Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

To koniec strefy Schengen? "Problem z uchodźcami pokazuje, że Unii Europejskiej grozi rozpad"

To koniec strefy Schengen? "Problem z uchodźcami pokazuje, że Unii Europejskiej grozi rozpad"

• Jackowski (PiS): winna jest nieodpowiedzialna polityka Merkel
• Kulesza (Kukiz'15): stanowcze "nie" dla imigrantów zarobkowych
• Kierwiński (PO): zagrożeniem nieszczelność granic zewnętrznych
• Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna): tylko wspólne i silne działanie
- Mamy do czynienia z początkiem końca strefy Schengen - ocenił Jan Maria Jackowski, senator PiS, odnosząc się do kryzysu migracyjnego. Również zdaniem Marka Sawickiego z PSL problem z rozwiązaniem sprawy uchodźców pokazuje, że Unii Europejskiej grozi w przyszłości rozpad.

Jackowski zauważył, że do niepewnej przyszłości Schengen "przyczyniły się Niemcy przez nieodpowiedzialną politykę Angeli Merkel w sprawie imigrantów". - Paradoksalnie to oni byli motorem zbudowania strefy - stwierdził parlamentarzysta.

- Proponujemy rozwiązania, które - jeśli zostaną przyjęte i zastosowane - sprawią, że wszystko będzie dobrze - powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSW. Zaznaczył, że nie widzi zagrożenia dla jedności Wspólnoty.


Poseł PO Marcin Kierwiński zaznaczył, że prawdziwym problemem strefy Schengen nie jest szczelność granic między państwami członkowskimi, ale granic zewnętrznych.

Z kolei Jakub Kulesza z klubu Kukiz'15 ocenił, że wszystko zależy od tego, czy poszczególne kraje Unii zmienią swoją politykę. - Tak jak robią to Dania czy Austria. Trzeba powiedzieć stanowcze "nie" dla imigrantów zarobkowych. To Niemcy powinny przede wszystkim wzmocnić granicę południową - mówił poseł.

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej podkreśliła, że jedyną szansą Europy na poradzenie sobie z obecnym kryzysem jest wspólne i silne działanie. - To m.in. właśnie wzmocnienie granic - powiedziała.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (251)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
1035
~Pop 2016-01-26 (19:07) 22 godzin i 40 minut temu

Proponuję już uszczelnić granice Polski i nie czekać co te głupki z UE wymyślą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
822
~rodak 2016-01-26 (19:13) 22 godzin i 34 minut temu

Mieszkam w Niemczech. Na ulicach pelno islamistow, muzulmanow. Sa agresywni i chodza w duzych grupach. Widac tylko mlodych dobrze ubranych mezczyzn. W osrodkach gdzie mieszkaja nie ma dzieci i kobiet. Niemcy boja sie juz wychodzic z domow, drza ze strachu we wlasnym kraju. To wszystko zgotowala im Merkel. Ona przeszla na islam albo stracila zmysly. Polacy broncie sie przed tym potopem islamskim...macie jeszcze ta szanse. Zamknijcie granice i nie wpuscie ani jednego muzulmana, bo Polska tak jak Niemcy przestanie istniec. Jesli droga jest Wam Wasza przyszlosc i Waszych dzieci to nie wpuszczajcie islamu do Polski.....!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
64
Zgadzam się z opinią
542
~Frank 2016-01-26 (18:45) 23 godzin i 2 minuty temu

Brawo pani Merkel!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6