więcej

dolnośląskie

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 8.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-05-01 (12:45) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 20 godzin i 44 minuty temu
drukuj

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych zablokowana jest w środę droga krajowa nr 8 (Wrocław-Kłodzko) pomiędzy miejscowościami Ząbkowice Śląskie i Szklary (Dolnośląskie). W wypadku zginęły dwie osoby.



Jak powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, w zderzeniu dwóch aut osobowych zginęła kobieta kierująca jednym z pojazdów oraz podróżujące z nią 10-letnie dziecko.




(mj, asz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 2.5%
nie 39 97.5%

Przeczytaj też

Zarzuty dla kierowcy, którego ciężarówka uderzyła w trolejbus

dodane 2013-04-30 (15:40) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 17 godzin i 49 minut temu

Tragiczny początek majówki. 27 osób nie żyje, ponad 400 zostało rannych

dodane 2013-04-30 (10:52) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 22 godziny i 37 minut temu

Stracił panowanie nad autem - 2 osoby zginęły

dodane 2013-04-30 (07:42) 1 rok 6 miesięcy 30 dni 1 godzinę i 47 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (96)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

93
12
~witek 2013-05-01 (13:54) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 19 godzin i 35 minut temu

I niech nikt nie zgania na stan dróg bo przyczyną niemal wszystkich takich tragedii jest tylko PRĘDKOŚC I BEZMYŚLNE WYPPRZEDZANIE!!!Jeżdzę w kraju w którym prawie ten problem nie istnieje.Ludzie jadą jeden za drugim,nie wyprzedzają,nie przekraczają prędkości i ZYJĄ!!!!Cz to jest takie trudne do zrozumienia?Polaku cwaniaku tylko o tych 3 warunkach trzeba pamiętac na drodze.Czy to zbyt wiele???A mówią że mamy takie mądre i wykształcone społeczeństwo...

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

0
0
emerjack43 2013-05-01 (17:58) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 15 godzin i 31 minut temu

Co za urzędas skasował łańcuchy przyczepione dla bezpieczeństwa,przyczepa+auto.Kiedyś tak było.Trzeba ten przepis wprowadzić.

odpowiedz

1
0
~ireneusz1977 2013-05-01 (17:55) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 15 godzin i 34 minuty temu

kierowcy aut osobowych powinni przechodzic takie badania jak kierowcy ciezarowek to napewno mniej by bylo wypadkow w tym kraju

odpowiedz

0
0
~Wlkp 2013-05-01 (17:54) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 15 godzin i 35 minut temu

Wieczny odpoczynek .........

odpowiedz

46
10
~gosc 2013-05-01 (13:08) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 20 godzin i 21 minut temu

Niestety to nie wina przepisow drogowych ani stanu drog wina tylko ludzi nie rozwaznych szybko jezdzacych wyprzedzajacych i tych TIROW ktore moga jezdzic jak chca i jaka chca szybkoscia na calym swiecie tiry maja ograniczona predkosc jazdy i tylko na prawym pasie a w POLSCE JAK JEST????????

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

2
4
~senior 2013-05-01 (17:15) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 16 godzin i 14 minut temu

Nowi kierowcy nie wiedzą,że samochód pędzący 160 km.na godz.potrzebuje ok.dwustu metrów aby się zatrzymać.Więc jak wam wyskoczy z lasu sarna,to nie hamujcie,bo pewnie wpadniecie w poślizg.Starajcie się ominąć jeśli będzie jedna.A gdy to będzie stado dzików,to tylko pochylcie głowę,bo pewnie któryś wpadnie do środka,zaprzyjcie się nogami o podłogę i rękami o kółko,zamknijcie oczy i walcie w nie,bo innej możliwości nie ma.A jak wyjdziecie z tego cało,to odpocznijcie i podziękujcie temu Najwyższemu.Pomyślcie,że to dobrze,że to nie był tir wyjeżdżający z podporządkowanej.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

12
9
kruk070707 2013-05-01 (15:26) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 18 godzin i 3 minuty temu

