więcej

Tomasz Kowalski został pochowany; Jacek Berbeka wraca do Polski.

RMF FM, IAR, WP.PL |  aktualizacja 2013-07-16 (21:17) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 11 godzin i 32 minuty temu
drukuj


Broad Peak
Broad Peak opinie
Jacek Berbeka odnalazł i pochował ciało Tomasza Kowalskiego, który zginął w marcu na Broad Peak - informuje RMF FM. Nie udało mu się odnaleźć ciała brata, ale kończy wyprawę i wraca do Polski.

- Jesteśmy przekonani w 100 procentach, że Maciek jest w tej głównej szczelinie, powyżej 7700-7750 metrów. Mamy też informację, że kontaktował się z bazą, mimo że baza tego nie potwierdza. Ale może zostawmy to na późniejszy czas - powiedział Berbeka w rozmowie z RMF FM.

Wyprawa po ciała Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, to prywatna inicjatywa Jacka Berbeki. Zorganizował ją za własne pieniądze i fundusze z ogólnopolskiej zbiórki. Sam jest doświadczonym himalaistą, a w akcji towarzyszy mu dwóch innych wspinaczy - Jacek Jawień i Krzysztof Tarasewicz.

5 marca na szczycie Broad Peak stanęli Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Podczas zejścia zaginęło dwóch ostatnich zdobywców szczytu. 8 marca zostali uznani za zmarłych.

(ib, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 279 94.9%
nie 15 5.1%

Przeczytaj też

Jacek Berbeka: Tomasz Kowalski miał uszkodzone raki; z takim sprzętem atakował Broad Peak

aktualizacja 2013-10-10 (07:09) 10 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 40 minut temu

Jacek Berbeka, Jacek Jawień: wrócili po pochowaniu Tomasza Kowalskiego na Broad Peak

dodane 2013-07-21 (13:56) 1 rok 29 dni 18 godzin i 53 minuty temu

Raport z wyprawy Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego na Broad Peak - po powrocie Jacka Berbeki

dodane 2013-07-17 (17:27) 1 rok 1 miesiąc 2 dni 15 godzin i 22 minuty temu

Wyprawa Jacka Berbeki podejmuje pierwszą próbę dotarcia do ciał na Broad Peak

dodane 2013-07-13 (19:04) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 13 godzin i 45 minut temu

Wyruszyli po ciała na Broad Peak - są w trudnej sytuacji

aktualizacja 2013-07-12 (10:12) 1 rok 1 miesiąc 7 dni 22 godziny i 37 minut temu

Jest raport o wyprawie na Broad Peak

dodane 2013-07-06 (11:17) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 21 godzin i 32 minuty temu

Zlokalizowano zwłoki jednego z himalaistów pod Broad Peak

aktualizacja 2013-07-05 (18:35) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 14 godzin i 14 minut temu

Rodzina Tomasza Kowalskiego: wyprawa na Broad Peak była źle zorganizowana

dodane 2013-06-28 (20:31) 1 rok 1 miesiąc 22 dni 12 godzin i 18 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (186)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

17
37
~Sweeney Todd 2013-07-16 (21:22) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 11 godzin i 27 minut temu

Pusty gest.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~jelin 2013-07-22 (08:58) 1 rok 28 dni 23 godziny i 51 minut temu

Wielki szacunek dla brata himalaisty,że pochował młodego kolegę w Himalajach....a poza tym....cóż, wyprawa żle zorganizowana i tyle, a teraz jak to my Polacy kłócimy się,kto co powiedział, a jestesmy do w organizacji czegokolwiek do bani.

odpowiedz

0
0
~lysc 2013-07-22 (08:47) 1 rok 29 dni i 2 minuty temu

Spoczywaj w pokoju Przyjacielu.

odpowiedz

1
0
~denak 2013-07-21 (16:09) 1 rok 29 dni 16 godzin i 40 minut temu

radio sie zepsuło... JAAASNE WSZYSCY WIERZA ZE AKURAT WTEDY GDY SPYLAŁEŚ W DÓŁ SIE ZEPSUŁO>>> jaaasne wyłączyłes po prostu !!!!

odpowiedz

2
0
~Mirek 2013-07-19 (16:51) 1 rok 1 miesiąc 15 godzin i 58 minut temu

Dziwna sprawa jest z tym co Wielicki mówił Kowalskiemu w rozmowie przez radio w kwestii wzięcia leków. Na konferencji po powrocie z wyprawy mówił reporterom że zalecał Kowalskiemu wzięcie leków ale tamten nie mógł. A opublikowany później zapis rozmowy pokazuje że Wielicki mówi Kowalskiemu że jeśli czuje się ok, nie boli go głowa to nie musi brać leków...a takich z adrenaliną ( na takich wyprawach te leki są w apteczce ) też nie warto było wziąć ??, oj oj sprawa grubymi nićmi szyta.. uznanie dla Jacka Berbeki Jawienia i Tarasiewicza, dokończyli symbolicznie wyprawę himalaistów i spoczywają w pokoju.

odpowiedz

8
10
~ewa 2013-07-16 (21:41) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 11 godzin i 8 minut temu

Ciekawe czemu baza ukrywa rozmowy z Maciejem. Po co?jaki mialaby w tym cel?a moze to Jacek wymysla?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

