Strona główna serwisu
Wacław Berczyński: niemożliwe żeby Tu-​154 rozpadł się w taki sposób
Wacław Berczyński: niemożliwe żeby Tu-​154 rozpadł się w taki sposób

Wacław Berczyński: niemożliwe żeby Tu-​154 rozpadł się w taki sposób

- Moje doświadczenie jako konstruktora spowodowało moje wątpliwości co do przyczyn i sposobów wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Wszystko, co dotychczas wiemy, wskazuje na silną, wewnętrzną eksplozję, która była przyczyną katastrofy - powiedział dr inż. Wacław Berczyński, konstruktor Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga. Wypowiedź eksperta przytacza portal Niezależna.pl.
Fragment rozbitego tupolewa w Smoleńsku Fragment rozbitego tupolewa w Smoleńsku () Zobacz galerię
- Pierwsza myśl, kiedy zobaczyłem zdjęcia z Siewiernego? To niemożliwe, żeby samolot, spadając z wysokości 20 m, z prędkością 250 km/h, rozpadł się w taki sposób - uważa Berczyński.

- Pracowałem w Boeingu przez 21 lat. Moje doświadczenie jako konstruktora spowodowało moje wątpliwości co do przyczyn i sposobów wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Po obejrzeniu wyników prac prof. Biniendy napisałem do niego, że jako teoretyk i praktyk zgadzam się z przyjętą przez niego metodologią - zaznaczył Berczyński.

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja państwowa leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wraz z parą prezydencką śmierć ponieśli również ministrowie, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także oficerowie Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi samolotu.
Źródło: Niezależna.pl, wp.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (43)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
74
~xxx 2012-06-25 (13:14) 16 godzin i 58 minut temu

Polski "zajob" ma się dobrze , a zwłaszcza w łowickim "pasiaku"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
85
~olo 2012-06-14 (19:47) 10 godzin i 25 minut temu

W/g inżynierka "grzbiet" samolotu to najsilniejsza częśc, gdzie kupił dyplom ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
60
~x 2012-06-20 (07:29) 22 godzin i 43 minut temu

Jak wybuch to kto go spowodował i w jaki sposób? Chyba tylko mały-wieki brat z polecenia brata

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
38
~-olik 2012-06-22 (12:12) 18 godzin temu

A właściwie to kto to jest ów dr inż. ? Jest tylko informacja gdzie pracuje. I NIC poza tym . Jaką ma specjalizację ? Tytanik też nie miał zatonąć a okazało się, że puściły nity po zderzeniu z lodowcem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
52
~hi 2012-06-14 (20:41) 9 godzin i 31 minut temu

następny zarąbisty ekspert jak ten cały bindera .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
43
~????????????????? 2012-06-14 (20:05) 10 godzin i 7 minut temu

Dlaczego tezy Macierewicza potwierdzają WYŁĄCZNIE "eksperci" zza oceanów i WYŁĄCZNIE polskiego pochodzenia?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
23
~Nati 2012-06-15 (11:12) 19 godzin temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
~Nati 2012-06-15 (11:11) 19 godzin i 1 minutę temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
20
~Ajax 2012-06-14 (19:37) 10 godzin i 35 minut temu

W strasznych bolach wychodzi ta prawda oczywista o ludobojstwie pod Smolenskiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~PAMIETAM 2012-06-25 (16:00) 14 godzin i 12 minut temu

JA WIEM ŻE WIOCHY SĄ ZACOFANE JUŻ ZAPOMNIELI JAK DZIECI MIESZKAŁY W LATACH 1970 DO 1985 ROKU ŻE MIESZKALI W OBORACH LUB W CHATACH BEZ PODŁÓG NA GLINIANYCH PODLOGACH A ŁÓŻKA BYŁY WYPCHANE SŁOMĄ A KANAPKI JADŁY KROMKĘ MACZAŁO SIĘ WODZIE I POSYPAŁO SIĘ CUKREM TO BYŁ RARYTAS. A DROGI BYŁY POLNE ŻADNE ASFALTY. PAMIETAM KTO MIAŁ TELEWIZOR POD KONIEC LAT 1978 TAK JEDEN TELEWIZOR NA WIOSCE I TO W BIBLOTECE....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
13
~Nati 2012-06-15 (11:12) 19 godzin temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
17
Real 2012-06-14 (20:06) 10 godzin i 6 minut temu

Ruscy i Tusk kłamią od samego początku. Zdjęcia też zostały pokasowane. I tu nie chodzi wcale o Kaczyńskiego, ale na pokładzie było parę porządnych osób.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
10
~yeb 2012-06-14 (19:31) 10 godzin i 41 minut temu

jasne ze tak ale rosja to mocarstwo jak prokurator powiedzial mamy mordy w kubel wsadzic i cicho siedziec a najlepiej zapomniec

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
gabi20vt 2012-06-28 (20:29) 9 godzin i 43 minut temu

Czy wam Palikot juz namieszal tak w glowie, ze jak ktos powie "Polska" lub wywiesi Flage to powinien sie tego wstydzic? Bo po tym ze ocenia sie ludzi negatywnie za to ze nie wierza naszemu (psedudo z nazwy) rzadowi to wam to przeszkadza. Kto stoi za wami? UB? WSI,Byli Partyjni ? Ludzi jak wam tego Kraju nie zal to kradnijcie jak leci - drzew mam dosc!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~yeb 2012-06-14 (19:31) 10 godzin i 41 minut temu

jasne ze tak ale rosja to mocarstwo jak prokurator powiedzial mamy mordy w kubel wsadzic i cicho siedziec a najlepiej zapomniec

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
11
~Ajax 2012-06-14 (19:37) 10 godzin i 35 minut temu

W strasznych bolach wychodzi ta prawda oczywista o ludobojstwie pod Smolenskiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~tolo 2012-06-14 (23:06) 7 godzin i 6 minut temu

no i co ?? mówiłem, że będą yaya ......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
lesiost 2012-06-14 (21:35) 8 godzin i 37 minut temu

prawda o tragicznym wydarzeniu pod Smoleńskiem wcześniej czy póżniej i tak zostanie ujawniona - ale chwilowo wstrzymajmy się z ostrymi polemikami - trwa EURO a Nasi jeszcze grają .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
7
~Ekspert 2012-06-14 (23:53) 6 godzin i 19 minut temu

Mogę mu pokazać wrak Merca sąsiada, a było tylko 150 km/h i 0 m. Też go pewnie coś od środka rozerwało a nie brzoza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
5
~TT 2012-06-14 (22:41) 7 godzin i 31 minut temu

Może wybuchła bomba, może nie wybuchła. To i tak w tej chwili już nie ma znaczenia. Przeciez przed katastrofą zdarzały się usterki w czasie normalnych planowych lotów z przedstawicielami rządu, nie mające wpływu może na bezpośrednie bezpieczeństwo lotu ale nie powinny się zdarzać. Taki sprzęt przeciez po każym locie przechodzi obsługę techniczną oraz większe przeglądy wynikające z fabrycznej instrukcji. Każda usterka powinna być usunięta. Jeżeli Tupolewy zaczęły się psuć między przeglądami na trasie planowanego przelotu powinny zostać wymienione na nowe maszyny. Sami piloci sugerowali wymiane samolotów rządowych na nowe. Rząd powinien kupić nowe Airbusy lub Boeingi i byłoby po sprawie, wszyscy by byli zadowoleni. Teraz nie byłoby całej tej gadki a Kaczyński by sobie odpoczywał w domciu na prezydenckiej emeryturze.

odpowiedz