Ciagle o tej predkosci i predkosci. A ja jezdze od prawie 20 lat i jezdze bardzo dynamicznie i mam w nosie chore znaki drogowe. ALE !!! 1. Wlaczam najpierw kierunek a pozniej hamuje. 2. Gdy ktos mnie wyprzedza (rzadko) to nie przyspieszam i robie mu miejsce. 3. Zachowuje bezpieczna odlegosc. 4. NIE MALUJE SIE JAK PROWADZA SAMOCHOD !!! . 5. NIE PLOTKUJE Z KOLEZANKA JAK PROWADZE SAMOCHOD. 6. Ustepuje, wpuszczam i NIE UTRUDNIAM INNYM JAZDY przez swoje chore ego. 7. NIE BLOKUJE LEWEGO PASA !!! . Uzywam za kazdym razem kierunkow i jestem przewidywalny dla innych uczestnikow ruchu drogowego. I dlatego ani razu nie mialem wypadku ani kolizji z mojej winy. A mam zrobione pare milionow km i Polske zjezdzilem wszerz i wzdluz i chlebem powszednim jest jazda powyzej 100km/h. Natomiast jak sie wypada z drogi to albo jechalo sie 250km/h albo zle wyprofilowana droga lub zly stan nawierzchni. A 250km-h to rzadko kiedy kto jezdzi. Nie mowie ze wszystkie, ale 90% kobiet za kolkiem to jezdzaca kostucha. Unikam z kilometra jazdy za kobieta, bo jeszcze chce zyc. Instruktor chce odwalic kurs i wziac kase i reszte ma w pupie, egzaminator nie podpowie dobrych rad, tylko oblewa i czym wiecej oblewa tym wiecej kasy a kandydat na kierowce nie mysli o bezpieczenstwie na drodze tylko o tym jak zdac. Natomiast policjant woli stanac na poboczu i tak spedzic sluzbe niz PRACOWAC. Ile w Polsce jest mandatow za zbyt pozne wlaczenie kieruku ? Ile za zbyt maly odstem miedzy autami ? Za tamowanie lewego pasa ? Dlatego skonczcie juz bredzic o tej predkosci bo w to juz tylko uwierza wyborcy PO a tego juz coraz mniej.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
7
~araez 2013-05-01 (13:13) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 20 godzin i 16 minut temu

W tym roku drogi po zimie są w najgorszym stanie chyba nawet od 10 lat! Codziennie jeżdżę po mieście i w tym roku musiałem już 3 razy naprawiać auto z powodu dziur na drogach. Na dziurach wysiada wszystko! Zaczęło się od tylnego lewego amortyzatora. Po kolejnych 2 tyg zaczęły się problemy z ESP, okazała się pompa ABSu. Potem wachacze. A teraz ledwo dojechałem po 400km bo siadły hamulce! To istny SKANDAL, aby rząd robił sobie takie jaja z obywatela i w XXI wieku dziurami na drogach MORDOWAŁ dzieci, żony i mężów, bo tacy giną w tych wszystkich wypadkach. W realu może ok. 8% to pijani, a reszta to OFIARY DZIUR na tych koszmarnych drogach. Podatki na drogi płacimy chyba największe w UE w stosunku do naszego PKB, a drogi mamy najgorsze I OD LAT NIC SIĘ nie zmienia. Jak długo JESZCZE?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

5
0
~wspolczujaca 2013-05-01 (17:33) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 15 godzin i 56 minut temu

Wyrazy wspolczucia dla najblizszej rodzinie. Wieczny odpoczynek racz im dac Panie a swiatlosc wieczna niech im swieci na wieki.

odpowiedz

3
1
~adam 2013-05-01 (17:23) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 16 godzin i 6 minut temu

mam 70 lat-i 48 lat za kierownicą dzięki Bogu bez żadnego zdarzenia drogowego choć do dziś jazda powyżej 100 km.na godzinę nadal mnie kręci ale ,,z głową na karku ''.

odpowiedz

2
3
~jaś fasola 2013-05-01 (17:20) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 16 godzin i 9 minut temu

osobówki na tory !!! STOP mordercom w osobówkach , niech jeżdżą tylko w nocy ,ile będziemy jeszcze tolerować tych morderców w osobówkach

odpowiedz

9
0
~yaro 2013-05-01 (17:15) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 16 godzin i 14 minut temu

rowniez mieszkam za granica, juz 15 lat. Jezdzac po zwyklych drogach(nie autostradach) mozna z zamknietymi oczami stwierdzic ktorym samochodem jedzie kierowca z polski. Nagminnie jezdza szybciej niz inni, pomimo tego ze dozwolone jest 100 km/h, wyprzedzaja na granicy ryzyka. mam wrazenie jakby wyrwali sie z wieloletniego zeslania i spieszyli do czegos, ale sami nie wiedza do czego. Jako nacja jezdzimi zle, porywczo, niekulturalnie....jak dziki wypuszczone z buszu.

odpowiedz

2
0
~w 2013-05-01 (17:13) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 16 godzin i 16 minut temu

mogłaby być to monika tarasiuk z dzieckiem !

odpowiedz

1
11
~Witek 2013-05-01 (14:17) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 19 godzin i 12 minut temu

a ja się pytam gdzie byli rodzice ?!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~senior 2013-05-01 (16:35) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Kontrola trakcji,ABS,160 KM.pod maską,najdroższe i nowe opony,pancerny przód auta,doskonałe hamulce, nie uratują was jeśli nie będziecie myśleć.Wystarczy na was sarna wybiegająca z lasu,albo kaczka przechodząca z kaczętami przez jezdnię.

odpowiedz

9
2
~senior 2013-05-01 (16:23) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 17 godzin i 6 minut temu

