Strona główna serwisu
Synoptycy alarmują: burze jeszcze się nasilą

Synoptycy alarmują: burze jeszcze się nasilą

Synoptycy alarmują, że w najbliższym czasie burze nasilą się. Spodziewany jest też grad i silny wiatr. Mogą pojawić się trąby powietrzne. W większości regionów Polski będzie przyjemnie ciepło.
Przy rozwijających się chmurach Cumulonimbus, zwłaszcza na froncie chłodnym, mogą wystąpić trąby powietrzne, informuje portal TVN24. Największe prawdopodobieństwo jest na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jak informuje IMGW, Europa południowa i częściowo wschodnia znajdują się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Reszta kontynentu jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem wolno przemieszczającej się z zachodu na wschód płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w południe w centralnej Polsce wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na południu, w centrum i na wschodzie Polski spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią też przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach wyniesie do 20 mm, lokalnie - do 30 mm. Możliwy grad.

Na pozostałym obszarze kraju będzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, gdzieniegdzie, zwłaszcza na wybrzeżu, wystąpi przelotny deszcz. Maksymalna temperatura wyniesie 26-29 st., jedynie na wybrzeżu oraz na północnym wschodzie 20-24 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, jedynie na północnym wschodzie południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru wyniosą do 70 km/h, lokalnie do 90 km/h.

W centralnej Polsce we wtorek będzie zachmurzenie umiarkowane, malejące okresami do małego. Maksymalna temperatura wyniesie 28 st. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 16 st. Wiatr będzie słaby, zmienny. W środę w stolicy będzie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burzy. Maksymalna temperatura wyniesie 26 st. Wiatr będzie umiarkowany, w czasie burz w porywach do około 60 km/h, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże, na wschodzie kraju miejscami będą rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 700 m. Początkowo na południu i wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu lub burze. Później kolejna strefa przelotnych opadów deszczu i burz postępująca od zachodu w głąb kraju.

Prognozowana wysokość opadów w burzach wyniesie do 20 mm. Minimalna temperatura wyniesie od 13 st. na północnym wschodzie do 16-18 st. w centrum i do 20 st. na południowym zachodzie. Będzie wiał słaby wiatr z kierunków południowych, miejscami zmienny. W czasie burz porywy wiatru wyniosą do 70 km/h.

W środę w kraju będzie zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Z zachodu na wschód wystąpi przemieszczająca się strefa przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w burzach wyniesie do 20 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm, lokalnie grad. Maksymalna temperatura od 21-26 st. na zachodzie i północy do 29-31 st. na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum skręcający na kierunki zachodnie. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h. W czasie burz będzie wiał wiatr w porywach do 70 km/h.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (110)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
64
~Maryla1 2012-08-21 (08:27) 16 godzin i 49 minut temu

Boze czemu nie walisz w Wiejska?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
46
~amber reklama 2012-08-21 (07:15) 18 godzin i 1 minutę temu

kiedy służby, prokuratura i NIK wezmą się za REKLAMĘ. To jest dopiero fenomen, gospodarka pada, ludzie coraz mniej kupują, a reklama kwitnie. Wygląda na to, że od momentu kiedy można koszty reklamy wciskać w ceny bez umiaru, reklamy nie mają nic wspólnego ze sprzedażą produktu, zaczynają szantażować media i polityków za pieniądze kupujących podstawowe artykuły. Pytanie KTO CHCE REKLAM?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
26
~fh 2012-08-21 (10:00) 15 godzin i 16 minut temu

STRASZYMY, STRASZYMY, STRASZYMY - LUDZIE WE STRACHU NIE MYŚLĄ O WAŻNIEJSZYCH RZECZACH....dziś postraszymy gradem, jutro świńską grypą, pojutrze meteorytem a na bieżąco końem świata........stare dobre metody trzymania motłochu w ryzach.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
~kiero 2012-08-21 (08:21) 16 godzin i 55 minut temu

Witam! Przepraszam bardzo ale jestem kierownikiem budów i jak widzę w jaki sposób zostały wykonane te domy, dachy oraz elewacje nie zdziwiłbym się że Ci ludzie nie dostaną odszkodowania! 1. Elewacja - siatka z klejem i tynkiem odkleiła się od ściany - porażka( odszkodowanie tylko od wykonawcy lub producenta materiałów budowlanych). 2. Dachy - łaty co 70 albo 100 cm przy blachodachówce nie dopuszczalne, krokwie jak zapałki a gdzie są murłaty? 3. Sztuka budowlana (budowlańcy?) - partyzantka jakich mało wręcz żenada, te domy i stodoły to istne domki z kart to widać gołym okiem ze zdjęć! 4. Kolega kierownik budowlany i nadzór budowlany który odbierał budowy pod sąd i do pudła! Budynki te to grobowce!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
~lol 2012-08-21 (08:32) 16 godzin i 44 minut temu

