Strona główna serwisu
Tak należy się modlić do Jana Pawła II
Tak należy się modlić do Jana Pawła II

Tak należy się modlić do Jana Pawła II

1 maja po południu w niektórych kościołach będzie już odmawiana Litania do Błogosławionego Jana Pawła II. Jej tekst został zatwierdzony przez metropolitę krakowskiego, informuje "Dziennik Polski".
Wersja muzyczna tej modlitwy zabrzmi 8 maja na krakowskiej Skałce, w czasie mszy dziękczynnej Episkopatu Polski za beatyfikację.

- "
Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia" Tak zaczyna się Litania do Jana Pawła II
Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia". - Tak zaczyna się Litania do Błogosławionego Jana Pawła II.

Składająca się z 49 wezwań modlitwa jest przeznaczona do prywatnego odmawiania i nawiązuje do duchowych aspektów pontyfikatu papieża Polaka.

Litania jest dziełem zbiorowym. Została przygotowana przez kilka niezależnych zespołów, powołanych przez kard. Stanisława Dziwisza zaraz po ogłoszeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II.
Źródło: PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (307)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~salomon 2011-05-02 (14:47) 8 godzin i 39 minut temu

Polska tonie w bałwochwalstwie. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~po prostu 2011-05-04 (05:09) 18 godzin i 17 minut temu

Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków santo subito jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów choć jest dość wcześnie:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~po prostu 2011-05-04 (05:08) 18 godzin i 18 minut temu

Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków totus tus jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~po prostu 2011-05-04 (05:06) 18 godzin i 20 minut temu

Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków totus tus jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~waz 2011-05-03 (11:34) 11 godzin i 52 minut temu

owszem Bóg istnieje!! ale on ma imię !!!jak wszystko co żyje !!za odrzucanie jego imienia czeka was wieczny grób razem z waszym bałwochwalcą papieżem !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~waz 2011-05-03 (11:20) 12 godzin i 6 minut temu

jest to przykład jak bardzo ludzie zeszli na manowce !szatan i demony do pieli swego każąc ludziom modlić się do nieżyjącego człowieka ! trupa !!oddać mu cześć zamiast prawdziwemu bogu !!który jest godzien tego!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~lolx 2011-05-02 (21:09) 2 godziny i 17 minut temu

zboczone. ale jak chcecie, to recytujcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~haha 2011-05-01 (00:53) 22 godzin i 33 minut temu

Przeciez sam Karol Wojtyla najbardziej by oponowal temu calemu cyrkowi. To jest zupelne poganstwo i trywializacja religii. Produkuje sie swietych aby interes szedl w Kosciele. Byl madrym czlowiek i efektywnym papiezem, ale pojecie swietosci nalezy do sredniowiecza. Nigdzie na swiecie nie ma takiej "wiary" jak w Polsce--i wcale nie jestem pewna, ze z tego nalezy byc dumnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~STEFAN 2011-04-30 (17:52) 5 godzin i 34 minut temu

gupolu a kto tobie ubliza ze sie nie modlisz ,twoja sprawa i ty marnoto nie ublizaj tym co sie modla.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~MariaKonopnickaUK 2011-05-18 (20:58) 2 godziny i 28 minut temu

Nasz kochany Papież JP2 stawiał Boga w centrum swojego Życia i należy modlic się do Boga, za wstawiennictwem JP2 ! Uważajcie na media których celem jest zniszczenie Boga, poprzez różnorakie manipulacje. MYŚL SAMODZIELNIE!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~mądrala 2011-05-04 (11:13) 12 godzin i 13 minut temu

Ja wiem ,że nie. Ale jeszcze dużo wody w rzekach spłynie nim w Polsce ciemnota zginie. Ale na pewno zginie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~rak3 2011-05-03 (19:13) 4 godziny i 13 minut temu

niech się modli kto chce oby nam nie nakazali wszystkim , ale od upadku komuny idzie wszystko w tym kierunku .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~bona 2011-05-03 (08:09) 15 godzin i 17 minut temu

