więcej

"Uzdrowiciel" - te cuda wydarzyły się za życia Jana Pawła II.

PAP |  dodane 2012-04-08 (16:20) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 12 godzin i 26 minut temu
drukuj


Jan Paweł II
Jan Paweł II opinie
Uzdrowienie chorego na białaczkę z Meksyku i odzyskanie wzroku przez księdza z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti - to opisane w książce "Uzdrowiciel" przez niemieckiego watykanistę i dziennikarza Andreasa Englischa cuda, które zdarzyły się jeszcze za życia Jana Pawła II. Niemiecki dziennikarz udokumentował w niej przynajmniej kilka niezwykłych zdarzeń związanych z osobą papieża Polaka, choć Jan Paweł II nie chciał, by o tym mówiono i pisano.

"Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga" - pisze w książce Englisch.

Andreas Englisch przez 20 lat, będąc niemieckim korespondentem w Watykanie, towarzyszył Janowi Pawłowi II w jego podróżach po świecie. Przy okazji zbierał informacje o uzdrowieniach, jakie wydarzyły się jeszcze za życia papieża. Nie mogły być one brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II, bo wymagane jest, by do cudu doszło po śmierci kandydata na ołtarze, ale opisywani przez Englischa bohaterowie są przekonani, że to właśnie wstawiennictwu Ojca Świętego zawdzięczają powrót do zdrowia.

Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga Andreas Englisch
Englisch opisuje m.in. przypadek odzyskania wzroku przez księdza Andrea z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti, uzdrowienie w meksykańskim Zacatecas chłopca chorego na białaczkę - Herona Badillo i przypadek powrotu do zdrowia całkowicie sparaliżowanego chłopca z uszkodzeniem mózgu, który wyzdrowiał dzień po pielgrzymce Jana Pawła II na wyspę Saint Lucia na Karaibach w 1986 r.

Autor w 1999 r. obiecał ówczesnemy rzecznikowi prasowemu Stolicy Apostolskiej Joaquino Navarro-Vallsowi, że dopóki papież żyje i przez kilka lat po jego śmierci nie napisze o nadprzyrodzonych zdarzeniach, jakie miały miejsce w obecności Jana Pawła II. Jego książka "Der Wunderpapst" ("Papież cudów") ukazała się w Niemczech w 2011 r. - sześć lat po śmierci papieża. Teraz została przetłumaczona na język polski.

Andreas Englisch przyznaje w książce, że kiedy rozpoczynał pracę w Watykanie, uważał papieża za nieprzejednanego moralistę. Nie zgadzał się ze stanowiskiem Kościoła w sprawach czystości przedmałżeńskiej, środków antykoncepcyjnych czy homoseksualizmu, ale obserwując pontyfikat Jana Pawła II stał się zwolennikiem papieża. "Karol Wojtyła na moich oczach zmieniał świat - na lepsze" - pisze.

Znaczna część książki to opis tego, jak dzięki pontyfikatowi Jana Pawła II zmienił się Watykan. "Do momentu wyboru Wojtyły w roku 1978 Watykan postrzegał papieży jako dostojne, doskonałe, przypominające elfy istoty, bardziej duchowe, eteryczne niż cielesne, ukazujące się zwykłym śmiertelnikom tylko z rzadka i, niczym anioły, zastygłe w swej majestatycznej doskonałości. W konfrontacji z taką właśnie wizją Karol Wojtyła jako papież przypominał raczej umorusanego zawodnika rugby" - pisze Englisch. Jego zdaniem Jan Paweł II zmienił wiele: zrezygnował z lektyki, podróżował po wszystkich kontynentach i był "na wyciągnięcie ręki", pokazywał, że jest człowiekiem jak wszyscy inni.

