więcej

Tak należy się modlić do Jana Pawła II.

PAP |  dodane 2011-04-30 (00:20) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 11 godzin i 31 minut temu
drukuj

1 maja po południu w niektórych kościołach będzie już odmawiana Litania do Błogosławionego Jana Pawła II. Jej tekst został zatwierdzony przez metropolitę krakowskiego, informuje "Dziennik Polski".

Wersja muzyczna tej modlitwy zabrzmi 8 maja na krakowskiej Skałce, w czasie mszy dziękczynnej Episkopatu Polski za beatyfikację.

- "
Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia" Tak zaczyna się Litania do Jana Pawła II
Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia". - Tak zaczyna się Litania do Błogosławionego Jana Pawła II.

Składająca się z 49 wezwań modlitwa jest przeznaczona do prywatnego odmawiania i nawiązuje do duchowych aspektów pontyfikatu papieża Polaka.

Litania jest dziełem zbiorowym. Została przygotowana przez kilka niezależnych zespołów, powołanych przez kard. Stanisława Dziwisza zaraz po ogłoszeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II.


(mz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 50 56.82%
nie 38 43.18%

Przeczytaj też

Niemcy mają "nieprzyjemne uczucie" po beatyfikacji?

dodane 2011-05-02 (12:20) 3 lata 7 miesięcy 16 dni 23 godziny i 31 minut temu

Fatima i Braga czuwają przed beatyfikacją Jana Pawła II

dodane 2011-05-01 (03:05) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 8 godzin i 46 minut temu

Niespodzianka po spotkaniu Komorowski-Napolitano

aktualizacja 2011-04-30 (13:21) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 22 godziny i 30 minut temu

Wiemy, gdzie trafi płyta z grobu Jana Pawła II

dodane 2011-04-30 (09:19) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 2 godziny i 32 minuty temu

"Wtedy dostaliśmy sygnał o możliwym zamachu"

dodane 2011-04-30 (09:05) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 2 godziny i 46 minut temu

"Przymierze między prezydentem a papieżem to bajka"

dodane 2011-04-30 (08:35) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 3 godziny i 16 minut temu

Zobacz co pisze światowa prasa na temat beatyfikacji Jana Pawła II

dodane 2011-04-29 (23:45) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 12 godzin i 6 minut temu

Niezwykli pielgrzymi z Płocka już dotarli do Rzymu

dodane 2011-04-29 (22:05) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 13 godzin i 46 minut temu

Rzecznik Jana Pawła II: Papież nigdy mi tego nie powiedział

dodane 2011-04-29 (20:10) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 15 godzin i 41 minut temu

Kaczyński nie jedzie do Watykanu. "Bardzo żałuję"

dodane 2011-04-29 (17:56) 3 lata 7 miesięcy 19 dni 17 godzin i 55 minut temu

materiał foto

Przygotowania do 1 maja

dodane 2011-04-28 (12:39) 3 lata 7 miesięcy 20 dni 23 godziny i 12 minut temu
materiał foto

Sztafeta dla papieża

dodane 2011-04-26 (14:15) 3 lata 7 miesięcy 22 dni 21 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (307)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~salomon 2011-05-02 (14:47) 3 lata 7 miesięcy 16 dni 21 godzin i 4 minuty temu

bałwochwalstwo
Polska tonie w bałwochwalstwie. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

odpowiedz

0
1
~po prostu 2011-05-04 (05:09) 3 lata 7 miesięcy 15 dni 6 godzin i 42 minuty temu

opanujmy się
Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków santo subito jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów choć jest dość wcześnie:)

odpowiedz

0
1
~po prostu 2011-05-04 (05:08) 3 lata 7 miesięcy 15 dni 6 godzin i 43 minuty temu

opanujmy się
Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków totus tus jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów:)

odpowiedz

0
1
~po prostu 2011-05-04 (05:06) 3 lata 7 miesięcy 15 dni 6 godzin i 45 minut temu

opanujmy się
Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków totus tus jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów:)

odpowiedz

0
1
~waz 2011-05-03 (11:34) 3 lata 7 miesięcy 16 dni i 17 minut temu

waz
owszem Bóg istnieje!! ale on ma imię !!!jak wszystko co żyje !!za odrzucanie jego imienia czeka was wieczny grób razem z waszym bałwochwalcą papieżem !!!

odpowiedz

0
1
~waz 2011-05-03 (11:20) 3 lata 7 miesięcy 16 dni i 31 minut temu

czy wrzyscy powarjowali??
jest to przykład jak bardzo ludzie zeszli na manowce !szatan i demony do pieli swego każąc ludziom modlić się do nieżyjącego człowieka ! trupa !!oddać mu cześć zamiast prawdziwemu bogu !!który jest godzien tego!

odpowiedz

0
1
~lolx 2011-05-02 (21:09) 3 lata 7 miesięcy 16 dni 14 godzin i 42 minuty temu

to jest zwyczajnie
zboczone. ale jak chcecie, to recytujcie.

odpowiedz

0
1
~haha 2011-05-01 (00:53) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 10 godzin i 58 minut temu

produkcja swietych
Przeciez sam Karol Wojtyla najbardziej by oponowal temu calemu cyrkowi. To jest zupelne poganstwo i trywializacja religii. Produkuje sie swietych aby interes szedl w Kosciele. Byl madrym czlowiek i efektywnym papiezem, ale pojecie swietosci nalezy do sredniowiecza. Nigdzie na swiecie nie ma takiej "wiary" jak w Polsce--i wcale nie jestem pewna, ze z tego nalezy byc dumnym.

