więcej

Tak należy się modlić do Jana Pawła II.

PAP |  dodane 2011-04-30 (00:20) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 18 godzin i 9 minut temu
drukuj

1 maja po południu w niektórych kościołach będzie już odmawiana Litania do Błogosławionego Jana Pawła II. Jej tekst został zatwierdzony przez metropolitę krakowskiego, informuje "Dziennik Polski".

Wersja muzyczna tej modlitwy zabrzmi 8 maja na krakowskiej Skałce, w czasie mszy dziękczynnej Episkopatu Polski za beatyfikację.

- "
Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia" Tak zaczyna się Litania do Jana Pawła II
Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia". - Tak zaczyna się Litania do Błogosławionego Jana Pawła II.

Składająca się z 49 wezwań modlitwa jest przeznaczona do prywatnego odmawiania i nawiązuje do duchowych aspektów pontyfikatu papieża Polaka.

Litania jest dziełem zbiorowym. Została przygotowana przez kilka niezależnych zespołów, powołanych przez kard. Stanisława Dziwisza zaraz po ogłoszeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II.


(mz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 50 56.82%
nie 38 43.18%

Przeczytaj też

Niemcy mają "nieprzyjemne uczucie" po beatyfikacji?

dodane 2011-05-02 (12:20) 3 lata 5 miesięcy 6 godzin i 9 minut temu

Fatima i Braga czuwają przed beatyfikacją Jana Pawła II

dodane 2011-05-01 (03:05) 3 lata 5 miesięcy 1 dzień 15 godzin i 24 minuty temu

Niespodzianka po spotkaniu Komorowski-Napolitano

aktualizacja 2011-04-30 (13:21) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 5 godzin i 8 minut temu

Wiemy, gdzie trafi płyta z grobu Jana Pawła II

dodane 2011-04-30 (09:19) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 9 godzin i 10 minut temu

"Wtedy dostaliśmy sygnał o możliwym zamachu"

dodane 2011-04-30 (09:05) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 9 godzin i 24 minuty temu

"Przymierze między prezydentem a papieżem to bajka"

dodane 2011-04-30 (08:35) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 9 godzin i 54 minuty temu

Zobacz co pisze światowa prasa na temat beatyfikacji Jana Pawła II

dodane 2011-04-29 (23:45) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 18 godzin i 44 minuty temu

Niezwykli pielgrzymi z Płocka już dotarli do Rzymu

dodane 2011-04-29 (22:05) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Rzecznik Jana Pawła II: Papież nigdy mi tego nie powiedział

dodane 2011-04-29 (20:10) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 22 godziny i 19 minut temu

Kaczyński nie jedzie do Watykanu. "Bardzo żałuję"

dodane 2011-04-29 (17:56) 3 lata 5 miesięcy 3 dni i 33 minuty temu

materiał foto

Przygotowania do 1 maja

dodane 2011-04-28 (12:39) 3 lata 5 miesięcy 4 dni 5 godzin i 50 minut temu
materiał foto

Sztafeta dla papieża

dodane 2011-04-26 (14:15) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 4 godziny i 14 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (307)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~MariaKonopnickaUK 2011-05-18 (20:58) 3 lata 4 miesiące 13 dni 21 godzin i 31 minut temu

Modlic się należy do Boga Wszechmogącego za wstawiennictwem JP2
Nasz kochany Papież JP2 stawiał Boga w centrum swojego Życia i należy modlic się do Boga, za wstawiennictwem JP2 ! Uważajcie na media których celem jest zniszczenie Boga, poprzez różnorakie manipulacje. MYŚL SAMODZIELNIE!

odpowiedz

0
0
~Chris..ek 2011-04-30 (08:33) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 9 godzin i 56 minut temu

