więcej

podlaskie

Tragedia na budowie w Suwałkach.

PAP, IAR, WP |  aktualizacja 2010-02-24 (15:54) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 7 godzin i 42 minuty temu
drukuj

Trzy osoby zginęły w wyniku zawalenia się na budowie centrum handlowo-rekreacyjnego Plaza w Suwałkach platformy, na której znajdowało się czterech pracowników - poinformował rzecznik firmy UNIBEP S.A., głównego wykonawcy, Paweł Miszczuk. To już trzeci wypadek w tym miejscu w lutym.

Jak poinformowała policja, do wypadku doszło podczas prac budowlanych. Pod mężczyznami zawaliła się platforma, na której pracowali. Platforma była podwieszona na wysokości ok. 15 metrów. Dotąd nie wiadomo, dlaczego się zawaliła. Sprawdza to policja, prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy.

Dwaj pracownicy zmarli na miejscu wypadku, trzeci w szpitalu. Ostatni z nich w stanie ciężkim jest operowany w suwalskim szpitalu.

Mężczyźni, którzy ulegli wypadkowi, pracowali w radomskiej firmie wykonującej zlecenie dla głównego wykonawcy inwestycji. Tragicznie zmarli mieli od 25 do 40 lat.

Jak poinformował Miszczuk, prace na budowie zostały całkowicie wstrzymane do wyjaśnienia sprawy. - To rutynowa procedura - wyjaśnił Miszczuk. Jak powiedział, nie wiadomo, kiedy prace zostaną wszczęte, bo obecnie najważniejsze jest wyjaśnienie przyczyn wypadku. Dodał, że UNIBEP S.A. powołał w tym celu specjalną wewnętrzną komisję, która będzie pomagała w wyjaśnieniu zdarzenia.

To już trzeci wypadek w lutym na budowie tego centrum handlowo-rekreacyjnego. W wyniku jednego z wypadków młody mężczyzna również zmarł w szpitalu po upadku z wysokości.

Państwowa Inspekcja Pracy od kilkunastu dni sprawdza stan bezpieczeństwa przy budowie. Nieoficjalnie wiadomo, że PIP dopatrzyła się nieprawidłowości m.in. dotyczących bezpieczeństwa pracy.

Plaza Center jeszcze niedawno zapowiadała, że obiekt ma być oddany do użytku w połowie kwietnia, ale - jak powiedział Miszczuk - teraz nie to jest najważniejsze.


(zel, pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 33 80.49%
nie 8 19.51%

Przeczytaj też

Wypadek na lotnisku. Zginął paralotniarz

dodane 2010-06-29 (22:15) 4 lata 7 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Samolot rozbił się podczas pokazów, trzy osoby nie żyją

dodane 2010-03-03 (10:20) 4 lata 10 miesięcy 28 dni 13 godzin i 16 minut temu

Są decyzje po tragicznym wypadku w Suwałkach

dodane 2010-03-01 (12:25) 4 lata 10 miesięcy 30 dni 11 godzin i 11 minut temu

Prokuratura bada sprawę tragedii w centrum Plaza

dodane 2010-02-25 (11:40) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 11 godzin i 56 minut temu

Tragedia w Lubelskiem: ośnieżony dach zabił gospodarza

dodane 2010-02-19 (16:45) 4 lata 11 miesięcy 12 dni 6 godzin i 51 minut temu

Tragiczny wypadek na wysypisku śmieci

dodane 2010-02-18 (15:44) 4 lata 11 miesięcy 13 dni 7 godzin i 52 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (262)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Obywatel 2010-03-06 (15:02) 4 lata 10 miesięcy 25 dni 8 godzin i 34 minuty temu

NORMALKA
to normalne BHP .ie istnieje tylko zysk -albo zwolnienie ludzi kturzy sie wurdzo a nadzory i POSREDNIAKI robia to razem --bo biora kase-CHCEMY KOMUNY

odpowiedz

0
0
~gosc 2010-03-04 (23:58) 4 lata 10 miesięcy 26 dni 23 godziny i 38 minut temu

kontrole /???????????????
znam taka firme ze pip przyjerzdza na 5 minut i wszystko jest okej to firma ADAMET z SOKULKI GDZIE SPAWAJA SYLIKONEM AKRYLOWYM.

odpowiedz

0
0
~Anastazja 2010-02-25 (17:19) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 6 godzin i 17 minut temu

Wielka rozpacz
Tragedie usłyszane gdzies w radiu nie dotykaja nas tak jak tragedie w ktorej biora udzial bliskie nan osoby.Fatalne wiadomosci docieraja do nas i sprawiaja ze caly swiat gnie sie nam pod nogami.Tak bylo w tym wypadku nigdy nie pomyslala bym ze moze sie stac taka tragedia tam gdzie pracuja moi bliscy :(Trudno to pojąc:(

