Strona główna serwisu
Techniczny rząd Glińskiego -​ bez posłów PiS?

Techniczny rząd Glińskiego -​ bez posłów PiS?

Klub PiS chce spotkać się z kandydatem tej partii na premiera technicznego rządu prof. Piotrem Glińskim - poinformował szef klubu Mariusz Błaszczak. Jak dodał, PiS nie będzie sugerowało Glińskiemu kandydatów na ministrów, ale - jak dodał - "to ma być rząd ponadpartyjny, ekspercki, a nie złożony z parlamentarzystów".
Profesor Piotr Gliński Profesor Piotr Gliński ()
Gliński został w poniedziałek zaprezentowany jako kandydat na premiera przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS w sobotę podczas partyjnej konwencji poprzedzającej marsz "Obudź się Polsko" zapowiedział, że za kilka tygodni PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

Gliński przedstawił w poniedziałek priorytety programowe i zapowiedział, że o poparcie zwróci się do wszystkich klubów sejmowych.

Błaszczak pytany, czy w powołanym przez Glińskiego rządzie znajdą się politycy PiS, odparł: - To ma być rząd ponadpartyjny, ekspercki, a nie złożony z parlamentarzystów.
Jest oczywiste, że w jego składzie powinni się znaleźć eksperci, osoby z autorytetem Mariusz Błaszczak o składzie rządu technicznego
Jest oczywiste, że w jego składzie powinni się znaleźć eksperci, osoby z autorytetem.

Na pytanie czy PiS będzie zgłaszało prof. Glińskiemu propozycje kandydatów na ministrów, Błaszczak odpowiedział: - Zostawiamy to panu profesorowi. W imieniu klubu PiS mogę zadeklarować, że spotkamy się z panem profesorem. Z zaciekawieniem wysłuchamy propozycji pana profesora. Mam nadzieję, że inne kluby nie będą odmawiały rozmowy - powiedział poseł.

Według niego termin spotkania posłów i senatorów PiS z prof. Glińskim zależy od samego kandydata.

Błaszczak odniósł się też do wtorkowych słów szefa SLD Leszka Millera, który zapowiedział, że może ewentualnie dojść do spotkana przedstawicieli Sojuszu z prof. Glińskim, ale dopiero po złożeniu w sejmie wniosku o konstruktywne wotum nieufności.

- PiS zaproponowało profesora Glińskiego, ale jest on autonomicznym, ponadpartyjnym kandydatem. Sam będzie się zwracał z zapytaniem, o to, aby takie spotkanie miało miejsce. Będzie konsultował minimum programowe. Zastrzeżenia nie mają podstaw. Stawianie takich warunków uważam za działanie pozbawione większej myśli - ocenił.

Błaszczak ponownie zapowiedział, że PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności prawdopodobnie pod koniec października, tak aby debata nad nim mogła toczyć się w okolicach 5. rocznicy powołania rządu Donalda Tuska przypadającej na połowę listopada.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (136)
Nie zgadzam się z opinią
68
Zgadzam się z opinią
112
~Babcia 2012-10-02 (17:08) 19 godzin i 32 minut temu

Trochę nie rozumiem, czemu PiS ma takie dziwne metody, a nie po prostu wygrali wybory. Nie musieliby robić takich karkołomnych wygibasów, żeby mieć wskazanego przez siebie premiera. Wygranie wyborów przy poparciu całego społeczeństwa (jak deklarują liderzy) nie powinno być trudne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
18
~Andrzej 2012-10-02 (17:42) 18 godzin i 58 minut temu

Naród chce rządów fachowców i ekspertów,a nie sprzedajnych polityków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
25
hangaa 2012-10-02 (17:51) 18 godzin i 49 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
16
Frykadelka 2012-10-02 (17:38) 19 godzin i 2 minuty temu

rzond tehniczny bez pOsłów PiS - jak to morzliwe?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
18
~AnnaE 2012-10-02 (17:44) 18 godzin i 56 minut temu