DO KOGO SIĘ MODLIĆ? a co na to Biblia ?
W biblijnym Liście do Hebrajczyków jest mowa o ;zbliżaniu się do Boga; (Hebr. 11:6). Kto jest tym Bogiem? Istnieje wielu bogów fałszywych lub wymyślonych przez ludzi, ale Bóg Wszechmocny jest jeden (1 Kor. 8:5, 6). Bóg Wszechmocny, o którym mówi Biblia, ma na imię Jehowa (w BT Jahwe) (Ps. 83:19, Biblia Tysiąclecia, wyd. II). Jest Stwórcą wszystkiego i dlatego tylko do Niego należy zanosić modlitwy. Jezus Chrystus wyraźnie powiedział swym naśladowcom, by się modlili: Ojcze nasz, który jesteś w niebie; (Mat. 6:9, BT). Nie uczył ich modlić się do niego samego, do jego matki Marii ani do nikogo innego. Jednakże Bóg wymaga, byśmy uznawali stanowisko Jego Syna i modlili się zawsze w imieniu Jezusa. Dlatego Chrystus rzekł: Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (Jana 14:6, Romaniuk). Skoro więc modlitwy mają być wysłuchane, to trzeba je kierować do Boga Jahwe za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa. To znaczy, że musimy zwracać się do Boga w imieniu Jezusa. Wniosek : Madlenie się do czegokolwiek lub kogokolwiek poza Bogiem Biblii...ochydne bałwochwalstwo to rzucanie słów na wiatr....

odpowiedz

pokaż 21 ukrytych odpowiedzi

0
0
~m 2011-05-01 (18:40) 3 lata 5 miesięcy 23 godziny i 49 minut temu

!
Czy wy wiecie o czym piszecie? zgadzam się , Bog jest jeden,ale to poprzez Ojca Świętego Bóg uzdrowił tylu ludzi ii dokonał tych wszystkich cudów! Litannia do Ojca Świętego jest równie potrzebna Nam jak i do innych Świętych! Jan Paweł II był i pozostanie Wielkim Człowiekiem!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~bona 2011-05-03 (08:09) 3 lata 4 miesiące 29 dni 10 godzin i 20 minut temu

Tak należy się modlic do Jana Pawła II
Ludzie XXI wieku !!! Czy wy nie widzicie i nie słyszycie , że to wszystko jest jedną wielką manipulacją i wymyślonym kłamstwem dla pieniędzy !!???? Może ten Bóg istnieje ale cała reszta to jedna wielka gra dla KASY.......dla pieniędzy po prostu i władzy. Papież był mądrym człowiekiem ale dlaczego zaraz świętym .......co to w ogóle znaczy ????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~mądrala 2011-05-04 (11:13) 3 lata 4 miesiące 28 dni 7 godzin i 16 minut temu

czy wogóle należy się modlić do trupa?
Ja wiem ,że nie. Ale jeszcze dużo wody w rzekach spłynie nim w Polsce ciemnota zginie. Ale na pewno zginie.

odpowiedz

0
1
~po prostu 2011-05-04 (05:09) 3 lata 4 miesiące 28 dni 13 godzin i 20 minut temu

opanujmy się
Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków santo subito jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów choć jest dość wcześnie:)

odpowiedz

0
1
~po prostu 2011-05-04 (05:08) 3 lata 4 miesiące 28 dni 13 godzin i 21 minut temu

opanujmy się
Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków totus tus jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów:)

odpowiedz

0
1
~po prostu 2011-05-04 (05:06) 3 lata 4 miesiące 28 dni 13 godzin i 23 minuty temu

opanujmy się
Osobiście widzę to zupełnie inaczej po co to całe roztrząsanie pt karzą nie karzą jeden Bóg bałbochwalstwo biznes kościoła i wcale nie był święty patrząc na to obiektywnie jest to nie co śmieszne ale postaram się nie rozpisywać aż nad too :) zacznę od początku tzn modlimy się do jakiegoś zmarłego-cytat owszem kto chce niech się modli choć nie do jakiegoś bo gdyby on faktycznie był jakiś tam sobie kowalski nie było by okrzyków totus tus jeszcze za życia milionów wiernych przewalających się przez watykan można było by zgonić to na sławę no ale cóż znowu nie miało było by to racjonalnym wyjaśnieniem patrzmy doda czy inna plastikowa lala traci swych fanów z czasem hym.. a może pozycja... no też nie bardzo komorowski jakby na robił sobie w buty nie miał by jednej milionowej takiego poparcia jak JPII nie ma co szukać dziury w całym on jest św czy to się komuś podoba czy nie co do nie będziesz miał bogów cudzych przedemną z jakiej racji modlicie się do maryj chrystusa itd pomyślcie i korzystajcie z muzgów:)

odpowiedz

0
0
~rak3 2011-05-03 (19:13) 3 lata 4 miesiące 28 dni 23 godziny i 16 minut temu

J.P.2
niech się modli kto chce oby nam nie nakazali wszystkim , ale od upadku komuny idzie wszystko w tym kierunku .