Deszcz i burze oczyszczą powietrze z chemtrails - więc niech ostro pada , będzie się lepiej oddychało !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~matii17. 2012-08-21 (09:56) 15 godzin i 20 minut temu

Witam, rosnie mi wlasnie moj ZĄB SZCZĘŚCIA ..!;( ósemka.) Masakra- cos okropnego- okropny bol nie do opisania. Bylem dzis z tym u mojej pani stomatolog i powiedziala mi ze moj zabek nalezy wyrawac u chirurga, a zeby tak nie bolalo do czasu wyrwania (a czuje ze to troche bedzie...)powidziala ze mam wykupic plyn do przemywania dziasla 3-4 razy dziennie DantoSeptA - (ok 10 zł) podobno rewelacyjny! Zobaczymy jak to bedzie....(oczywiscie wszystko opisze) wy kiedys tak mieliscie bol nie do opisania.:( a wyrwanie to jest sporu koszt okolo 800zl nie jestem ubezpieczony bo jeszcze nie pracuje zostaje wyjscie tylko prywatnie ... tak bedzie najlepiej bo panstwowo wiadomo..jak jest wy kiedys tak mieliscie bol nie do opisania.:(nie moge nic jesc.; prosze o normalne odpowiedzi dziekuje:) czy ktos z Was używal juz tego plynu???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~Inteligent 2012-08-21 (09:20) 15 godzin i 56 minut temu

Jasne, w sierpniu możliwe burze. Możliwe ulewy i grad. A w styczniu możliwy śnieg. Możliwe śnieżyce i zamiecie. Bardzo odkrywcze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~irek 2012-08-21 (07:50) 17 godzin i 26 minut temu

to info to za tvn-em tfu????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
12
~KOT 2012-08-21 (10:15) 15 godzin i 1 minutę temu

MOZE WYWIEJE TEN PEOWSKI SMROD

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~nieznajoma 2012-08-21 (09:42) 15 godzin i 34 minut temu

wczoraj w białymstoku miało przelotnie popadac przed 14 jak luneło to swiata nie bylo widac :) dziekuje za sprawdzona pogode:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~MARIO36 MYSZKÓW 2012-08-21 (09:23) 15 godzin i 53 minut temu

KUPIE DZIŚ SOBIE HAMBURGERA.)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~zico169 2012-08-21 (10:20) 14 godzin i 56 minut temu

proponuje sie ubezpieczyć i dach zakotwiczyć lub go obciążyć

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~dex 2012-08-21 (09:47) 15 godzin i 29 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~ffot 2012-08-21 (10:25) 14 godzin i 51 minut temu

Mam was ludzie dość niema tematu w którym byście nie pisali o polityce nie zachowujcie się jak prostaki bez kultury.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~pioter 2012-08-21 (10:05) 15 godzin i 11 minut temu

Nie cierpię upałów, bo mam nadwagę i muszę chodzić w krótkim rekawku, i brzuchol mi widać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
14
~pogodziasz 2012-08-21 (09:41) 15 godzin i 35 minut temu

Tak długo bedzie u nas występować anomalie pogodowe Huragany,Trąby powietrne gradobicia do póty Platforma będzie rzadzila bo za ich rządów to nawet pogoda Polsce nie sprzyja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~bartek trawicki 2012-08-21 (09:36) 15 godzin i 40 minut temu

zauważyłem, że trąby są w tym roku "trendy". Do cholry! od lat, tysięcy jest okres sierpniowy, zawsze były burze i upały, ale nie było kretynskich portali, gdzie z kazej burzy przepowiada się kataklizm!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~as 2012-08-21 (11:42) 13 godzin i 34 minut temu

Podczas budowy warszawskiego metra robotnicy codziennie odkrywają ludzkie szkielety i ludzkie szczątki w różnych fazach rozkładu. Ilość zwłok można szacować w setkach, nikt nie prowadzi dokładnej statystyki. Informacje te potwierdza pracownik nadzoru budowy pragnący zachować anonimowość. O znaleziskach tych nie są powiadamiane służby archeologiczne, a kości i czaszki ładowane są wprost na ciężarówki i wywożone na składowisko śmieci. Robotnikom nakazano całą sprawę utrzymywać w tajemnicy pod rygorem zwolnienia dyscyplinarnego. Np. bardzo płytko zaledwie pod warstwą asfaltu znaleziono kilka doskonale zachowanych zwłok, których wygląd świadczył na pochodzenie znacznie późniejsze niż druga wojna światowa. Równocześnie dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie nagłaśnia się sprawę tajemniczej kwatery na warszawskich Powązkach. Co się takiego stało, że prace te rozpoczęto właśnie teraz? Przypadek? Wątpię"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~grzybek 2012-08-21 (11:11) 14 godzin i 5 minut temu

to chociaż grzyby będą:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~sewerer 2012-08-21 (10:44) 14 godzin i 32 minut temu

Co się daje zauważyć, to strach synoptyków przed nieostrzeganiem.

odpowiedz