Mało kto wie,że szybkość w odpowiednich warunkach jest mniej niebezpieczna od zbyt wolnej jazdy.A już zupełnie niedopuszczalne jest wleczenie się lewym pasem.I mało kto wie ,że jazda zbyt wolna jest nie tylko tamowaniem ruchu i utrudnianiem jazdy innym,ale jest wykroczeniem karanym mandatem.Proszę nie odbierać tego jako namowę do szybkiej jazdy.Prędkość ma być dostosowana do panujących warunków na drodze,oraz stażu i umiejętności kierowcy.Jak nie umiesz jeździć,to nie gadaj z pasażerem,przez telefon i nie żryj kanapek w czasie jazdy,a tym bardziej lodów.

odpowiedz

10
0
~natalia 2013-05-01 (16:18) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 17 godzin i 11 minut temu

Ty możesz jechać przepisowo wystarczy jeden glupek co przykładowo będzie chciał się zabić rozpędzi sie i uderzy akurat w Ciebie,będzie chciał wyprzedadzać na ostatnią chwile nie wyrobi i uderzy w twoje auto,tego sie przewidzieć nie da,nasze życie zależy także od innych,bo niektórzy jadą jakby byli sami na drodze i nie patrzą na reszte. Potem właśnie taki jest finał

odpowiedz

8
2
~senior 2013-05-01 (16:06) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 17 godzin i 23 minuty temu

Teraz kursanci słyszą co mówi instruktor,ale nie słuchają.A ponieważ często jest starszy od nich,więc oni przeważnie wiedzą lepiej.Dla nich nie liczą się umiejętności tylko prawko.Jak po pięciu zdawaniach wreszcie je dostaną,to myślą,że prawo jazdy równa się umiejętnościom i zastępuje praktykę,wyobraźnię,zdolność przewidywania,wyczucie odległości.Zaraz po kursie wiedzą jak wygląda zmarznięta jezdnia.Jak potrafi fruwać samochód gdy wpadnie w koleinę wypełnioną wodą.Jak dziura w jezdni potrafi wyrwać kierownicę z ręki.Że otrąbiony rowerzysta zawsze się ogląda i wyjeżdża na środek.Że źle wyprofilowany zakręt potrafi wyrzucić w pole.Że ominięcie kury może spowodować czołówkę.Że siedzenie na bagażniku poprzedzającego auta może uniemożliwić zahamowanie.Nowi kierowcy już to wszystko wiedzą,więc pędzą na złamanie karku i giną,a często zabijają innych.

odpowiedz

28
1
~senior 2013-05-01 (15:21) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 18 godzin i 8 minut temu

A mnie ponad 30 lat temu instruktor nauki jazdy powiedział,że mam nie wyprzedzać na skrzyżowaniach,na wzniesieniach,na przejściach dla pieszych,na zakrętach,gdy jest ciągła linia,na t.zw. trzeciego.Migacz mam włączać co najmniej 25 m.przed skrętem i zawsze jako pierwszy stojący i ostatni na światłach.Że mam zachować odległość od pojazdu przede mną.Mam mieć ograniczone zaufanie do innych.Mam mieć zawsze sprawne hamulce i światła,oraz klakson,który mi dwukrotnie uratował życie.I mam zawsze jeździć prawą stroną,a nie środkiem.Że nie wolno mi ścinać zakrętów i mam mieć oczy dookoła głowy.Jazdę ćwiczyłem na pustych parkingach,a zimą uczyłem się poślizgów.Zapamiętałem i przez 30 lat nie miałem wypadku.Nie wiem jak teraz uczą i czego uczą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
2
~Jan III 2013-05-01 (14:41) 1 rok 6 miesięcy 27 dni 18 godzin i 48 minut temu

głupota, brak wyobraźni...mnie się wypadki nie imają... w ostatnich dniach kilka razy idioci za kierownicą wyprzedzali mnie na przejściach dla pieszych o wjeździe na czerwonych światłąch nawet nie wspominam

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybory wśród niepewności o przyszłość i stabilność Mołdawii
dodane 2014-11-29 (07:15) 2 godziny i 14 minut temu

Rusłana Łyżyczko: na Polaków można liczyć
dodane 2014-11-29 (04:35) 4 godziny i 54 minuty temu

Władimir Putin: z Rosją nie rozmawia się językiem ultimatów
dodane 2014-11-29 (03:02) 6 godzin i 27 minut temu

Włochy: 11 osób zmarło po szczepionce przeciw grypie
dodane 2014-11-28 (23:29) 10 godzin i 1 minutę temu

Pożar pociągu na dworcu głównym w Gdańsku
dodane 2014-11-29 (02:09) 7 godzin i 20 minut temu

Policja zbada sprawę znęcania się w domu dziecka w Lidzbarku Welskim
dodane 2014-11-28 (20:10) 13 godzin i 19 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 707