(bart, oso)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1653 88.78%
nie 209 11.22%

Przeczytaj też

Kardynał Stanisław Dziwisz stracił grunt pod nogami

dodane 2012-06-18 (07:41) 2 lata 6 miesięcy 1 dzień 21 godzin i 5 minut temu

Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

dodane 2012-05-11 (07:14) 2 lata 7 miesięcy 8 dni 21 godzin i 32 minuty temu

Kard. Dziwisz: ostatnie słowa Jana Pawła II na razie zostaną tajne

dodane 2012-05-01 (05:25) 2 lata 7 miesięcy 18 dni 23 godziny i 21 minut temu

Czuwanie modlitewne w przeddzień rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II

dodane 2012-04-30 (22:50) 2 lata 7 miesięcy 19 dni 5 godzin i 56 minut temu

Listy Jana Pawła II z lat 1978-85 przekazano Archiwum Akt Nowych

dodane 2012-04-24 (13:55) 2 lata 7 miesięcy 25 dni 14 godzin i 51 minut temu

W 1978 roku kardynał Ratzinger był za tym, aby papieżami byli Włosi

dodane 2012-04-14 (23:45) 2 lata 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 1 minutę temu

W innych serwisach

Andrzej Pągowski

Andrzej Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Zobacz prace naszego rysownika!

zobacz więcej

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1087)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

308
72
~Pawel 2012-04-08 (19:21) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 25 minut temu

Cieszę się bardzo, że mogłem żyć w czasach Jana Pawła II.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

310
84
~kobieta 2012-04-08 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 17 minut temu

Wszystkim Tym , ktorzy nie wierza , ktorzy watpia w cuda, przedstawiam fakt mojej kuzynki, ktora wyszla z raka w ostatnim stadium, dzieki oddaniu sie calkowitym Bogu, spedzala samotnie godziny w kosciele, proszac Boga o milosierdzie . Sama wyksztalcona medycznie zdawala sobie sprawe , ze to juz koniec..a jednak sila nadprzyrodzona spowodowala ustepowanie choroby i dzisiaj ona jest swiadectwem dla wszystkich watpiacych.. Moja kol..lekarka potwierdzila, ze to tylko moze byc cud. Gdybym nie znala rzeczy, watpilabym jak wiekszosc ludzi watpiacych w cuda. Odsylam rowniez do studiowania wypowiedzi Mirjany z Medjugorie.... dziekuje za przeczytanie mego tekstu...

odpowiedz

pokaż 28 ukrytych odpowiedzi

328
141
~wj 2012-04-08 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 17 minut temu

Bóg przychodzi do ns także poprzez drugich spotykanych na naszych ścieżkach życia , ja doświadczyłem obecności Boga podczas spotkań z JP II , Bóg był pośród nas , odczuwałem bliskość Boga spotykając JP II. Dla niewierzących to nic nie znaczy , ale zastanawiam się co robią na tej stronie . Niech lepiej poproszą w cichej modlitwie do JP II o łaskę wiary i mądrości.

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

131
46
~normal 2012-04-08 (21:44) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 7 godzin i 2 minuty temu

Jedno pytanie. Skoro religia,wiara w Chrystusa i kościół jako taki istnieje circa 2000 lat,to co z tymi ludzmi którzy żyli PRZED Chrystusem?Też będą zbawieni w ten sam sposób jak i my(wierni)czy też ci poganie nie dostąpią tego zaszczytu?Pójdą do raju czy nie,lub do piekła?Bo skoro nie wierzyli w Boga,bo go jeszcze nie wymyślono,nie urodził się...to jak mogą być zbawieni?

odpowiedz

pokaż 37 ukrytych odpowiedzi

95
11
~pawel 2012-04-08 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 17 minut temu

Jezus do chrztu poszedl sam!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

109
32
~emi 2012-04-08 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 17 minut temu

niektorzy to mogli by naprawde nie udzielac na takich forach bo ukazuja tylko jaki narod polski jest glupi!troche szacunku domino6k!!

odpowiedz

83
29
~fan Kaśki 2012-04-08 (19:26) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 20 minut temu

I znowu nic o mamie Madzi,zaczynam się niepokoić o jej zdrowie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

96
44
~P. 2012-04-08 (22:30) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 6 godzin i 16 minut temu

Jan Paweł II - święty zesłany przez samego Boga by zmienił okrutny współczesny świat na lepszy. Miał on misję naprawy tego, jakże zniszczonego społeczeństwa. Poniekąd mu się to udało ale to my sami musimy chcieć tej zmiany na lepsze. I zastanawia mnie co jeszcze Bóg musi uczynić byśmy stali się ludźmi takimi, jakimi nas stworzył, lecz nie takimi, jakimi się stajemy teraz...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

97
45
~mer 2012-04-08 (21:32) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 7 godzin i 14 minut temu

Tęsknię za nim...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

93
43
~roooooooooo 2012-04-08 (18:17) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 10 godzin i 29 minut temu

dla mnie wielki autorytet, wielki człowiek, wieksze od niego było tylko to co robił. OGROMNY SZACUNEK .

