Strona główna serwisu
Tomasz Kowalski został pochowany; Jacek Berbeka wraca do Polski

Tomasz Kowalski został pochowany; Jacek Berbeka wraca do Polski

Jacek Berbeka odnalazł i pochował ciało Tomasza Kowalskiego, który zginął w marcu na Broad Peak - informuje RMF FM. Nie udało mu się odnaleźć ciała brata, ale kończy wyprawę i wraca do Polski.
Broad Peak Broad Peak ()
- Jesteśmy przekonani w 100 procentach, że Maciek jest w tej głównej szczelinie, powyżej 7700-7750 metrów. Mamy też informację, że kontaktował się z bazą, mimo że baza tego nie potwierdza. Ale może zostawmy to na późniejszy czas - powiedział Berbeka w rozmowie z RMF FM.

Wyprawa po ciała Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, to prywatna inicjatywa Jacka Berbeki. Zorganizował ją za własne pieniądze i fundusze z ogólnopolskiej zbiórki. Sam jest doświadczonym himalaistą, a w akcji towarzyszy mu dwóch innych wspinaczy - Jacek Jawień i Krzysztof Tarasewicz.

5 marca na szczycie Broad Peak stanęli Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Podczas zejścia zaginęło dwóch ostatnich zdobywców szczytu. 8 marca zostali uznani za zmarłych.

RMF FM, IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (186)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
193
~fewfreeete 2013-07-16 (18:19) 18 godzin i 4 minuty temu

Bardzo ubolewam nad śmiercią obu - Macieja i Tomasza. Mam nadzieję, że Maciej również zostanie godnie pochowany.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
201
~Jamto 2013-07-16 (19:43) 16 godzin i 40 minut temu

Mam nadzieje, ze nigdy wam brat nie umarl. Jackowi Berbece niestety tak. Jest alpinista, czego 90 % ludzi nie rozumie i nie musi. Poszedl wiec po brata, symbolicznie go pochowal i pozegnal, ode mnie tez choc go nigdy na oczy nie widzalem. Tak to jest, ze my ludzie robimy rzeczy pozornie niepotrzebne ale to nasz wyroznia od innych istot na tej planecie. Teraz rodzinny obu powinny otrzec lzy i zyc dalej maja ich w pamieci. Wyrazy uznania od wielbiciela gor tymczasowo rezydujacego w Danii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
121
~Gość 2013-07-16 (18:23) 18 godzin temu

Szkoda, że nie udało mu się odnależć ciała brata i pochować :( Pewnie wpadł do szczeliny i nigdy nie odnajdą ciała, jak to było w przypadku innych doświadczonych himalaistów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2