więcej

dolnośląskie

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 8.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-05-01 (12:45) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 3 godziny i 24 minuty temu
drukuj

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych zablokowana jest w środę droga krajowa nr 8 (Wrocław-Kłodzko) pomiędzy miejscowościami Ząbkowice Śląskie i Szklary (Dolnośląskie). W wypadku zginęły dwie osoby.



Jak powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, w zderzeniu dwóch aut osobowych zginęła kobieta kierująca jednym z pojazdów oraz podróżujące z nią 10-letnie dziecko.




(mj, asz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 2.5%
nie 39 97.5%

Przeczytaj też

Zarzuty dla kierowcy, którego ciężarówka uderzyła w trolejbus

dodane 2013-04-30 (15:40) 1 rok 7 miesięcy 19 dni i 29 minut temu

Tragiczny początek majówki. 27 osób nie żyje, ponad 400 zostało rannych

dodane 2013-04-30 (10:52) 1 rok 7 miesięcy 19 dni 5 godzin i 17 minut temu

Stracił panowanie nad autem - 2 osoby zginęły

dodane 2013-04-30 (07:42) 1 rok 7 miesięcy 19 dni 8 godzin i 27 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (96)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

93
12
~witek 2013-05-01 (13:54) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 15 minut temu

I niech nikt nie zgania na stan dróg bo przyczyną niemal wszystkich takich tragedii jest tylko PRĘDKOŚC I BEZMYŚLNE WYPPRZEDZANIE!!!Jeżdzę w kraju w którym prawie ten problem nie istnieje.Ludzie jadą jeden za drugim,nie wyprzedzają,nie przekraczają prędkości i ZYJĄ!!!!Cz to jest takie trudne do zrozumienia?Polaku cwaniaku tylko o tych 3 warunkach trzeba pamiętac na drodze.Czy to zbyt wiele???A mówią że mamy takie mądre i wykształcone społeczeństwo...

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

58
5
~Przemek 2013-05-01 (13:36) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 33 minuty temu

TUSKU!!!! Mieszkam i pracuje w Niemczech, place tu podatki stad moj apel: dotacje z UE na drogi sa placone z moich podatkow, wiec zacznij je madrze wydawac anie trwonic na drogi do Sopot. Mieszkalem w okolicach Zabkowic i znam ta droge. JEST FATALNA!!!! JAK DLUGO JESZCZE BEDA TAM GINAC MOI ZNAJOMI przez twoje brakorobstwo i lenistwo, leniu?!!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

46
10
~gosc 2013-05-01 (13:08) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 3 godziny i 1 minutę temu

Niestety to nie wina przepisow drogowych ani stanu drog wina tylko ludzi nie rozwaznych szybko jezdzacych wyprzedzajacych i tych TIROW ktore moga jezdzic jak chca i jaka chca szybkoscia na calym swiecie tiry maja ograniczona predkosc jazdy i tylko na prawym pasie a w POLSCE JAK JEST????????

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

28
1
~senior 2013-05-01 (15:21) 1 rok 7 miesięcy 18 dni i 48 minut temu

A mnie ponad 30 lat temu instruktor nauki jazdy powiedział,że mam nie wyprzedzać na skrzyżowaniach,na wzniesieniach,na przejściach dla pieszych,na zakrętach,gdy jest ciągła linia,na t.zw. trzeciego.Migacz mam włączać co najmniej 25 m.przed skrętem i zawsze jako pierwszy stojący i ostatni na światłach.Że mam zachować odległość od pojazdu przede mną.Mam mieć ograniczone zaufanie do innych.Mam mieć zawsze sprawne hamulce i światła,oraz klakson,który mi dwukrotnie uratował życie.I mam zawsze jeździć prawą stroną,a nie środkiem.Że nie wolno mi ścinać zakrętów i mam mieć oczy dookoła głowy.Jazdę ćwiczyłem na pustych parkingach,a zimą uczyłem się poślizgów.Zapamiętałem i przez 30 lat nie miałem wypadku.Nie wiem jak teraz uczą i czego uczą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

33
6
~ru 2013-05-01 (13:04) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 3 godziny i 5 minut temu

[*] wieczny odpoczynek racz im dać Panie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

25
1
~Szklar 2013-05-01 (13:07) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 3 godziny i 2 minuty temu

Znów Szklary, pechowy łuk ostatnimi czasy. Straszna tragedia dla rodziny:((

odpowiedz

20
0
~Bolek 2013-05-01 (13:44) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 25 minut temu

Nie chce już się czytac tych informacji.Jak nie rodzice zabijają dzieci to jedni zabijają drugich na drogach.Przecież to jest jakiś horror co się w tym chorym kraju dzieje!!!!To jest właśnie wolnośc gdzie każdy robi co chce???

odpowiedz

21
1
~ania 2013-05-01 (13:05) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 3 godziny i 4 minuty temu

Co za straszna tragedia.

odpowiedz

16
0
~www 2013-05-01 (13:38) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 31 minut temu

Ludzie zastanówcie się zanim wsiądziecie w swoje samochody!!!!Jak można byc tak tępym i nie rozumiec że tak łatwo o śmierc na drodze.Ile jeszcze musi byc takich tragedii zanim dotrze do pustego łba jednego czy drugiego?

odpowiedz

17
2
~mmnm 2013-05-01 (13:48) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 21 minut temu

Mój ojciec gdy osobówką jechał przez niemcy, była mrzawka i musiał wyprzedzać tira to kierowca przed nim dawał mu znaki kierunkowskazami, jak lewy to nie może wyprzedzać, jak prawy to może (wiadomo jak za tirem zadymia, a gdy się go wyprzedzi to jest już czysto)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
7
~araez 2013-05-01 (13:13) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 56 minut temu

