więcej

Wacław Berczyński: niemożliwe żeby Tu-154 rozpadł się w taki sposób.

Niezależna.pl, wp.pl |  dodane 2012-06-14 (18:50) 2 lata 4 miesiące 8 dni 17 godzin i 19 minut temu
drukuj


Fragment rozbitego tupolewa w Smoleńsku opinie video
- Moje doświadczenie jako konstruktora spowodowało moje wątpliwości co do przyczyn i sposobów wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Wszystko, co dotychczas wiemy, wskazuje na silną, wewnętrzną eksplozję, która była przyczyną katastrofy - powiedział dr inż. Wacław Berczyński, konstruktor Działu Wojskowo-Kosmicznego Boeinga. Wypowiedź eksperta przytacza portal Niezależna.pl.

- Pierwsza myśl, kiedy zobaczyłem zdjęcia z Siewiernego? To niemożliwe, żeby samolot, spadając z wysokości 20 m, z prędkością 250 km/h, rozpadł się w taki sposób - uważa Berczyński.

- Pracowałem w Boeingu przez 21 lat. Moje doświadczenie jako konstruktora spowodowało moje wątpliwości co do przyczyn i sposobów wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Po obejrzeniu wyników prac prof. Biniendy napisałem do niego, że jako teoretyk i praktyk zgadzam się z przyjętą przez niego metodologią - zaznaczył Berczyński.

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja państwowa leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wraz z parą prezydencką śmierć ponieśli również ministrowie, parlamentarzyści, szefowie centralnych urzędów państwowych, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także oficerowie Biura Ochrony Rządu i członkowie załogi samolotu.


(tw)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 76 89.41%
nie 9 10.59%

Przeczytaj też

Janusz Głowacki: ojciec Rydzyk i Smoleńsk są materiałami na pewno na jakieś tragikomedie

dodane 2012-06-20 (06:38) 2 lata 4 miesiące 3 dni 5 godzin i 31 minut temu

Prokuratura: wątek nadzoru nad BOR wyłączony ze sprawy organizacji lotów

dodane 2012-06-18 (18:50) 2 lata 4 miesiące 4 dni 17 godzin i 19 minut temu

Prokuratorzy wojskowi spotkali się z prof. Artymowiczem z Toronto

dodane 2012-06-14 (18:20) 2 lata 4 miesiące 8 dni 17 godzin i 49 minut temu

Anna Seweryn-Wójtowicz: zamordowano ich, nie wierzę w takie przypadki

aktualizacja 2012-06-08 (10:20) 2 lata 4 miesiące 15 dni 1 godzinę i 49 minut temu

Prof. Wiesław Binienda: trajektoria wzięta z sufitu?

dodane 2012-05-25 (00:25) 2 lata 4 miesiące 28 dni 11 godzin i 44 minuty temu

Jarosław Kaczyński: niedługo przyjdzie czas na bardzo spektakularne fakty ws. katastrofy Tu-154

dodane 2012-05-24 (20:30) 2 lata 4 miesiące 28 dni 15 godzin i 39 minut temu

Jarosław Gowin rozmawiał z rosyjskim ministrem o wraku Tu-154

dodane 2012-05-18 (16:55) 2 lata 5 miesięcy 4 dni 19 godzin i 14 minut temu
materiał wideo

Leszek Miller: główni odpowiedzialni za katastrofę smoleńską nie żyją

dodane 2012-04-16 (10:36) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 1 godzinę i 33 minuty temu

Blokada lotek Tu-154. W Smoleńsku doszło do zamachu na polskiego prezydenta?

dodane 2012-04-10 (12:08) 2 lata 6 miesięcy 13 dni i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

41
167
gabi20vt 2012-06-14 (21:11) 2 lata 4 miesiące 8 dni 14 godzin i 58 minut temu

Nie wiem skad w was tyle wrogosci do czegos czego nikt rzetelnie nie zbadal. Pisza tutaj tacy " Co wy odgrzewacie te trupy" !!!! Gdyby tam w tym samolocie wasza Matka czy tez Ojciec zgineli to co byscie w tym wypadku zrobili? Poszli na piwo z kolegami?? Czy do Cholery w Polsce nie ma juz Polakow? Stalin zamienil moze Rdzenna ludnosc na Zydow Ruskiego pochodzenia????

