łączyć z wzię-ciem odpowiedzialności za głoszone hasła, a nie z opowiadaniem bajek o "konstruowaniu przyszłości".

odpowiedz

2
0
~św in i A 2012-11-19 (10:41) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 17 godzin i 15 minut temu

Waldek udaje obrażonego - powinien dostać kopa w d... na pozegnanie a nie jakies z nim romowy. Pawlakk to gosc bez honoru - niech teraz nie udaje, bo każdy wie jaka to świ.....

odpowiedz

2
0
~koniec Waldka 2012-11-19 (10:36) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 17 godzin i 20 minut temu

Janusz Piechociński powinien natychmiast odsunąć od WSZELKICH DECYZJI Pawlaka - po jego(Pawlaka) aroganctwie wypowiedzi widać ze niebezpieczny i zawistny psychopata - nigdy nie dbał o interesy kraju a o swoje kochanki i władze.

odpowiedz

2
0
~emeryt 2012-11-19 (10:18) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 17 godzin i 38 minut temu

koza pawlak odciety od koryta a ty cwaniaku pawlak juz koniec z toba teraz przyjme cie za 1600 zl brutto abys zaznal zycia w nedzy wstretny pawlaku

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Szef Pentagonu o Państwie Islamskim: musimy być gotowi na wszystko
dodane 2014-08-21 (22:55) 5 godzin i 1 minutę temu

Amerykanie proponują plan ćwiczeń w Polsce do końca 2015 r.
dodane 2014-08-21 (19:45) 8 godzin i 11 minut temu

Rosja proponuje, aby RB ONZ przyjęła oświadczenie o wstrzymaniu ognia
dodane 2014-08-21 (17:45) 10 godzin i 11 minut temu

Angela Merkel: Niemcy nie wyślą żołnierzy ani do Iraku, ani na Ukrainę
dodane 2014-08-21 (22:39) 5 godzin i 17 minut temu

Zbigniew Ziobro: będę kandydował do polskiego parlamentu
dodane 2014-08-21 (20:48) 7 godzin i 8 minut temu

Poseł PO Jakub Szulc składa mandat
dodane 2014-08-21 (18:52) 9 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.