więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1094391solidarnych Solidarni z Ukrainą

Synoptycy alarmują: burze jeszcze się nasilą.

PAP, TVN24 |  aktualizacja 2012-08-21 (09:52) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 10 godzin i 56 minut temu
drukuj


opinie
Synoptycy alarmują, że w najbliższym czasie burze nasilą się. Spodziewany jest też grad i silny wiatr. Mogą pojawić się trąby powietrzne. W większości regionów Polski będzie przyjemnie ciepło.

Przy rozwijających się chmurach Cumulonimbus, zwłaszcza na froncie chłodnym, mogą wystąpić trąby powietrzne, informuje portal TVN24. Największe prawdopodobieństwo jest na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jak informuje IMGW, Europa południowa i częściowo wschodnia znajdują się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Reszta kontynentu jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem wolno przemieszczającej się z zachodu na wschód płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w południe w centralnej Polsce wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na południu, w centrum i na wschodzie Polski spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami wystąpią też przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach wyniesie do 20 mm, lokalnie - do 30 mm. Możliwy grad.

Na pozostałym obszarze kraju będzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, gdzieniegdzie, zwłaszcza na wybrzeżu, wystąpi przelotny deszcz. Maksymalna temperatura wyniesie 26-29 st., jedynie na wybrzeżu oraz na północnym wschodzie 20-24 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, jedynie na północnym wschodzie południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru wyniosą do 70 km/h, lokalnie do 90 km/h.

W centralnej Polsce we wtorek będzie zachmurzenie umiarkowane, malejące okresami do małego. Maksymalna temperatura wyniesie 28 st. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 16 st. Wiatr będzie słaby, zmienny. W środę w stolicy będzie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burzy. Maksymalna temperatura wyniesie 26 st. Wiatr będzie umiarkowany, w czasie burz w porywach do około 60 km/h, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże, na wschodzie kraju miejscami będą rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 700 m. Początkowo na południu i wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu lub burze. Później kolejna strefa przelotnych opadów deszczu i burz postępująca od zachodu w głąb kraju.

Prognozowana wysokość opadów w burzach wyniesie do 20 mm. Minimalna temperatura wyniesie od 13 st. na północnym wschodzie do 16-18 st. w centrum i do 20 st. na południowym zachodzie. Będzie wiał słaby wiatr z kierunków południowych, miejscami zmienny. W czasie burz porywy wiatru wyniosą do 70 km/h.

W środę w kraju będzie zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Z zachodu na wschód wystąpi przemieszczająca się strefa przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w burzach wyniesie do 20 mm, a na południowym wschodzie do 30 mm, lokalnie grad. Maksymalna temperatura od 21-26 st. na zachodzie i północy do 29-31 st. na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum skręcający na kierunki zachodnie. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h. W czasie burz będzie wiał wiatr w porywach do 70 km/h.


(asz, kab)

oceń
tak 27 40.3%
nie 40 59.7%

Przeczytaj też

IMGW ostrzega: nad Polską przejdą burze z gradem

dodane 2012-08-20 (18:58) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 50 minut temu

Nadciąga fala upałów - sprawdź prognozę pogody

dodane 2012-08-17 (07:20) 1 rok 8 miesięcy 7 dni 13 godzin i 28 minut temu

Synoptycy: będą intensywne opady deszczu

dodane 2012-08-14 (06:10) 1 rok 8 miesięcy 10 dni 14 godzin i 38 minut temu

Pogoda szykuje nam w tym tygodniu niespodzianki

dodane 2012-08-13 (05:40) 1 rok 8 miesięcy 11 dni 15 godzin i 8 minut temu

Co szykuje nam pogoda na najbliższe dni? - prognoza

aktualizacja 2012-08-09 (06:48) 1 rok 8 miesięcy 15 dni 14 godzin i 1 minutę temu

Synoptycy ostrzegają: będzie silny wiatr i burze

aktualizacja 2012-08-07 (06:40) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 14 godzin i 8 minut temu

materiał foto

Upały i burze

dodane 2012-07-26 (13:44) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 7 godzin i 4 minuty temu
materiał foto

Prognoza pogody

dodane 2012-07-19 (11:08) 1 rok 9 miesięcy 5 dni 9 godzin i 40 minut temu

materiał foto

Krajobraz po trąbach powietrznych w świetle dnia

dodane 2012-07-15 (17:26) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 3 godziny i 22 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (110)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
1
~sewerer 2012-08-21 (10:44) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 10 godzin i 4 minuty temu

