więcej

wielkopolskie

Tragiczny wypadek - zginęła cała rodzina.

PAP |  aktualizacja 2011-06-15 (00:23) 3 lata 1 miesiąc 18 dni 2 godziny i 1 minutę temu
drukuj

Odblokowano po wypadku, do jakiego doszło we wtorek wieczorem, przejazd w kierunku Wrocławia na drodze krajowej nr 5 Poznań-Wrocław, gdzie w miejscowości Dąbcze (Wielkopolska) zderzyły się dwa samochody. Zginęło tam pięć osób. Wśród ofiar są dzieci w wieku czterech i sześciu lat.

 
Wyświetl większą mapę w docelu.pl
Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, na trasie zderzyły się czołowo dwa auta osobowe - volkswagen passat i opel vectra.

Zginęły cztery osoby jadące oplem. Będące w ciężkim stanie 6-letnie dziecko podróżujące tym samochodem, zmarło wieczorem w szpitalu. Początkowo oficer dyżurny wielkopolskiej straży informował, że kierowca volkswagena oddalił się z miejsca wypadku i jest poszukiwany. Tymczasem przebywa on w szpitalu, poinformował Borowiak. Dodał, że jego stan jest ciężki.

Policja zorganizowała objazdy. Na razie nie są znane okoliczności wypadku.

NaSygnale.pl: Najtragiczniejsze wypadki w Polsce - zobacz zdjęcia

(tbe, ekb, kab, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 28 32.94%
nie 57 67.06%

Przeczytaj też

Tragiczny wypadek - jedna osoba zginęła, dwie ranne

dodane 2011-06-21 (13:20) 3 lata 1 miesiąc 11 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Wypadek polskiej ciężarówki; 2 osoby zginęły, 51 rannych

dodane 2011-06-20 (10:28) 3 lata 1 miesiąc 12 dni 15 godzin i 55 minut temu

Karambol na Podlasiu, zderzyło się 5 samochodów

dodane 2011-06-17 (10:01) 3 lata 1 miesiąc 15 dni 16 godzin i 22 minuty temu

Dramat pod Krakowem - 8 osób rannych w wypadku

dodane 2011-06-15 (17:36) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 8 godzin i 47 minut temu

Tragiczny wypadek - bus z pracownikami dachował

dodane 2011-06-10 (16:28) 3 lata 1 miesiąc 22 dni 9 godzin i 55 minut temu

Groźny wypadek - bus zderzył się z samochodem

dodane 2011-06-09 (08:24) 3 lata 1 miesiąc 23 dni 17 godzin i 59 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Czy miałeś kiedyś wypadek samochodowy?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (185)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~myping 2011-06-17 (19:08) 3 lata 1 miesiąc 15 dni 7 godzin i 15 minut temu

[*]

odpowiedz

0
0
~Kaska 2011-06-17 (15:41) 3 lata 1 miesiąc 15 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Straszna tragedia....wspolczucia dla rodzin ofiar. Moj Boze...zastanawiam sie co sie dzieje na tym swiecie....czy to juz bedzie koniec swiata? Nie dosc ze tyle kataklizmow, to jeszcze ludzie sami sie tez niszcza. Swoja droga zastanawiam sie, czy nasz kraj jest tak bogaty, ze nie potrzebuje pieniedzy(mandatow) od pijanych i tych przekraczajacych predkosc kierowcow?

odpowiedz

0
0
~Zbyszko 2011-06-15 (19:47) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 6 godzin i 36 minut temu

redaktorzy wp sa nie poinformowani. Jedno dziecko miało 2 latka a drugie miało 5 lat. A zderzenie nie było czołowe tylko boczne. Opel Vectra uderzył w bok VW Passata. Bo ten wpadł w poslizg i przecinajac os jezdni stanął w poprzek drogi. A przyczyną była nadmierna predkosc. Ja ta droge jezdze prawie codziennie i widze jak niektórzy wariaci tam jezdza. Niektorzy nawet 200 km/h. Policja powinna dawac surowsze mandaty i kontrolowac ten odcinek drogi. 3 lata temu zginął tam moj znajomi tez przez takiego głupka. LUDZIE ZASTANÓWCIE SIE ZA NIM WCISNIECIE GAZ DO OPORU. Pozdrawiam Zbyszko z Leszna

