więcej

Szef fundacji aresztowany za posiadanie pornografii dziecięcej.

PAP | dodane 2006-02-24 (17:05)
drukuj

Łódzcy policjanci, w ramach wspólnej międzynarodowej akcji z policją hiszpańską, zatrzymali 29-letniego Krzysztofa W., szefa jednej z fundacji ekologicznych, podejrzanego o posiadania materiałów z pornografią dziecięcą. Mężczyzna został już aresztowany.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek. Policja i prokuratura poinformowały o tym jednak dopiero w piątek po południu.

Podczas przeszukania mieszkanie i siedziby fundacji, którą prowadzi podejrzany zabezpieczono kilkanaście komputerów oraz kilkadziesiąt płyt i dyskietek, które zawierały materiały z dziecięcą pornografią ściągnięte z Internetu.

29-latkowi przedstawiono zarzut posiadania od października ubiegłego roku 246 plików ze zdjęciami i co najmniej jednego filmu zawierającego treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej 15 lat - powiedział Kopania.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. W czwartek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Kopania dodał, że wszystkie zabezpieczone materiały będą nadal badane przez biegłych. Trwa ustalanie czy mężczyzna zajmował się też rozpowszechnianiem dziecięcej pornografii.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, podejrzany jest szefem fundacji ekologicznej w Łodzi.

(jask)

oceń
0
0
Podziel się

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy uważasz, że powinny być przedterminowe wybory do parlamentu?

liczba oddanych głosów: 4364
Polecane: Pogoda | Wyznaczanie trasy | BMI | Tarot | Program tv | Plotki | Moje IP | Wiadomości | Sport | Top News
Copyright © 1995-2012 Wirtualna Polska