odpowiedz

0
1
~STEFAN 2011-04-30 (17:52) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 17 godzin i 59 minut temu

am
gupolu a kto tobie ubliza ze sie nie modlisz ,twoja sprawa i ty marnoto nie ublizaj tym co sie modla.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~MariaKonopnickaUK 2011-05-18 (20:58) 3 lata 7 miesięcy 14 godzin i 53 minuty temu

Modlic się należy do Boga Wszechmogącego za wstawiennictwem JP2
Nasz kochany Papież JP2 stawiał Boga w centrum swojego Życia i należy modlic się do Boga, za wstawiennictwem JP2 ! Uważajcie na media których celem jest zniszczenie Boga, poprzez różnorakie manipulacje. MYŚL SAMODZIELNIE!

odpowiedz

0
0
~mądrala 2011-05-04 (11:13) 3 lata 7 miesięcy 15 dni i 38 minut temu

czy wogóle należy się modlić do trupa?
Ja wiem ,że nie. Ale jeszcze dużo wody w rzekach spłynie nim w Polsce ciemnota zginie. Ale na pewno zginie.

odpowiedz

0
0
~rak3 2011-05-03 (19:13) 3 lata 7 miesięcy 15 dni 16 godzin i 38 minut temu

J.P.2
niech się modli kto chce oby nam nie nakazali wszystkim , ale od upadku komuny idzie wszystko w tym kierunku .

odpowiedz

0
0
~bona 2011-05-03 (08:09) 3 lata 7 miesięcy 16 dni 3 godziny i 42 minuty temu

Tak należy się modlic do Jana Pawła II
Ludzie XXI wieku !!! Czy wy nie widzicie i nie słyszycie , że to wszystko jest jedną wielką manipulacją i wymyślonym kłamstwem dla pieniędzy !!???? Może ten Bóg istnieje ale cała reszta to jedna wielka gra dla KASY.......dla pieniędzy po prostu i władzy. Papież był mądrym człowiekiem ale dlaczego zaraz świętym .......co to w ogóle znaczy ????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~m 2011-05-01 (18:40) 3 lata 7 miesięcy 17 dni 17 godzin i 11 minut temu

!
Czy wy wiecie o czym piszecie? zgadzam się , Bog jest jeden,ale to poprzez Ojca Świętego Bóg uzdrowił tylu ludzi ii dokonał tych wszystkich cudów! Litannia do Ojca Świętego jest równie potrzebna Nam jak i do innych Świętych! Jan Paweł II był i pozostanie Wielkim Człowiekiem!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
zyg 2011-05-01 (00:02) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 11 godzin i 49 minut temu

y
A może ciebie ogłosić GŁUPKIEM

odpowiedz

0
0
~Wiedźmin 2011-04-30 (21:49) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 2 minuty temu

Do kleru i ludzi.
Dlaczego przstępujecie najważniejsze!! Pierwsze Przykazanie Boże!!!! A mówicie że jesteście crześcijanami.!

odpowiedz

0
0
~am 2011-04-30 (17:18) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 18 godzin i 33 minuty temu

A niech się głupole modlą
może wreszcie do reszty im odbije od tego "Mistrza wzywającego do wypłynięcia na głębię"

odpowiedz

0
0
~przemq 2011-04-30 (15:19) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 20 godzin i 32 minuty temu

lol
katolicyzm stał się wiarą politeistyczną juz niema jednego Boga a Ojcem Świetym Polacy nazywają Karola Wojtyłe ludzie wierzą bo inni wierzą a wierzą dlatego że nie studiują religii i szczerze mówiąc nawet nie chcą wiedzieć nic na ten temat bo dla nich świeci to święci a każdy kto nie jest katolikiem jest złym człowiekiem. Jezus potępiłby takie podejście jak zresztą cały watykan. wystarczy poczytać troche o historii watykanu moim zdaniem jest jedna ścieżka prawdziwa i naturalna, nauka która bada istnienie po śmierci itp. zajmuje się tym ezoteryka wiedział o tym jpII ponieważ sam wspominał o mistycyzmie który zresztą wywodzi sie z buddyzmu. kazdy człowiek może sie dowiedziec prawd podczas snu wchodzac w stan oobe które bez wątpliwośći jest dowodem na istnienie duszy

odpowiedz

0
0
~baba 2011-04-30 (12:07) 3 lata 7 miesięcy 18 dni 23 godziny i 44 minuty temu

Na czym polega pośrednictwo Świętych
Jak wytłumaczyć ludziom pośrednictwo Świętych postaram się to wyjaśnić w miarę obrazowo.Jak wiemy ludzki mózg wysyła fale elektro- magnetyczne do pomiaru tych fal służy EEG taka maszyna .Amerykanie sprawdzili ,że człowiek modlący się wysyła fale o sile średniej wielkości stacji radiowej, a co za tym idzie modlitwa trafia w eter. Jedni ludzie mają silniejszy sygnał nadawczy czyli umysł ,a inni słabszy . Jak też wiemy stacja nadawcza radiowa, która nadaje np. W Warszawie aby dotrzeć do odbiorcy w całym kraju potrzebuje stacji przekaźnikowych czyli wzmacniających sygnał radiowy i takimi stacjami przekaźnikowymi wzmacniającymi sygnał modlitwy są Święci zawieszeni między Bogiem , a człowiekiem. Jeżeli takie wytłumaczenie jest dla Was mało naukowe to napiszcie do NASA bo to oni w latach 60 XX wieku przeprowadzili takie doświadczenia .Pozdrawiam niedowiarków naukowiec.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~dr. n.psychiatry 2011-04-30 (11:33) 3 lata 7 miesięcy 19 dni i 18 minut temu

nie
Ty -aqq nie ma dlaciebie juz ratunku , tobie zadna recepta nie pomoze, medycyna rozklada rece nad twoim przypadkiem.

odpowiedz