Strona główna serwisu
Tragedia na budowie w Suwałkach

Tragedia na budowie w Suwałkach

Trzy osoby zginęły w wyniku zawalenia się na budowie centrum handlowo-rekreacyjnego Plaza w Suwałkach platformy, na której znajdowało się czterech pracowników - poinformował rzecznik firmy UNIBEP S.A., głównego wykonawcy, Paweł Miszczuk. To już trzeci wypadek w tym miejscu w lutym.
Jak poinformowała policja, do wypadku doszło podczas prac budowlanych. Pod mężczyznami zawaliła się platforma, na której pracowali. Platforma była podwieszona na wysokości ok. 15 metrów. Dotąd nie wiadomo, dlaczego się zawaliła. Sprawdza to policja, prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.

Dwaj pracownicy zmarli na miejscu wypadku, trzeci w szpitalu. Ostatni z nich w stanie ciężkim jest operowany w suwalskim szpitalu.

Mężczyźni, którzy ulegli wypadkowi, pracowali w radomskiej firmie wykonującej zlecenie dla głównego wykonawcy inwestycji. Tragicznie zmarli mieli od 25 do 40 lat.


Jak poinformował Miszczuk, prace na budowie zostały całkowicie wstrzymane do wyjaśnienia sprawy. - To rutynowa procedura - wyjaśnił Miszczuk. Jak powiedział, nie wiadomo, kiedy prace zostaną wszczęte, bo obecnie najważniejsze jest wyjaśnienie przyczyn wypadku. Dodał, że UNIBEP S.A. powołał w tym celu specjalną wewnętrzną komisję, która będzie pomagała w wyjaśnieniu zdarzenia.

To już trzeci wypadek w lutym na budowie tego centrum handlowo-rekreacyjnego. W wyniku jednego z wypadków młody mężczyzna również zmarł w szpitalu po upadku z wysokości.

Państwowa Inspekcja Pracy od kilkunastu dni sprawdza stan bezpieczeństwa przy budowie. Nieoficjalnie wiadomo, że PIP dopatrzyła się nieprawidłowości m.in. dotyczących bezpieczeństwa pracy.


Plaza Center jeszcze niedawno zapowiadała, że obiekt ma być oddany do użytku w połowie kwietnia, ale - jak powiedział Miszczuk - teraz nie to jest najważniejsze.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (262)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Obywatel 2010-03-06 (15:02) 2 godziny i 44 minut temu

to normalne BHP .ie istnieje tylko zysk -albo zwolnienie ludzi kturzy sie wurdzo a nadzory i POSREDNIAKI robia to razem --bo biora kase-CHCEMY KOMUNY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gosc 2010-03-04 (23:58) 17 godzin i 48 minut temu

znam taka firme ze pip przyjerzdza na 5 minut i wszystko jest okej to firma ADAMET z SOKULKI GDZIE SPAWAJA SYLIKONEM AKRYLOWYM.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Anastazja 2010-02-25 (17:19) 27 minut temu

Tragedie usłyszane gdzies w radiu nie dotykaja nas tak jak tragedie w ktorej biora udzial bliskie nan osoby.Fatalne wiadomosci docieraja do nas i sprawiaja ze caly swiat gnie sie nam pod nogami.Tak bylo w tym wypadku nigdy nie pomyslala bym ze moze sie stac taka tragedia tam gdzie pracuja moi bliscy :(Trudno to pojąc:(

odpowiedz

zgłoś do moderacji