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

7
0
gabi20vt 2012-06-28 (20:29) 2 lata 3 miesiące 24 dni 15 godzin i 40 minut temu

Czy wam Palikot juz namieszal tak w glowie, ze jak ktos powie "Polska" lub wywiesi Flage to powinien sie tego wstydzic? Bo po tym ze ocenia sie ludzi negatywnie za to ze nie wierza naszemu (psedudo z nazwy) rzadowi to wam to przeszkadza. Kto stoi za wami? UB? WSI,Byli Partyjni ? Ludzi jak wam tego Kraju nie zal to kradnijcie jak leci - drzew mam dosc!

odpowiedz

9
0
~PAMIETAM 2012-06-25 (16:00) 2 lata 3 miesiące 27 dni 20 godzin i 9 minut temu

JA WIEM ŻE WIOCHY SĄ ZACOFANE JUŻ ZAPOMNIELI JAK DZIECI MIESZKAŁY W LATACH 1970 DO 1985 ROKU ŻE MIESZKALI W OBORACH LUB W CHATACH BEZ PODŁÓG NA GLINIANYCH PODLOGACH A ŁÓŻKA BYŁY WYPCHANE SŁOMĄ A KANAPKI JADŁY KROMKĘ MACZAŁO SIĘ WODZIE I POSYPAŁO SIĘ CUKREM TO BYŁ RARYTAS. A DROGI BYŁY POLNE ŻADNE ASFALTY. PAMIETAM KTO MIAŁ TELEWIZOR POD KONIEC LAT 1978 TAK JEDEN TELEWIZOR NA WIOSCE I TO W BIBLOTECE....

odpowiedz

74
0
~xxx 2012-06-25 (13:14) 2 lata 3 miesiące 27 dni 22 godziny i 55 minut temu

Polski "zajob" ma się dobrze , a zwłaszcza w łowickim "pasiaku"

odpowiedz

38
1
~-olik 2012-06-22 (12:12) 2 lata 4 miesiące 23 godziny i 57 minut temu

A właściwie to kto to jest ów dr inż. ? Jest tylko informacja gdzie pracuje. I NIC poza tym . Jaką ma specjalizację ? Tytanik też nie miał zatonąć a okazało się, że puściły nity po zderzeniu z lodowcem.

odpowiedz

60
8
~x 2012-06-20 (07:29) 2 lata 4 miesiące 3 dni 4 godziny i 40 minut temu

Jak wybuch to kto go spowodował i w jaki sposób? Chyba tylko mały-wieki brat z polecenia brata

odpowiedz

5
17
~trauma. 2012-06-15 (13:02) 2 lata 4 miesiące 7 dni 23 godziny i 7 minut temu

Dlaczego dotychczas NIE ODSUNIĘTO od władzy na czas śledztwa osoby podejrzane co najmniej o ZANIEDBANIE swoich obowiązków ? ? ? .

odpowiedz

9
25
~zaniepokojony 2012-06-15 (13:00) 2 lata 4 miesiące 7 dni 23 godziny i 9 minut temu

KTO będzie rządził w POlsce jak prokuratura zakończy śledztwo i trzeba będzie aresztować ZAMACHOWCÓW ?.

odpowiedz

23
7
~Nati 2012-06-15 (11:12) 2 lata 4 miesiące 8 dni i 57 minut temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

13
4
~Nati 2012-06-15 (11:12) 2 lata 4 miesiące 8 dni i 57 minut temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

16
4
~Nati 2012-06-15 (11:11) 2 lata 4 miesiące 8 dni i 58 minut temu

A jak przyjdzie co do czego to profesorek będzie unikał kontaktu z mediami i wykluczy podróż do Polski.

