więcej

Tomasz Kowalski został pochowany; Jacek Berbeka wraca do Polski.

RMF FM, IAR, WP.PL |  aktualizacja 2013-07-16 (21:17) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 20 godzin i 59 minut temu
drukuj


Broad Peak
Broad Peak opinie
Jacek Berbeka odnalazł i pochował ciało Tomasza Kowalskiego, który zginął w marcu na Broad Peak - informuje RMF FM. Nie udało mu się odnaleźć ciała brata, ale kończy wyprawę i wraca do Polski.

- Jesteśmy przekonani w 100 procentach, że Maciek jest w tej głównej szczelinie, powyżej 7700-7750 metrów. Mamy też informację, że kontaktował się z bazą, mimo że baza tego nie potwierdza. Ale może zostawmy to na późniejszy czas - powiedział Berbeka w rozmowie z RMF FM.

Wyprawa po ciała Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, to prywatna inicjatywa Jacka Berbeki. Zorganizował ją za własne pieniądze i fundusze z ogólnopolskiej zbiórki. Sam jest doświadczonym himalaistą, a w akcji towarzyszy mu dwóch innych wspinaczy - Jacek Jawień i Krzysztof Tarasewicz.

5 marca na szczycie Broad Peak stanęli Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Podczas zejścia zaginęło dwóch ostatnich zdobywców szczytu. 8 marca zostali uznani za zmarłych.

(ib, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 279 94.9%
nie 15 5.1%

Przeczytaj też

Jacek Berbeka: Tomasz Kowalski miał uszkodzone raki; z takim sprzętem atakował Broad Peak

aktualizacja 2013-10-10 (07:09) 1 rok 2 miesiące 10 dni 11 godzin i 7 minut temu

Jacek Berbeka, Jacek Jawień: wrócili po pochowaniu Tomasza Kowalskiego na Broad Peak

dodane 2013-07-21 (13:56) 1 rok 4 miesiące 29 dni 4 godziny i 20 minut temu

Raport z wyprawy Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego na Broad Peak - po powrocie Jacka Berbeki

dodane 2013-07-17 (17:27) 1 rok 5 miesięcy 3 dni i 49 minut temu

Wyprawa Jacka Berbeki podejmuje pierwszą próbę dotarcia do ciał na Broad Peak

dodane 2013-07-13 (19:04) 1 rok 5 miesięcy 6 dni 23 godziny i 12 minut temu

Wyruszyli po ciała na Broad Peak - są w trudnej sytuacji

aktualizacja 2013-07-12 (10:12) 1 rok 5 miesięcy 8 dni 8 godzin i 4 minuty temu

Jest raport o wyprawie na Broad Peak

dodane 2013-07-06 (11:17) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 6 godzin i 59 minut temu

Zlokalizowano zwłoki jednego z himalaistów pod Broad Peak

aktualizacja 2013-07-05 (18:35) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 23 godziny i 41 minut temu

Rodzina Tomasza Kowalskiego: wyprawa na Broad Peak była źle zorganizowana

dodane 2013-06-28 (20:31) 1 rok 5 miesięcy 21 dni 21 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (186)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

192
5
~fewfreeete 2013-07-16 (18:19) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 57 minut temu

Bardzo ubolewam nad śmiercią obu - Macieja i Tomasza. Mam nadzieję, że Maciej również zostanie godnie pochowany.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

201
17
~Jamto 2013-07-16 (19:43) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 22 godziny i 33 minuty temu

Mam nadzieje, ze nigdy wam brat nie umarl. Jackowi Berbece niestety tak. Jest alpinista, czego 90 % ludzi nie rozumie i nie musi. Poszedl wiec po brata, symbolicznie go pochowal i pozegnal, ode mnie tez choc go nigdy na oczy nie widzalem. Tak to jest, ze my ludzie robimy rzeczy pozornie niepotrzebne ale to nasz wyroznia od innych istot na tej planecie. Teraz rodzinny obu powinny otrzec lzy i zyc dalej maja ich w pamieci. Wyrazy uznania od wielbiciela gor tymczasowo rezydujacego w Danii.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

121
6
~Gość 2013-07-16 (18:23) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 53 minuty temu

Szkoda, że nie udało mu się odnależć ciała brata i pochować :( Pewnie wpadł do szczeliny i nigdy nie odnajdą ciała, jak to było w przypadku innych doświadczonych himalaistów.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

105
5
~toja 2013-07-16 (18:33) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 43 minuty temu

Wielki Szacunek dla Jacka Berbeki za to co zrobił, szkoda bardzo wielka, że nie odnalazła brata