Co się daje zauważyć, to strach synoptyków przed nieostrzeganiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~mmm 2012-08-21 (11:40) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 9 godzin i 8 minut temu

Synoptycy ostrzegaja - Mozliwy grad i traby powietrzne oraz trzesienie ziemi i deszcz meteorytow k..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~Pieron ze Śląska 2012-08-21 (13:12) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 7 godzin i 36 minut temu

No to niech pieron strzeli rydzyka!!

odpowiedz

1
1
~czarny 2012-08-21 (13:08) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 7 godzin i 40 minut temu

Bójta się ludziska bo to za wasze świństwa.Niech jebnie raz do porządku

odpowiedz

0
0
~anty 2012-08-21 (12:35) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 8 godzin i 13 minut temu

czemu nie ma wrzawy wokół sprawy tusk - plichta, he, he....o PiS biedaczyska nie macie tematu, nic nie mówią, ot się narobiło, czym tu sprawę zatłamsić, aha, Jarek ma ochronę, i to jaką, no pajace, statywy medialne, ładować akumulatory, he, he, tyle spraw o rządzących negatywnych, ale, że PiS na wakacjach, to i media też, a kto ma się patrzeć PO i innym przekrętom na ręce, ale się razwiedka ustawiła, aż widać bez większej analizy, he, he, a jak sondaże

odpowiedz

26
3
~fh 2012-08-21 (10:00) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 10 godzin i 48 minut temu

STRASZYMY, STRASZYMY, STRASZYMY - LUDZIE WE STRACHU NIE MYŚLĄ O WAŻNIEJSZYCH RZECZACH....dziś postraszymy gradem, jutro świńską grypą, pojutrze meteorytem a na bieżąco końem świata........stare dobre metody trzymania motłochu w ryzach.....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Ikop 2012-08-21 (12:11) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 8 godzin i 37 minut temu

Wczoraj w południe sprawdzałem pogodę, jak byk było że w moim rejonie w nocy nie będzie ani deszczu, ani burzy. Mało tego w sąsiednich województwach też ich miało nie być... Godzina 23 wychodzę posiedzieć na dworze (przyjemna temperatura) zdziwiłem się jak zobaczyłem jak się błyska... godzinę później była okropna burza wraz z ulewą. Tak więc te prognozy, jak i ostrzeżenia są kija warte... Mieszkam na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, więc zobaczymy jak z tymi dzisiejszymi gradami, burzami i tornadami... Jak do tej pory za oknem nie ma słońca. Jest za to ze 23 stopnie Celsjusza i chłodny wiatr (Trochę nieskładne to zdanie...)

odpowiedz

0
1
~prefix 2012-08-21 (12:10) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 8 godzin i 38 minut temu

Najbardziej wiarygodna pogoda dla Polski na bild.de lub na estofex....

odpowiedz

2
3
~www 2012-08-21 (11:50) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 8 godzin i 58 minut temu

Kiedyś taki promyczek jak na foto smyrnął mnie po wacusiu. Bawiłem się nim w nocy na łonie naturki

odpowiedz

2
0
~mis 2012-08-21 (11:13) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 9 godzin i 35 minut temu

Na Onet.pl zablokowali wolne forum SKOMENTUJ wie ktoś co jest grane

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
7
~XXX 2012-08-21 (11:02) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 9 godzin i 46 minut temu

Najgorzej to jechac samochodzikiem podczas burzy. Nie dośc że błyski oślepiają to jeszcze można przegapic fotoradar a na dodatek jak cie trafi piorun to umarł w fotelu ! Życie jest ciężkie. I nie piszcie o klatce FARADAJA bo ja posiadam metalowa kierownicę 1!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

46
0
~amber reklama 2012-08-21 (07:15) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 13 godzin i 33 minuty temu

kiedy służby, prokuratura i NIK wezmą się za REKLAMĘ. To jest dopiero fenomen, gospodarka pada, ludzie coraz mniej kupują, a reklama kwitnie. Wygląda na to, że od momentu kiedy można koszty reklamy wciskać w ceny bez umiaru, reklamy nie mają nic wspólnego ze sprzedażą produktu, zaczynają szantażować media i polityków za pieniądze kupujących podstawowe artykuły. Pytanie KTO CHCE REKLAM?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

