Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

To koniec strefy Schengen? "Problem z uchodźcami pokazuje, że Unii Europejskiej grozi rozpad"

To koniec strefy Schengen? "Problem z uchodźcami pokazuje, że Unii Europejskiej grozi rozpad"

• Jackowski (PiS): winna jest nieodpowiedzialna polityka Merkel
• Kulesza (Kukiz'15): stanowcze "nie" dla imigrantów zarobkowych
• Kierwiński (PO): zagrożeniem nieszczelność granic zewnętrznych
• Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna): tylko wspólne i silne działanie
- Mamy do czynienia z początkiem końca strefy Schengen - ocenił Jan Maria Jackowski, senator PiS, odnosząc się do kryzysu migracyjnego. Również zdaniem Marka Sawickiego z PSL problem z rozwiązaniem sprawy uchodźców pokazuje, że Unii Europejskiej grozi w przyszłości rozpad.

Jackowski zauważył, że do niepewnej przyszłości Schengen "przyczyniły się Niemcy przez nieodpowiedzialną politykę Angeli Merkel w sprawie imigrantów". - Paradoksalnie to oni byli motorem zbudowania strefy - stwierdził parlamentarzysta.

- Proponujemy rozwiązania, które - jeśli zostaną przyjęte i zastosowane - sprawią, że wszystko będzie dobrze - powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSW. Zaznaczył, że nie widzi zagrożenia dla jedności Wspólnoty.


Poseł PO Marcin Kierwiński zaznaczył, że prawdziwym problemem strefy Schengen nie jest szczelność granic między państwami członkowskimi, ale granic zewnętrznych.

Z kolei Jakub Kulesza z klubu Kukiz'15 ocenił, że wszystko zależy od tego, czy poszczególne kraje Unii zmienią swoją politykę. - Tak jak robią to Dania czy Austria. Trzeba powiedzieć stanowcze "nie" dla imigrantów zarobkowych. To Niemcy powinny przede wszystkim wzmocnić granicę południową - mówił poseł.

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej podkreśliła, że jedyną szansą Europy na poradzenie sobie z obecnym kryzysem jest wspólne i silne działanie. - To m.in. właśnie wzmocnienie granic - powiedziała.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (251)
Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
1034
~Pop 2016-01-26 (19:07) 3 godziny i 46 minut temu

Proponuję już uszczelnić granice Polski i nie czekać co te głupki z UE wymyślą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
821
~rodak 2016-01-26 (19:13) 3 godziny i 40 minut temu

Mieszkam w Niemczech. Na ulicach pelno islamistow, muzulmanow. Sa agresywni i chodza w duzych grupach. Widac tylko mlodych dobrze ubranych mezczyzn. W osrodkach gdzie mieszkaja nie ma dzieci i kobiet. Niemcy boja sie juz wychodzic z domow, drza ze strachu we wlasnym kraju. To wszystko zgotowala im Merkel. Ona przeszla na islam albo stracila zmysly. Polacy broncie sie przed tym potopem islamskim...macie jeszcze ta szanse. Zamknijcie granice i nie wpuscie ani jednego muzulmana, bo Polska tak jak Niemcy przestanie istniec. Jesli droga jest Wam Wasza przyszlosc i Waszych dzieci to nie wpuszczajcie islamu do Polski.....!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
541
~Frank 2016-01-26 (18:45) 4 godziny i 8 minut temu

Brawo pani Merkel!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
308
~wolny Polak 2016-01-26 (19:07) 3 godziny i 46 minut temu

Merkel odpowiedzialna za ograniczanie suwerenności państw członkowskim UE i ich destabilizację oraz zbliżający się rozpad Unii Europejskiej. Precz z PO, PSL i Nowoczesną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
289
~krzzak11 2016-01-26 (19:32) 3 godziny i 21 minut temu

hitlerowi nie udało się zniszczyć Europy ,udało się to merkel

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
286
~asdgfa 2016-01-26 (19:09) 3 godziny i 44 minut temu

i dobrze niemcy sami zostana z tym co chcieli i nikomu juz ich nie wcisna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
294
~tępiciel szKODników 2016-01-26 (19:05) 3 godziny i 48 minut temu

Precz z Szengen, wprowadzić kontrole wszędzie 24h, żeby żaden brudny robak się nie prześliznął.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
265
~arturo9038 2016-01-26 (19:08) 3 godziny i 45 minut temu

dawno powinna uniia się rozpaść po tym co Merkel zrobila

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
250
~berg 2016-01-26 (19:06) 3 godziny i 47 minut temu

Zamknac granice i uzbroĂ­c ludnosc!!!!! To poczatek konca eu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
264
kiszstalin 2016-01-26 (19:36) 3 godziny i 17 minut temu

Najlepszą jaka by mogła spotkać Polaków to rozpad UE. Skończyła by się utracona wolność w 2005 roku którą straciliśmy w wyniku referendum. Przestali by Polską rządzić byle urzędnicy z UE, a organizacje typu PO czy Nowoczesna i KOD stracili by mocodawców. Polska powstała by na nowo ale czekała by nas długa droga aby odbudować utracony przemysł oraz trzeba był znacjonalizować skradzione zakłady przemysłowe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
239
~Arbi34 2016-01-26 (20:58) 1 godzinę i 55 minut temu

Precz z imigrantami. Precz z muzułmanami! Precz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
236
~jotka 2016-01-26 (19:09) 3 godziny i 44 minut temu

Tradycyjnie jedyny mądry,sensowny i rzeczowy głos jest ze strony KUKIZ'15.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
229
~Pomyleniec 2016-01-26 (19:10) 3 godziny i 43 minut temu

Trudno mi uwierzyć że to nie jest celowy rozpad UE!. Merkel to przekalkulowała. Maja dosc dopalacania za Grekow i innych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
189
~Wnyk 2016-01-26 (19:25) 3 godziny i 28 minut temu

Ja sobie przypomina jak Wałęsa deklarował ze weźmie uchodźców Tylko musi zapytać Danuski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
157
~olo 2016-01-26 (19:06) 3 godziny i 47 minut temu

RADZE PRZECZYTAĆ TEN ARTYKUŁ !!! - Hans-​Olaf Henkel dla "Do Rzeczy": Sankcje dla Polski to byłby koniec UE

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
158
~ssss 2016-01-26 (19:06) 3 godziny i 47 minut temu

Idiotka Pihowicz jak zawsze nie miała nic konkretnego do powiedzenia, tylko powtarzała nic niewarte formułki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
156
~darek 2016-01-26 (19:06) 3 godziny i 47 minut temu

Merkel sprowadza zwyroli bo jest brzydka i zazdrości ładnym kobietą i wie że jej nie dotkną, a te ładne będą musiały się ubierać jak ona.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
114
~preczzeuropy 2016-01-26 (19:32) 3 godziny i 21 minut temu

Wedzic Makrele na lekkim Dymie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
108
~Stefan 2016-01-26 (20:16) 2 godziny i 37 minut temu

A chu. . . Z tą Schengen . Tak i tak już po unii .

odpowiedz