Oby nie Tusk, większej kanalii od Donalda nie ma nie było i nie będzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~jan Kochanowski 2012-10-02 (19:26) 17 godzin i 14 minut temu

Jest to bardzo dobra koncepcja PIS. Prof. Glinski powinien sformowac swoj rzad autorski ponadpartyjny. Tylko taki rzad jest w stanie wyprowadzic Polske z kryzysu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
kaczor1954 2012-10-02 (21:13) 15 godzin i 27 minut temu

Może te tzw. obiektywne media( nie będę wymieniał jakie bo to widać) przestaną rechotać co przewidywał Profesor Gliński . Tylko pewnie mają problem to nie jest na rękę rzadzącym .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~wazne 2012-10-02 (19:41) 16 godzin i 59 minut temu

Paweł Kukiz zbiera podpisy pod petycją w sprawie złożenia projektu ustawy o jednomandatowych okręgach wyborczych. W tym celu założył stronę internetową - zmieleni.pl której celem jest zebranie 750 tys. podpisów. Proszę, wejdźcie tam i dołączcie się do nas! Jednomandatowe okręgi to w chwili obecnej jedyny sposób na przełamanie partyjniactwa w sejmie i wybór prawdziwych rzetelnych posłów!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
11
~Wanda 2012-10-02 (18:06) 18 godzin i 34 minut temu

Czy to chore ambicje zony czy tez p. Glinskiego pchnely go w lapy Kaczynskiego. Czy to jest mozliwe zeby gosciu posiadajacy tytul profesora godzil sie byc polityczna prostytutka?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
7
~BABUNIA 2012-10-03 (08:08) 4 godziny i 32 minut temu

PROFESOR A TAKI GŁUPI ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~as 2012-10-02 (19:04) 17 godzin i 36 minut temu

Fajny i mądry gość. Może czas na nową jakość? Bez Niesiołowskich, Palikotów, Pawlaków, Tusków, Ziobrów i Kaczyńskich (o komuchach nie wspomnę ).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~eryk 2012-10-02 (19:00) 17 godzin i 40 minut temu

Jeszcze trochę i ten wasz rząd będzie rządził tylko tym bilionowym długiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~lach 2012-10-02 (18:59) 17 godzin i 41 minut temu

Zorganizowana grupa przestępcza jaką jest PO nie odda władzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~And 65 2012-10-02 (18:20) 18 godzin i 20 minut temu

Czy temu Panu też będą dodawać słowo 'premier" przy każdej okazji, tak jak wielu innym osobom w przeszłości pełniących ten urząd ? To jest dozywotnie określenie , czy tylko taka nasza wsiowa megalomania do szumnych nazw ? A może wracają czasy cześników, podczaszych i wielkich łowczych ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Karol 2012-10-02 (18:54) 17 godzin i 46 minut temu

co to za bzdety, techniczny rząd, kogo? Kaczora i jego spółki? dziwię się temu panu, że zgodził się pod szyldem pisowskim "kandydować" na premiera rządu. Przecież to błazenada.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Gogol 2012-10-02 (18:45) 17 godzin i 55 minut temu

Panie Gliński! Jeżeli rzeczywiście jest pan człowiekiem , który posiada jakiś autorytet, to po epizodzie z PiS-em na pewno go pan straci. Oni pana wystawili!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
7
~Bzik 2012-10-02 (18:30) 18 godzin i 10 minut temu

PiS "nabił w butelkę" Wszystkich ... "Ambergold" tylko nielicznych !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~Nikodem 2012-10-02 (18:25) 18 godzin i 15 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~Ala 2012-10-02 (18:25) 18 godzin i 15 minut temu

Tak, Gliński wprowadzi ludzi Rydzyka !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~ciacho345 2012-10-02 (18:21) 18 godzin i 19 minut temu

No i pustaki komentują, dogryzają - połowa pewnie zza urzędowego biurka, co by im etatów nie obciąć. Kawka, ciastko, papierosek, dodatki, apanaże. Za pieniądze podatnika.

odpowiedz