odpowiedz

7
7
~Ekspert 2012-06-14 (23:53) 2 lata 4 miesiące 8 dni 12 godzin i 16 minut temu

Mogę mu pokazać wrak Merca sąsiada, a było tylko 150 km/h i 0 m. Też go pewnie coś od środka rozerwało a nie brzoza

odpowiedz

85
26
~olo 2012-06-14 (19:47) 2 lata 4 miesiące 8 dni 16 godzin i 22 minuty temu

W/g inżynierka "grzbiet" samolotu to najsilniejsza częśc, gdzie kupił dyplom ?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
1
~tolo 2012-06-14 (23:06) 2 lata 4 miesiące 8 dni 13 godzin i 3 minuty temu

no i co ?? mówiłem, że będą yaya ......

odpowiedz

43
9
~????????????????? 2012-06-14 (20:05) 2 lata 4 miesiące 8 dni 16 godzin i 4 minuty temu

Dlaczego tezy Macierewicza potwierdzają WYŁĄCZNIE "eksperci" zza oceanów i WYŁĄCZNIE polskiego pochodzenia?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
5
~TT 2012-06-14 (22:41) 2 lata 4 miesiące 8 dni 13 godzin i 28 minut temu

Może wybuchła bomba, może nie wybuchła. To i tak w tej chwili już nie ma znaczenia. Przeciez przed katastrofą zdarzały się usterki w czasie normalnych planowych lotów z przedstawicielami rządu, nie mające wpływu może na bezpośrednie bezpieczeństwo lotu ale nie powinny się zdarzać. Taki sprzęt przeciez po każym locie przechodzi obsługę techniczną oraz większe przeglądy wynikające z fabrycznej instrukcji. Każda usterka powinna być usunięta. Jeżeli Tupolewy zaczęły się psuć między przeglądami na trasie planowanego przelotu powinny zostać wymienione na nowe maszyny. Sami piloci sugerowali wymiane samolotów rządowych na nowe. Rząd powinien kupić nowe Airbusy lub Boeingi i byłoby po sprawie, wszyscy by byli zadowoleni. Teraz nie byłoby całej tej gadki a Kaczyński by sobie odpoczywał w domciu na prezydenckiej emeryturze.

odpowiedz

17
40
~yeb 2012-06-14 (19:31) 2 lata 4 miesiące 8 dni 16 godzin i 38 minut temu

jasne ze tak ale rosja to mocarstwo jak prokurator powiedzial mamy mordy w kubel wsadzic i cicho siedziec a najlepiej zapomniec

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
lesiost 2012-06-14 (21:35) 2 lata 4 miesiące 8 dni 14 godzin i 34 minuty temu

prawda o tragicznym wydarzeniu pod Smoleńskiem wcześniej czy póżniej i tak zostanie ujawniona - ale chwilowo wstrzymajmy się z ostrymi polemikami - trwa EURO a Nasi jeszcze grają .

odpowiedz

52
18
~hi 2012-06-14 (20:41) 2 lata 4 miesiące 8 dni 15 godzin i 28 minut temu

następny zarąbisty ekspert jak ten cały bindera .

odpowiedz

17
80
~Kot 2012-06-14 (20:28) 2 lata 4 miesiące 8 dni 15 godzin i 41 minut temu

Juz jestes rudy na spalonym

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Zawalone 3 kondygnacje budynku
dodane 2014-10-23 (05:51) 6 godzin i 18 minut temu

materiał wideo

Rosyjska prasa: Polska chce wydalić rosyjskich dyplomatów
dodane 2014-10-23 (09:28) 2 godziny i 41 minut temu

Koniec "śmieciowego jedzenia" w szkołach
dodane 2014-10-23 (10:16) 1 godzinę i 53 minuty temu

Ekspertka: weto Polski na szczycie - niewygodne dla Tuska
dodane 2014-10-23 (07:10) 4 godziny i 59 minut temu

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 18 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 5225