Ludzie XXI wieku !!! Czy wy nie widzicie i nie słyszycie , że to wszystko jest jedną wielką manipulacją i wymyślonym kłamstwem dla pieniędzy !!???? Może ten Bóg istnieje ale cała reszta to jedna wielka gra dla KASY.......dla pieniędzy po prostu i władzy. Papież był mądrym człowiekiem ale dlaczego zaraz świętym .......co to w ogóle znaczy ????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~m 2011-05-01 (18:40) 4 godziny i 46 minut temu

Czy wy wiecie o czym piszecie? zgadzam się , Bog jest jeden,ale to poprzez Ojca Świętego Bóg uzdrowił tylu ludzi ii dokonał tych wszystkich cudów! Litannia do Ojca Świętego jest równie potrzebna Nam jak i do innych Świętych! Jan Paweł II był i pozostanie Wielkim Człowiekiem!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
zyg 2011-05-01 (00:02) 23 godzin i 24 minut temu

A może ciebie ogłosić GŁUPKIEM

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Wiedźmin 2011-04-30 (21:49) 1 godzinę i 37 minut temu

Dlaczego przstępujecie najważniejsze!! Pierwsze Przykazanie Boże!!!! A mówicie że jesteście crześcijanami.!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~am 2011-04-30 (17:18) 6 godzin i 8 minut temu

może wreszcie do reszty im odbije od tego "Mistrza wzywającego do wypłynięcia na głębię"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~przemq 2011-04-30 (15:19) 8 godzin i 7 minut temu

katolicyzm stał się wiarą politeistyczną juz niema jednego Boga a Ojcem Świetym Polacy nazywają Karola Wojtyłe ludzie wierzą bo inni wierzą a wierzą dlatego że nie studiują religii i szczerze mówiąc nawet nie chcą wiedzieć nic na ten temat bo dla nich świeci to święci a każdy kto nie jest katolikiem jest złym człowiekiem. Jezus potępiłby takie podejście jak zresztą cały watykan. wystarczy poczytać troche o historii watykanu moim zdaniem jest jedna ścieżka prawdziwa i naturalna, nauka która bada istnienie po śmierci itp. zajmuje się tym ezoteryka wiedział o tym jpII ponieważ sam wspominał o mistycyzmie który zresztą wywodzi sie z buddyzmu. kazdy człowiek może sie dowiedziec prawd podczas snu wchodzac w stan oobe które bez wątpliwośći jest dowodem na istnienie duszy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~baba 2011-04-30 (12:07) 11 godzin i 19 minut temu

Jak wytłumaczyć ludziom pośrednictwo Świętych postaram się to wyjaśnić w miarę obrazowo.Jak wiemy ludzki mózg wysyła fale elektro- magnetyczne do pomiaru tych fal służy EEG taka maszyna .Amerykanie sprawdzili ,że człowiek modlący się wysyła fale o sile średniej wielkości stacji radiowej, a co za tym idzie modlitwa trafia w eter. Jedni ludzie mają silniejszy sygnał nadawczy czyli umysł ,a inni słabszy . Jak też wiemy stacja nadawcza radiowa, która nadaje np. W Warszawie aby dotrzeć do odbiorcy w całym kraju potrzebuje stacji przekaźnikowych czyli wzmacniających sygnał radiowy i takimi stacjami przekaźnikowymi wzmacniającymi sygnał modlitwy są Święci zawieszeni między Bogiem , a człowiekiem. Jeżeli takie wytłumaczenie jest dla Was mało naukowe to napiszcie do NASA bo to oni w latach 60 XX wieku przeprowadzili takie doświadczenia .Pozdrawiam niedowiarków naukowiec.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dr. n.psychiatry 2011-04-30 (11:33) 11 godzin i 53 minut temu

Ty -aqq nie ma dlaciebie juz ratunku , tobie zadna recepta nie pomoze, medycyna rozklada rece nad twoim przypadkiem.

odpowiedz