Strona główna serwisu
Bartosz Lewicki

oprac.Bartosz Lewicki

Sprawa Ewy Tylman: Adam Z. może być skazany za nieudzielenie pomocy

Sprawa Ewy Tylman: Adam Z. może być skazany za nieudzielenie pomocy

W procesie Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman sąd poinformował, że sprawa może być także rozstrzygnięta pod kątem innej niż zabójstwo z zamiarem ewentualnym kwalifikacji prawnej - nieudzielenia pomocy. - Jestem dobrej myśli i ucieszyłem się, kiedy usłyszałem, co sąd przed chwilą powiedział - skomentował te słowa sądu obrońca Adama Z. adw. Ireneusz Adamczak.
Adam Z. na sali sądowej Adam Z. na sali sądowej ()
- Sąd uprzedził o możliwości zmiany kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy. Sąd jeszcze nie zmienił tej kwalifikacji, bo o tym zdecyduje w wyroku, ale rzecz może być istotna dla decyzji sądu, kiedy będzie procedował w przedmiocie tego, czy przedłużyć tymczasowe aresztowanie - powiedział obrońca Adama Z. adw. Ireneusz Adamczak. - Jeżeli sąd mówi i uprzedza o zmianie kwalifikacji, to rozumiem, że ma wątpliwości co do tego - dodał.

Za nieudzielenie pomocy grozi kara do 3 lat więzienia.

Pełnomocnik rodziny Ewy Tylman adw. Mariusz Paplaczyk powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "z jednej strony należy to odczytywać jako pewną procesową lojalność sądu, że można tę sprawę zakwalifikować także pod kątem innego przestępstwa" - mówił. Jego zdaniem ma to umożliwić stronom złożenie odpowiednich wniosków procesowych. - Z drugiej strony to pewien sygnał korzystny dla oskarżonego, że sąd dostrzega możliwe zakwalifikowanie tego czynu jako przestępstwa zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności - powiedział.


Proces Adama Z. rozpoczął się 3 stycznia. Prokuratura zarzuciła mu, że 23 listopada 2015 r., przewidując możliwość pozbawienia życia Ewy Tylman, zepchnął ją ze skarpy, a potem nieprzytomną - do wody. Według biegłych, w chwili popełnienia przestępstwa Adam Z. był poczytalny. Za ten czyn Adamowi Z. grozi kara więzienia do 25 lat lub nawet dożywocie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (188)
Nie zgadzam się z opinią
42
Zgadzam się z opinią
454
~WIKTOR 2017-02-17 (19:43) 17 godzin i 28 minut temu

Będzie odszkodowanie.Ale niech je płaci prokurator a nie my.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
223
~fgv 2017-02-17 (20:00) 17 godzin i 11 minut temu

I tak jak pisałem kilka miesięcy temu chłopak dostanie odszkodowanie za bezpodstawny kilkumiesięczny areszt. W efekcie zostanie uniewinniony. Prokurator oparł akt oskarżenia na swoich domysłach i fantazjach. Nie byli w stanie udowodnić mu morderstwa więc będą próbowali dogadać się z obroną na nieudzielenie pomocy i wyrok w zawieszeniu żeby jakoś wyjść z twarzą przed opinią publiczną. Tak czy inaczej Adam Z. wzbogaci się o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
90
Zgadzam się z opinią
212
~Jasio 2017-02-17 (19:49) 17 godzin i 22 minut temu

To było pewne, ze tak bedzie , to nie było zabójstwo tylko nieszczęśliwy wypadek, to tak jak ktos jedzie wypity i zabije kogoś na ulicy. Trzeba zawsze sie patrzeć jaki był zamiar , a nie czyn . Teraz to ludzie już widzę zaczną pisać , że komunistyczny sąd, zepchnąć sędziego, sąd jest skorumpowany, ale tak myślą tylko ci co nie znaja się na prawie, a prawo nie pisze sąd tylko politycy i taka jest ta rzeczywistość w naszym kraju !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11