W tym roku drogi po zimie są w najgorszym stanie chyba nawet od 10 lat! Codziennie jeżdżę po mieście i w tym roku musiałem już 3 razy naprawiać auto z powodu dziur na drogach. Na dziurach wysiada wszystko! Zaczęło się od tylnego lewego amortyzatora. Po kolejnych 2 tyg zaczęły się problemy z ESP, okazała się pompa ABSu. Potem wachacze. A teraz ledwo dojechałem po 400km bo siadły hamulce! To istny SKANDAL, aby rząd robił sobie takie jaja z obywatela i w XXI wieku dziurami na drogach MORDOWAŁ dzieci, żony i mężów, bo tacy giną w tych wszystkich wypadkach. W realu może ok. 8% to pijani, a reszta to OFIARY DZIUR na tych koszmarnych drogach. Podatki na drogi płacimy chyba największe w UE w stosunku do naszego PKB, a drogi mamy najgorsze I OD LAT NIC SIĘ nie zmienia. Jak długo JESZCZE?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

15
2
~[*] 2013-05-01 (14:43) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 26 minut temu

Boże! Jaka tragedia! [*] [*] [*]

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
2
~Jan III 2013-05-01 (14:41) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 28 minut temu

głupota, brak wyobraźni...mnie się wypadki nie imają... w ostatnich dniach kilka razy idioci za kierownicą wyprzedzali mnie na przejściach dla pieszych o wjeździe na czerwonych światłąch nawet nie wspominam

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
0
~rey 2013-05-01 (13:23) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 46 minut temu

Ludzie gdzie Wy się tak spieszycie, wyluzujcie trochę na drodze.

odpowiedz

10
0
~natalia 2013-05-01 (16:18) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 23 godziny i 51 minut temu

Ty możesz jechać przepisowo wystarczy jeden glupek co przykładowo będzie chciał się zabić rozpędzi sie i uderzy akurat w Ciebie,będzie chciał wyprzedadzać na ostatnią chwile nie wyrobi i uderzy w twoje auto,tego sie przewidzieć nie da,nasze życie zależy także od innych,bo niektórzy jadą jakby byli sami na drodze i nie patrzą na reszte. Potem właśnie taki jest finał

odpowiedz

9
0
~yaro 2013-05-01 (17:15) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 22 godziny i 54 minuty temu

rowniez mieszkam za granica, juz 15 lat. Jezdzac po zwyklych drogach(nie autostradach) mozna z zamknietymi oczami stwierdzic ktorym samochodem jedzie kierowca z polski. Nagminnie jezdza szybciej niz inni, pomimo tego ze dozwolone jest 100 km/h, wyprzedzaja na granicy ryzyka. mam wrazenie jakby wyrwali sie z wieloletniego zeslania i spieszyli do czegos, ale sami nie wiedza do czego. Jako nacja jezdzimi zle, porywczo, niekulturalnie....jak dziki wypuszczone z buszu.

odpowiedz

9
2
~senior 2013-05-01 (16:23) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 23 godziny i 46 minut temu

Mało kto wie,że szybkość w odpowiednich warunkach jest mniej niebezpieczna od zbyt wolnej jazdy.A już zupełnie niedopuszczalne jest wleczenie się lewym pasem.I mało kto wie ,że jazda zbyt wolna jest nie tylko tamowaniem ruchu i utrudnianiem jazdy innym,ale jest wykroczeniem karanym mandatem.Proszę nie odbierać tego jako namowę do szybkiej jazdy.Prędkość ma być dostosowana do panujących warunków na drodze,oraz stażu i umiejętności kierowcy.Jak nie umiesz jeździć,to nie gadaj z pasażerem,przez telefon i nie żryj kanapek w czasie jazdy,a tym bardziej lodów.

odpowiedz

7
0
~ja 2013-05-01 (13:31) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 38 minut temu

strasznie mi przykro....

odpowiedz

8
2
~senior 2013-05-01 (16:06) 1 rok 7 miesięcy 18 dni i 3 minuty temu

Teraz kursanci słyszą co mówi instruktor,ale nie słuchają.A ponieważ często jest starszy od nich,więc oni przeważnie wiedzą lepiej.Dla nich nie liczą się umiejętności tylko prawko.Jak po pięciu zdawaniach wreszcie je dostaną,to myślą,że prawo jazdy równa się umiejętnościom i zastępuje praktykę,wyobraźnię,zdolność przewidywania,wyczucie odległości.Zaraz po kursie wiedzą jak wygląda zmarznięta jezdnia.Jak potrafi fruwać samochód gdy wpadnie w koleinę wypełnioną wodą.Jak dziura w jezdni potrafi wyrwać kierownicę z ręki.Że otrąbiony rowerzysta zawsze się ogląda i wyjeżdża na środek.Że źle wyprofilowany zakręt potrafi wyrzucić w pole.Że ominięcie kury może spowodować czołówkę.Że siedzenie na bagażniku poprzedzającego auta może uniemożliwić zahamowanie.Nowi kierowcy już to wszystko wiedzą,więc pędzą na złamanie karku i giną,a często zabijają innych.

odpowiedz

5
0
~wspolczujaca 2013-05-01 (17:33) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 22 godziny i 36 minut temu

Wyrazy wspolczucia dla najblizszej rodzinie. Wieczny odpoczynek racz im dac Panie a swiatlosc wieczna niech im swieci na wieki.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 5 godzin i 4 minuty temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 5 godzin i 54 minuty temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 5 godzin i 45 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 6 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29063