11
1
~jesteście wspaniali 2013-07-17 (02:06) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 6 godzin i 43 minuty temu

podziwiam brata M. Berbeki pana Jacka i jego towarzyszy Jacka Jawienia i Krzysztofa Tarasewicza za to co zrobili. Daliście niektórym bardzo dużą lekcję pokory, ciekawe tylko czy Bielecki wyciągnie z tego jakiekolwiek wnioski...wątpię ? Wracajcie cali i zdrowi, nie znamy was osobiście ale cała nasza rodzina jest z wami całym sercem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

192
5
~fewfreeete 2013-07-16 (18:19) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 14 godzin i 30 minut temu

Bardzo ubolewam nad śmiercią obu - Macieja i Tomasza. Mam nadzieję, że Maciej również zostanie godnie pochowany.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

7
6
~KOacyk 2013-07-17 (00:52) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 7 godzin i 57 minut temu

Podobno żona Bieleckiego nie pozwala mu wyprowadzać psa bo się boi że go gdzieś zostawi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
17
~jgworys 2013-07-16 (18:52) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 13 godzin i 57 minut temu

To ciekawe że można tam pochować gdzie zmarł. Ja bym chciał być pochowany za domem po prostu u siebie i co wolno? A jak nie to dla czego i dla czego oni mogą miłośnicy gór, czy marynarze?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~as 2013-07-17 (02:46) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 6 godzin i 3 minuty temu

Zaryzykowali, zginęli i tyle.

odpowiedz

201
17
~Jamto 2013-07-16 (19:43) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 13 godzin i 6 minut temu

Mam nadzieje, ze nigdy wam brat nie umarl. Jackowi Berbece niestety tak. Jest alpinista, czego 90 % ludzi nie rozumie i nie musi. Poszedl wiec po brata, symbolicznie go pochowal i pozegnal, ode mnie tez choc go nigdy na oczy nie widzalem. Tak to jest, ze my ludzie robimy rzeczy pozornie niepotrzebne ale to nasz wyroznia od innych istot na tej planecie. Teraz rodzinny obu powinny otrzec lzy i zyc dalej maja ich w pamieci. Wyrazy uznania od wielbiciela gor tymczasowo rezydujacego w Danii.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

2
0
~podsłuch 2013-07-17 (02:24) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 6 godzin i 25 minut temu

Podobno .. siedział z głową opartą o poigne (połanietke), nie miał sił, oparł sie o to co miał, chciał ... nie wyszlo. Spoczywaj w spokoju.

odpowiedz

12
13
~Verayher 2013-07-16 (22:21) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 10 godzin i 28 minut temu

"Mamy też informację, że kontaktował się z bazą, mimo że baza tego nie potwierdza" - a to jest ciekawe. Skąd mają tę informację? Że niby z tej szczeliny się kontaktował? Kolejna mitologia martyrologiczna, podczas gdy trzeba jasno stwierdzić, że Berbeka w amoku powrotu na Broad Peak stracił poczucie rzeczywistości i na własne życzenie poszedł na śmierć, zamiast zawrócić do obozu?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

17
10
~seb 2013-07-16 (21:25) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 11 godzin i 24 minuty temu

po co dziennikarze informują ludzi co się stało, a po drugie oni chcą tam umrzeć to są fanatycy karzdy himalaista chce być pochowany w górach proste jak sex

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
4
~pamiętam 2013-07-17 (02:14) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 6 godzin i 35 minut temu

Pamiętam jak Wielicki gadał by ni erobić "szoł TV" na wyprawach ... Wtedy zginął ... Kukuczka - wyprawa filmowana itd .... Dzić co mamy ? Panie Wielicki .. zostwa pan biznes ! Biznes zabija i nie tylko, pan masz na sumieniu kilka dusz ! No ale sklep działa !

odpowiedz

50
4
~anna.juszczak.90 2013-07-16 (21:59) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 10 godzin i 50 minut temu

Dzięki ..... tego wymagał ludzki gest :)... dla Macieja (*)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
1
~bardzoe1 2013-07-17 (01:40) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 7 godzin i 9 minut temu

myślę, że czas zamilknąć. Panie Jacku! Kłaniam się nisko, dziękuję za wyprawę i proszę o pozostawienie w spokoju chłopaków, którzy wrócili. Mogło być odwrotnie - jak to w górach. Dla nich i tak życie zawsze będzie miało słodko-gorzki smak. A Maciej nie chciałby obarczania ich... Pamięć o tych, którzy zostali, w miejscu, które ukochali, a cisza i spokój dla tych, co utracili bliskich i dla tych, którzy wrócili, ale myślami zawsze zostali tam...

odpowiedz

10
12
~wz 2013-07-16 (21:21) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 11 godzin i 28 minut temu

ciekawe po co tam leźli?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

41
73
~abr 2013-07-16 (18:38) 1 rok 1 miesiąc 3 dni 14 godzin i 11 minut temu

Czy to jest wiadomość na "pierwszą stronę"?!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Jadwiga Staniszkis: Trywialność?
dodane 2014-08-20 (06:15) 2 godziny i 34 minuty temu

Janusz Onyszkiewicz: twarde stanowisko Sikorskiego drażni Rosję
dodane 2014-08-19 (12:56) 19 godzin i 53 minuty temu

30 osób trafiło do szpitala po zatruciu na koloniach
dodane 2014-08-20 (05:15) 3 godziny i 34 minuty temu

MSZ zaprzecza: na Ukrainie nie ma polskich najemników
dodane 2014-08-20 (05:03) 3 godziny i 46 minut temu

Anglicy w sondażu: jeśli niepodległa Szkocja, to bez funta
dodane 2014-08-20 (07:00) 1 godzinę i 49 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 2941