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

81
6
~le 2013-07-16 (18:36) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 40 minut temu

szacunek dla pana Jacka Berbeki i jego kompanów

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

73
2
~oto ja 2013-07-16 (18:33) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 43 minuty temu

Pochwalam dobry uczynek - pochowanie zmarłego rodaka i współczuję mu, żal że nie odnalazł brata. Może innym razem. Szacun.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

66
1
~iw 2013-07-16 (20:29) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 21 godzin i 47 minut temu

Szacunek dla Jacka i Prawdziwych przyjaciół. Lekcja człowieczeństwa ...

odpowiedz

67
8
~59-300 Lubin 2013-07-16 (20:06) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 22 godziny i 10 minut temu

Pozdrawiam LUDZI czynu ! Niestety w mojej wiosce jest ich bardzo mało !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

61
3
~Maja 2013-07-16 (20:58) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 21 godzin i 18 minut temu

to się nazywa honor.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

49
1
~k-pax 2013-07-16 (21:53) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 20 godzin i 23 minuty temu

..Spij w Spokoju Tomek.........

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

49
1
~jadwiga 2013-07-16 (19:12) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 4 minuty temu

wielki szacunek dla p. Jacka i calej wyprawy po ciala - pogrzeb symboliczny ale intencja sie liczy ...POKOJ DUSZOM

odpowiedz

64
16
~BABA 2013-07-16 (18:32) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 44 minuty temu

POKÓJ ICH DUSZĄ

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

50
4
~anna.juszczak.90 2013-07-16 (21:59) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 20 godzin i 17 minut temu

Dzięki ..... tego wymagał ludzki gest :)... dla Macieja (*)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

50
4
~kolo 2013-07-16 (18:36) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 23 godziny i 40 minut temu

wyrazy szacunku za wysiłek i silna wolę

odpowiedz

53
8
~iuki 2013-07-16 (19:40) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 22 godziny i 36 minut temu

czyli to było ciało kowalskiego, mnie najbardziej interesuje co znajduje się na karcie pamięci aparatu fot i GoPro. jeśli doszedł aż do tego miejsca o którym mówili Niemcy czyli poniżej przełęczy to kompromitacja wyprawy Wielickiego, bo do 3ki było już niedaleko. Kompromitacją było też to, że jak Kowalski pytał się Wielickiego czy ma coś wziąć to ten mu powiedział, że nie musi pytając się go czy coś mu jest. Wielicki zapomniał, że gdyby się coś już działo to Kowalski nie dałby rady już wziąć "leku" bo koledzy go już wcześniej olali i nie byłoby komu podać. A raport komisji badającej cały wypadek dalej utajniony xD. Mam nadzieję, że chłopaki po powrocie upublicznią trochę zdjęć lub jakiś chociaż "raport" z akcji dla mediów.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

40
0
~iva 2013-07-16 (21:52) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 20 godzin i 24 minuty temu

każdy z nas musi gdzieś umrzeć. Ich miejscem były góry. Niech więc zostaną w miejscu, które pokochali...

odpowiedz

37
1
~Aśka 2013-07-16 (21:30) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 20 godzin i 46 minut temu

Nie znam się na wspinaczkach, wiem tyle.... ile przeczytam,ale jestem pełna podziwu i szacunku,wielka sprawa!!! Chylę nisko czoło!

odpowiedz

42
6
~olo1803 2013-07-16 (20:57) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 21 godzin i 19 minut temu

Jak widać po wpisach----LUDZIE Wy nie macie pojęcia o himalaizmie ! Nie jestesm alpinistą ale mam szacunek dla Tych ludzi ! Więc nie pierdzielcie takich wpisów !

odpowiedz

34
1
~Jerzy 2013-07-16 (20:37) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 21 godzin i 39 minut temu

Kochany Tomku. Pozostajesz w naszej wdzięcznej pamięci . Dziękujemy losowi za to, że było nam dane Cię poznać. Pozostaje smutek...

odpowiedz

32
1
~Majka 2013-07-16 (21:47) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 20 godzin i 29 minut temu

Oni dalej będą wchodzić na góry a wy dalej lamentować na forach, kto na koniec będzie miał lepsze wspomnienia... chyba oczywiste. Myślę, że osoby, które nawet umierały wokół wierzchołków gór nie żałowały, że się tam znalazły. Każdy niech robi co chce o ile nie robi tym krzywdy drugiej osobie.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 12 godzin i 21 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 17 godzin i 21 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 10 godzin i 31 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 12 godzin i 58 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 7 godzin i 16 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30101