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 14 godzin i 50 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 14 godzin i 50 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 14 godzin i 50 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~tragizm 2010-02-25 (08:46) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 14 godzin i 50 minut temu

Wypadki
zlikwidowano nadzory nad budową i stąd wypadki.Brak majstrów kierowników,brygadzistów. Brygady pracują bez nadzoru.W ramach oszczędności. Z a wypadki powinien beknąć inwestor,wykonawca generalny,podwykonawcy,Sprawdzić ich kwalifikacje.To zwykli przypadkowi zatrudnieni pracownicy bez przeszkolenia BHP. Oto warunki pracy w tkz demokratycznej Polsce.

odpowiedz

0
0
~fircyk 2010-02-24 (20:56) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 2 godziny i 40 minut temu

platforma
witam pracowałem w firmie która wykonywała tą platformie i jestem pewien ze nie była wykonana z "byle czego " tu musiało zawieść coś innego

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~bas 2010-02-24 (20:09) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 3 godziny i 27 minut temu

plaza
w warszawie firma unibep też sporo buduje i nie ma tak częstych wypadków

odpowiedz

0
0
~opera 2010-02-24 (20:04) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 3 godziny i 32 minuty temu

BYŁY PRACOWNIK UNIBEP
Chciałbym zaznaczyc ze za wypadek odpowiadaja tylko kierownicy i majstrowie i to oni powinni byc ukarani. Na budowach tej firmy pracuja ludzie wogule nieprzeszkoleni do prac które wykonuja proceder polega natym ze np.kierowca lub elektryk .lub ciesla oerator windy jest kirowany przez majstrów do wykonywania prac których niepoeinien wykonywac poniwaz niema pojecia o technologi wykonywanych prac połowa podwykonawców tej ze firmy zatrudnia ludzi z ulicy na czarno ,ale jak cos sie wydazy to rece umywaj tak to jest wciagu dwóch lat na budowach unibep zgineło 5 osób co swiadczy o całkowitej ignorancji przepisów bhp. Podobnie jest z kierowcami dowozacych ludzi do pracy tj. taki człowiek wsiada za kierownice o gozinie 5 rano a knczy prace o 17 po południu oczywiscie cały dzien pracujac potem siada za kółko i odwozi ludzi .Gdzie inspekcja pracy takie firmy powinny wogule zniknac i zostac zamkniete ale co tu mówic jeszcze nam daleko do standartów europejskich .

odpowiedz

0
0
~kość 2010-02-24 (17:37) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 5 godzin i 59 minut temu

cena
Wygrali przetarg na wykonanie zadania.

odpowiedz

0
0
~dj 2010-02-24 (16:58) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 6 godzin i 38 minut temu

pis
ani pis ani po

odpowiedz

0
0
~oko 2010-02-24 (15:19) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 17 minut temu

spokojnie.......
PO zatuszuje i ta sprawe.

odpowiedz

0
0
~zdun 2010-02-24 (15:17) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 19 minut temu

Praca na budowach i nie tylko tam jest bardziej niebezpiczna od ...
tzw służby wojskowej. Co za to mają budowlańcy?

odpowiedz

0
0
~karo 2010-02-24 (15:16) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

Wyobrażcie sobie teraz 65 letnich dziadków na montażu
konstrukcji na kilkusetmetrowych wysokościach,a tak nas Tusk urządził.

odpowiedz

0
0
~Sławomir 2010-02-24 (15:10) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 26 minut temu

Przekleństwo
Całe to centrum budują na miejscu dawnego cmentarza Jadźwingów. To miejsce było kiedyś święte. A teraz jest przeklęte. To dopiero początek nieszczęść.

odpowiedz

0
0
~Nowak 2010-02-24 (15:04) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Rosjanie nie są głupi raz nie dostali wypłaty i już nie pracują
, a Polacy robią dalej za darmo.

odpowiedz

0
0
~marian 2010-02-24 (15:01) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 35 minut temu

W PRL-u przepracowałem na budowach 32 lata i nigdy
nie słyszałem żeby się jakiś budowany obiekt zawalił.

odpowiedz

0
0
~TYC 2010-02-24 (14:57) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 39 minut temu

Może wreszcie najważniejszym kryterium przetargu, przestanie być cena???
... szkoda ludzi

odpowiedz

0
0
~Juch 2010-02-24 (14:55) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 8 godzin i 41 minut temu

PO CMENTARNA PARTIA
NAPEWNO TO INWESTUJE CZŁOWIEK PO BEZ ZEZWOLENI TAK JAK SOBIESIAK .

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 9 godzin i 41 minut temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 8 godzin i 46 minut temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 9 godzin i 4 minuty temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 8 godzin i 37 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5090