odpowiedz

0
0
Chiqs~ 2011-06-15 (18:04) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 8 godzin i 19 minut temu

tak czytam te wszystkie komentarze na temat tego, że drogi powinny być budowane 2 pasmowe w każdym kierunku - nawet z barierkami oddzielającymi pasy. Ludzie to się stało właśnie na takiej drodze. Co do redakcji WP na tasie 5tki nie ma miejscowości Dąbcze, ta miejscowość jest oddalona jakieś 2 kilometry od 5tki, weryfikujcie takie dane, a nie bzdury piszecie ;) Z tego co wiadomo, - z lokalnego serwisu - "Ślady wskazują na to, że passat jadący od strony Rydzyny wpadł w poślizg i wypadając na przeciwległy pas, po ścięciu słupków rozdziału, uderzył swoim bokiem w przód jadącego od Leszna opla." Dodam tylko, że kierowca passata ma 25 lat i grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Pozdrawiam, Leszczynianin ;)

odpowiedz

0
0
~mustang1980 2011-06-15 (17:58) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 8 godzin i 25 minut temu

Widać, z czego są robione Volkswageny a z czego Ople...

odpowiedz

0
0
~GOŚĆ SERWISU 2011-06-15 (15:50) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 10 godzin i 33 minuty temu

W niebie jest wiele wolnych miejsc ,a może bardziej pomyśleć że śmiertelni jesteśmy ?

odpowiedz

0
0
~IwonaMaria 2011-06-15 (15:10) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 11 godzin i 13 minut temu

Cześć Ich pamięci.

odpowiedz

0
0
~Opiniator D3 2011-06-15 (15:08) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 11 godzin i 15 minut temu

Dwupasmówek szybko nie wybudują, ale może zrobić coś z tymi, które mamy? Trzeba je przemalować na 2+1 z wymianą co kilka km. To jest bezpieczniejsze rozwiązanie niż szerokie pobocza, na które spychają wyprzedzający wariaci. Jeśli co 2-3 km będzie odcinek, na którym można bezpiecznie wyprzedzić ciężarówkę, to mniej będzie ryzykantów. Nie rozumiem, dlaczego tego nie robią. Na krajowej -ce pomiędzy Kielcami i Krakowem jest kilka takich odcinków i doskonale się sprawdzają.

odpowiedz

0
0
~nika 2011-06-15 (14:49) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 11 godzin i 34 minuty temu

no proszę wypadek osobówek ginie 5 osób i i jakoś nikt nie pisze, że osobówki na tory. A wystarczy że jakaś ciężarówka bierze udział w wypadku gdzie giną ludzie i już słychać to jakże piękne hasło" tiry na tory" i najeżdżanie na wszystkich kierowców ciężarówek, że debile że nie potrafią jeździć i niosą tylko śmierć na drodze!! a tu jakoś tylko ....że zła nawierzchnia..... że to tylko ten kierowca zły. Tu już kierowcy osobówek nie potrafią tak pięknie uogólniać i sprowadzać wszystkich do jednego poziomu!!

odpowiedz

0
0
~Vika 2011-06-15 (14:47) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 11 godzin i 36 minut temu

Biedna rodzina , biedne dzieciaczki....bezmyslnośc niektórych kierowców doprowadza mnie do szału..... "Śpijcie w spokoju" -aż sie płakać chce....

odpowiedz

0
0
~Karola 2011-06-15 (14:26) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 11 godzin i 57 minut temu

"Śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą"!Niestety w dzisiejszych czasach ludzkie życie nie jest dużo warte.Rządzi nami nienawiść,pycha,zazdrość.Ten chłopak ma na sumieniu życie niewinnych ludzi,w tym dwoje małych dzieci.Warto było tak pędzić???Na pewno nie,bo zginęło tyle ludzi.Powinniśmy zastanowić się nad swoim postępowaniem.Ubolewam nad takimi tragediami.Współczuje najbliższej rodzinie.

odpowiedz

0
0
slavajetam 2011-06-15 (14:00) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 23 minuty temu

Ktoś kiedyś powiedział,że dla piratów drogowych zamiast poduszek powietrznych w kierownicy powinny być zainstalowane BAGNETY to by jeździli baaaaaaardzo ostrożnie !!!!!

odpowiedz

0
0
slavajetam 2011-06-15 (13:58) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 25 minut temu

Ktoś kiedyś powiedział,że dla piratów drogowych zamiast poduszek powietrznych w kierownicy powinny być zainstalowane BAGNETY to wtedy by jeździli baaaaaaardzo ostrożnie !!!!!

odpowiedz

1
0
~awej 2011-06-15 (13:57) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 26 minut temu

widziałem symulację tego wypadku. Morderca z passata wyprzedzał na mokrej nawierzchni w czasie deszczu i wpadł w boczny ślizg zniosło go na przeciwny pas którym jechała rodzina którą ZABIŁ.!!!!!!

odpowiedz

0
0
~dzidek 2011-06-15 (13:53) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 30 minut temu

az strach wyjezdzac z rodzina na polskie drogi .Zawsze znajdzie sie szajbus co swoje i CZYJES zycie ma w d....

odpowiedz

0
0
~XXX 2011-06-15 (13:49) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 34 minuty temu

Kierowcą był 25-letni mieszkaniec Augustowa (gm. Rydzyna) który, jadąc w kierunku Leszna, po wyprzedzeniu samochodu ciężarowego, na mokrej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z oplem vectrą - mówi Zbigniew Rosiński z leszczyńskiej policji. Jak informuje Radio Elka sprawca wypadku był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz w sprawie narkotyków. Kierowcy grozi nawet 8 lat więzienia

odpowiedz

0
0
~flesz 2011-06-15 (13:42) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 41 minut temu

TypoweSamochodyWPolsce,masakra

odpowiedz

0
0
~leszno 2011-06-15 (13:40) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 43 minuty temu

Bzdury - nie w Dąbczu. Pod Lesznem - do Dąbcza są 3 km!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~ANAL FABETA 2011-06-15 (13:40) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 43 minuty temu

ODBLOKOWANO PO WYPADKU DO KTÓREGO DOSZŁO HAHAHAHAH

odpowiedz

0
0
~stav 2011-06-15 (13:36) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 47 minut temu

"Polacy będą jeździć tysiącami km autostrad i przestana ginąc na drogach jak nas wybierzecie". Takie obiecanki cacanki rozpowszechniał Kaczyński przed wyborami 2007r. i jak zwykle słowa nie dotrzymał a lemingi łykali i łykaja te jego obiecanki jak gęsi kluski

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Władimir Putin do Baracka Obamy: sankcje USA wobec Rosji są daremne
dodane 2014-08-01 (22:20) 4 godziny i 3 minuty temu

Barack Obama: stosownie przez CIA tortur było błędem
dodane 2014-08-01 (23:35) 2 godziny i 48 minut temu

Kolizja pociągów w Mannheim. 45 osób rannych
dodane 2014-08-01 (22:55) 3 godziny i 28 minut temu

MSZ zawiesza pracę polskiej ambasady w Libii
dodane 2014-08-01 (22:49) 3 godziny i 34 minuty temu

Uroczystości przed pomnikiem "Polegli Niepokonani"
dodane 2014-08-01 (19:02) 7 godzin i 21 minut temu

Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach
dodane 2014-08-01 (17:24) 8 godzin i 59 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zgadzasz się z wynikami kontroli NIK dot. przygotowania szkół do przyjęcia sześciolatków?

liczba oddanych głosów: 2122