6
1
~pioter 2012-08-21 (10:05) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 10 godzin i 43 minuty temu

Nie cierpię upałów, bo mam nadwagę i muszę chodzić w krótkim rekawku, i brzuchol mi widać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~henryk 2012-08-21 (11:50) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 8 godzin i 58 minut temu

Grad i pozostałe trąby istotnie stwarzają duże niebezpieczeństwo dla kraju. Dziwi tylko, że TVN24 przed nimi ostrzega.

odpowiedz

6
1
~ffot 2012-08-21 (10:25) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Mam was ludzie dość niema tematu w którym byście nie pisali o polityce nie zachowujcie się jak prostaki bez kultury.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~marek kutasinski 2012-08-21 (11:47) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 9 godzin i 1 minutę temu

muchy srają, idzie wiosna!!!

odpowiedz

9
16
~xc 2012-08-21 (09:22) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 11 godzin i 26 minut temu

Więc jednak Smoleńsk to spisek. Pan Prezydent Lech Kaczyński pomimo, że był bratem Jarka nie zgadzał się na szwindle w kraju i w kościele. Pomimo, że jego brat zatrudnił na ministra sędziego UBeckiego - Pana Andrzeja Kryże, to Pan Prezydent, był przeciwko dopuszczaniu UBeków do stanowisk publicznych i wytknął Papieżowi, że Arcybiskup Wielgus jako UBek nie może być Arcybiskupem BXVI zmienił swoją decyzję, ale że to naruszyło honor władcy (dogmat nieomylności) zaczęto knuć spisek.; Tatuś z Torunia też miał z Prezydentem na pieńku i w komitywie z Rzymem wykonał to co obiecywał ("powinno się ich spalić na stosie), więc wynajął brygadę która "spaliła samolot" wola boska (czytaj rzymska) się wykonała i jeszcze było na kogo zwalić.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
2
~kaznodzieja 2012-08-21 (11:46) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 9 godzin i 2 minuty temu

Bóg karze w ten sposób głupi naród i chore państwo.

odpowiedz

3
0
~as 2012-08-21 (11:42) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 9 godzin i 6 minut temu

Podczas budowy warszawskiego metra robotnicy codziennie odkrywają ludzkie szkielety i ludzkie szczątki w różnych fazach rozkładu. Ilość zwłok można szacować w setkach, nikt nie prowadzi dokładnej statystyki. Informacje te potwierdza pracownik nadzoru budowy pragnący zachować anonimowość. O znaleziskach tych nie są powiadamiane służby archeologiczne, a kości i czaszki ładowane są wprost na ciężarówki i wywożone na składowisko śmieci. Robotnikom nakazano całą sprawę utrzymywać w tajemnicy pod rygorem zwolnienia dyscyplinarnego. Np. bardzo płytko zaledwie pod warstwą asfaltu znaleziono kilka doskonale zachowanych zwłok, których wygląd świadczył na pochodzenie znacznie późniejsze niż druga wojna światowa. Równocześnie dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie nagłaśnia się sprawę tajemniczej kwatery na warszawskich Powązkach. Co się takiego stało, że prace te rozpoczęto właśnie teraz? Przypadek? Wątpię"

odpowiedz

9
2
~MARIO36 MYSZKÓW 2012-08-21 (09:23) 1 rok 8 miesięcy 3 dni 11 godzin i 25 minut temu

KUPIE DZIŚ SOBIE HAMBURGERA.)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie
dodane 2014-04-24 (19:13) 1 godzinę i 35 minut temu

Papież Franciszek: Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół
dodane 2014-04-24 (20:20) 28 minut temu

materiał wideo

Wychowanek siostry Bernadetty: biła nas za to, że się śmialiśmy
dodane 2014-04-24 (19:34) 1 godzinę i 14 minut temu

Adam Bielan: nie wracam do PiS, ale go nie krytykuję
dodane 2014-04-24 (18:24) 2 godziny i 24 minuty temu

Papieski śmigłowiec
dodane 2014-04-24 (18:46) 2 godziny i 2 minuty temu

Największe od ponad 40 lat ćwiczenia antykryzysowe - film
dodane 2014-04-24 (18:41) 2 godziny i 7 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 4569