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

133
86
~aba 2012-04-08 (17:07) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 11 godzin i 39 minut temu

POzdrawiam wszystkich ateistow.... dlaczego nie jestescie w pracy?

odpowiedz

pokaż 25 ukrytych odpowiedzi

76
31
~starwar 2012-04-08 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 17 minut temu

Czemu nie ma nic o laureacie Nobla Gunterze Grasiu, jego ostre słowa i ostrzeżenie na temat arsenału nuklearnego jednego z małych krajów Bliskiego Wschodu.Prawda bodzie jak krowa

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

62
17
~hty 2012-04-08 (19:15) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 31 minut temu

W 1808 roku polski pułkownik Władysław Limanowski walczący dla Napoleona dowodził szturmem na siedzibę inkwizycji w Hiszpanii. Kiedy żołnierze przeszukali klasztor i znależli w podziemiach sale tortur, które pełne były więźniów, z których wszyscy byli nadzy, wielu zaś postradało juz zmyły. Żołnierze, przyzwyczajeni do okrucieństwa wojny i widoku krwi, nie mogli znieść tego co ujrzeli. Limanowski kazał opróżnić sale tortur, podłożyć w klasztorze proch i wysadzić go w powietrze. W swoich pamiętnikach napisał: "Zastaliśmy tam kłębki cierpienia obu płci i w najróżniejszym wieku, od trzyletnich dzieci, po kilkuletnie, po piętnastoletnie - wszystkie w kajdanach. Dalej byli mężczyźni i kobiety w podeszłym wieku, zamknięci od wielu lat. Potem przeszliśmy do następnego pomieszczenia, gdzie znajdowały sie narzędzia tortur tak wymyślnych, ze tylko pomysłowość ludzka lub diabelska mogła je stworzyć."

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

61
16
~gb 2012-04-08 (18:47) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 59 minut temu

CIEKAWE POSTY, jak sie czyta to na wymioty bierze, a wogole to dziwny jest ten narod polski . Bardzo rzadko czyta sie pozytywne opinie na jakiekolwiek wiadomosci w WP. Ciekawy jestem o co ludziom w Polsce chodzi. Zastanawiam sie kto te posty pisze?, przypuszczam ze malolaty z nie okrzesanych rodzin (patologia) i ludzie z kurzym mozdzkiem. OK. jest wolnosc slowa, ale troche oglady i szacunku. Co komu zrobil JP II, albo kosciol, nie chcesz nie wierz, proste. No moze polityka w Polsce jest kulawa, ale to inna kwestia. Pozdrowienia z Londynu i WESOLYCH SWIAT

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

60
16
~ja71 2012-04-08 (22:55) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 5 godzin i 51 minut temu

Witam! Nie zamierzam tu nikogo oceniać czytając te wszystkie wypowiedzi ale muszę przypomnieć że brudy należy sprzątać najpierw wokół siebie a później wyrażać swoją opinie na temat drugiego człowieka. Siebie zawsze widzimy jak najlepiej, sąsiadowi wytkniemy najmniejsze potkniecie. My Polacy szybko zapożyczamy trywialne zachowania innych narodowości. Zapominamy i wstydzimy się tego że nasi pradziadowie przelewali przez wieki krew za ten kraj zawsze Bogiem w sercach i na ustach. Modlitwa była wszędzie tam gdzie było cierpienie. Wielki autorytet Polaków, marszałek Piłsudski powiedział: "Bóg, honor, ojczyzna". Dzisiaj te słowa są wyśmiewane a człowiek który żyje wg. nich to po prostu dekiel, kretyn czy jakoś tam. Karol Darwin, prekursor biochemii, wynalazca szczepionki, wielki uczony przez całe swoje dorosłe życie nie rozstawał się z różańcem, modlił się publicznie np. w pociągu ale to pewnie też był głupek. Jestem żołnierzem, służę w jednostkach gdzie charakter służby stawia mnie regularnie w sytuacjach w których istnieje ryzyko kalectwa lub utraty życia. Jest trochę czasu aby zastanowić się nad sensem życia, wartościami jakimi powinniśmy się kierować dokonując różnych wyborów. Czasami jest mi wstyd za ludzi żyjących w tym kraju. Są jak pasożyty, nastawieni tylko na branie. Nie zrobili niczego dobrego bezinteresownie w swoim życiu ale ciągle wszystkich krytykują. Dobrobyt powoduje że ludziom przewraca si w dupach. Pieprzą trzy po trzy aby gdzieś w czymś zaistnieć bez większego wysiłku. W Niemczech w wielki piątek jest zakaz organizowania hucznych imprez i jest to dzień wolny od pracy u nas w niedziele zabiera się dzieci na wycieczkę rodzinną do św. Auchan-na.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