odpowiedz

0
1
~waz 2011-05-03 (11:34) 3 lata 4 miesiące 29 dni 6 godzin i 55 minut temu

waz
owszem Bóg istnieje!! ale on ma imię !!!jak wszystko co żyje !!za odrzucanie jego imienia czeka was wieczny grób razem z waszym bałwochwalcą papieżem !!!

odpowiedz

0
1
~waz 2011-05-03 (11:20) 3 lata 4 miesiące 29 dni 7 godzin i 9 minut temu

czy wrzyscy powarjowali??
jest to przykład jak bardzo ludzie zeszli na manowce !szatan i demony do pieli swego każąc ludziom modlić się do nieżyjącego człowieka ! trupa !!oddać mu cześć zamiast prawdziwemu bogu !!który jest godzien tego!

odpowiedz

0
1
~lolx 2011-05-02 (21:09) 3 lata 4 miesiące 29 dni 21 godzin i 20 minut temu

to jest zwyczajnie
zboczone. ale jak chcecie, to recytujcie.

odpowiedz

0
1
~STEFAN 2011-04-30 (17:52) 3 lata 5 miesięcy 2 dni i 37 minut temu

am
gupolu a kto tobie ubliza ze sie nie modlisz ,twoja sprawa i ty marnoto nie ublizaj tym co sie modla.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~salomon 2011-05-02 (14:47) 3 lata 5 miesięcy 3 godziny i 42 minuty temu

bałwochwalstwo
Polska tonie w bałwochwalstwie. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

odpowiedz

0
1
~haha 2011-05-01 (00:53) 3 lata 5 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 36 minut temu

produkcja swietych
Przeciez sam Karol Wojtyla najbardziej by oponowal temu calemu cyrkowi. To jest zupelne poganstwo i trywializacja religii. Produkuje sie swietych aby interes szedl w Kosciele. Byl madrym czlowiek i efektywnym papiezem, ale pojecie swietosci nalezy do sredniowiecza. Nigdzie na swiecie nie ma takiej "wiary" jak w Polsce--i wcale nie jestem pewna, ze z tego nalezy byc dumnym.

odpowiedz

0
0
zyg 2011-05-01 (00:02) 3 lata 5 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 27 minut temu

y
A może ciebie ogłosić GŁUPKIEM

odpowiedz

0
0
~Wiedźmin 2011-04-30 (21:49) 3 lata 5 miesięcy 1 dzień 20 godzin i 40 minut temu

Do kleru i ludzi.
Dlaczego przstępujecie najważniejsze!! Pierwsze Przykazanie Boże!!!! A mówicie że jesteście crześcijanami.!

odpowiedz

0
0
~Ja 2011-04-30 (11:30) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 6 godzin i 59 minut temu

Modlitwa
I nie nazywajcie nikogo swoim ojcem na ziemi, bo jeden jest wasz Ojciec: Ten w niebie. Nie nazywajcie też siebie przewodnikami, bo jeden jest waszym przewodnikiem: Chrystus. Ewangelia według św. Mateusza 23:9,10. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! Ewangelia według św. Mateusza 6:5-13

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~baba 2011-04-30 (12:07) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 6 godzin i 22 minuty temu

Na czym polega pośrednictwo Świętych
Jak wytłumaczyć ludziom pośrednictwo Świętych postaram się to wyjaśnić w miarę obrazowo.Jak wiemy ludzki mózg wysyła fale elektro- magnetyczne do pomiaru tych fal służy EEG taka maszyna .Amerykanie sprawdzili ,że człowiek modlący się wysyła fale o sile średniej wielkości stacji radiowej, a co za tym idzie modlitwa trafia w eter. Jedni ludzie mają silniejszy sygnał nadawczy czyli umysł ,a inni słabszy . Jak też wiemy stacja nadawcza radiowa, która nadaje np. W Warszawie aby dotrzeć do odbiorcy w całym kraju potrzebuje stacji przekaźnikowych czyli wzmacniających sygnał radiowy i takimi stacjami przekaźnikowymi wzmacniającymi sygnał modlitwy są Święci zawieszeni między Bogiem , a człowiekiem. Jeżeli takie wytłumaczenie jest dla Was mało naukowe to napiszcie do NASA bo to oni w latach 60 XX wieku przeprowadzili takie doświadczenia .Pozdrawiam niedowiarków naukowiec.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~am 2011-04-30 (17:18) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 11 minut temu

A niech się głupole modlą
może wreszcie do reszty im odbije od tego "Mistrza wzywającego do wypłynięcia na głębię"

odpowiedz