57
14
~ccccccc 2012-04-08 (22:54) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 5 godzin i 52 minuty temu

Kochany JP2. Spoczywaj w pokoju.. Amen.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

66
24
~Piotrek 2012-04-08 (17:31) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 11 godzin i 15 minut temu

Jan Paweł II był człowiekiem niezwykłym,takiego już nie będzie,nie pasuje nie komentujcie błagam,zachowajcie choć o drobine szacunku dla zmarłego.Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

156
118
~Akwinata 2012-04-08 (21:33) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 7 godzin i 13 minut temu

Rozumiem, jeśli w dzikiej Afryce, na fundamentalistycznym Bliskim Wschodzie czy barbarzyńskim obszarze b. ZSRS... Ale żeby w Polsce - kraju będącej częścią wielkiej Cywilizacji Zachodniej - cywilizacji która wydała Kopernika, Newtona, Watt'a, Humbolta, Gaussa, Darwina, Bohra, Einsteina i Hawkinga - było jeszcze tyle ciemnoty, zabobonów, hołdowania najniższym instynktom oraz będącej wyrazem najwyższej pogardy dla Wszechmocnego Boga wiary w tzw "cuda" (Bóg - Stwórca i Pan całego Wszechświata według "wierzących"... nie panuje nad nim!). A przecież wszystko co dzieje się we Wszechświecie dzieje się według praw, które On ustanowił. Wiara w "cuda" jest więc "przyznaniem się do morderstwa", tj... niewiary w Boga, niewiary że On stwożył ten świat i że On nad nim panuje. Wiara w cuda świadczy o ateizmie. To nie wiara, to wytresowane "do wiary w Boga" z prawdziwą wiarą nie mające nic wspólnego. Wierzę, a więc... odrzucam wiary w zabobony i "cuda"! Po to Bóg dał ludziom mózg i rozum by z niego korzystali a nie zwalali wszystko na "cud". To że nauka nie umie czegoś wyjaśnić nie znaczy że w przyszłości nie będzie umiała. Cudów nie ma... jest tylko niewiara w Boga... No chyba, że Boga naprawdę nie ma, a tylko chaos i pustka - wtedy Wszechświat nie rządzi się żadnymi prawami, a skoro takich praw nie ma, to wtedy faktycznie mamy szerokie miejsce na zaprzeczające istnieniu stałego, Boskiego porządku "cudów"...

odpowiedz

pokaż 29 ukrytych odpowiedzi

63
26
~48 latek 2012-04-08 (21:49) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 6 godzin i 57 minut temu

Brakuje nam JP2...Bog byl w nim taki namacalny !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

114
79
boghonojczyzna 2012-04-08 (17:03) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 11 godzin i 43 minuty temu

Tuskonsomolcy i Palicoty, jako osobniki wierzące w Darwina i jego archaiczne wywody, na każdym kroku podpierają się nauką, że pochodzą od małp. Zgodzę się z nimi - czerpiąc garściami z życia małp i asymilując zwierzęce zachowanie, są do małp łudząco podobni. Szczególnie do pawianów hehe. Członkowie i sympatycy PO oraz RP żyją jak małpy, wyglądają jak małpy i myślą jak małpy. Sami siebie nazywają człekokształtni. Mają do tego prawo, w końcu nauka górą hehe. Jednak ci nowocześni, wykształceni z wielkich miast, pseudointeligentne i wszystkowiedzące kaleki stworzone przez TVN i GW, karmione z sowieckiego cyca nie wiedzą, że to właśnie nauka dowiodła, że Bóg istnieje. Bóg jako stwórca, jako początek. Tak się tylko zastanawiam, kiedy Tuskonsomolcy na dobre zamienią się w MAŁPY. Za milion czy za dwa miliony lat hehe?

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 17 godzin i 46 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 17 godzin i 41 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 18 godzin i 31 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 18 godzin i 22 minuty temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 18 godzin i 41 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29616