więcej

"Spełnia się pragnienie z testamentu Jana Pawła II".

PAP |  dodane 2010-04-04 (11:40) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 22 godziny i 1 minutę temu
drukuj


Na naszych oczach spełnia się pragnienie zapisane w testamencie Jana Pawła II, aby jego śmierć okazała się pożyteczna dla zbawienia ludzi - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego w Katedrze na Wawelu.

Kard. Dziwisz podkreślił w homilii w Wielką Niedzielę, że największe, przełomowe wydarzenie w dziejach człowieka - zmartwychwstanie Chrystusa - dokonało się bez świadków, w ciszy nocy, a uczniowie Jezusa nie rozumieli początkowo przekraczającej ludzką wyobraźnię zapowiedzi, że on ma powstać z martwych. - Każda i każdy z nas na mocy chrztu św. powołany jest do składania świadectwa o zmartwychwstałym Panu - podkreślił kardynał.

Metropolita krakowski nawiązał do 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II. - On w tej wawelskiej katedrze jako nasz pasterz świadczył przez wiele lat o ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Panu. I stąd wyruszył, aby to głosić całemu światu jako pasterz Kościoła powszechnego. Czynił to skutecznie, bo był autentycznym świadkiem, na podobieństwo Szymona Piotra. Głosił to, co sam przeżył i czym żył na co dzień - powiedział kard. Dziwisz.

Hierarcha przywołał słowa testamentu Jana Pawła II, w którym wyraził on nadzieję, że jego śmierć będzie pożyteczna dla sprawy, której starał się służyć przez całe życie - dla zbawienia ludzi. -
Na naszych oczach spełnia się pragnienie zapisane w testamencie, aby również jego śmierć okazała się pożyteczna dla sprawy Jezusa i dla sprawy człowieka Kard. Stanisław Dziwisz
Na naszych oczach spełnia się pragnienie zapisane w testamencie, aby również jego śmierć okazała się pożyteczna dla sprawy Jezusa i dla sprawy człowieka. To paschalne świadectwo Jana Pawła II rozbrzmiewa na wszystkich kontynentach, przywraca wiarę, budzi nadzieję, zachęca do miłości - mówił kard. Dziwisz.

- Jesteśmy przekonani, że wyniesienie do chwały ołtarzy czcigodnego Sługi Bożego jeszcze bardziej umocni jego oddziaływanie w dzisiejszym Kościele, na świecie i w naszej Ojczyźnie - podkreślił metropolita krakowski.

Zebranym w Katedrze metropolita życzył "radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana".

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 21 72.41%
nie 8 27.59%

Przeczytaj też

Najpotężniejsza postać w polskim Kościele

dodane 2010-07-30 (00:30) 4 lata 3 miesiące 27 dni 9 godzin i 11 minut temu

Seksualność według Jana Pawła II

dodane 2010-04-26 (11:15) 4 lata 6 miesięcy 30 dni 22 godziny i 26 minut temu

Diagnoza szefa Episkopatu: Polska - państwem partyjnym

dodane 2010-04-04 (09:05) 4 lata 7 miesięcy 22 dni i 36 minut temu

"Jan Paweł II nadal pisze swoją i naszą historię"

dodane 2010-04-03 (00:05) 4 lata 7 miesięcy 23 dni 9 godzin i 36 minut temu

Zaskakująca aranżacja Grobu Pańskiego w Krakowie

dodane 2010-04-01 (15:10) 4 lata 7 miesięcy 24 dni 18 godzin i 31 minut temu

"Potrzeba kapłanów zdolnych do bezinteresownej służby"

dodane 2010-04-01 (11:40) 4 lata 7 miesięcy 24 dni 22 godziny i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (102)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~kowal 2010-05-16 (13:31) 4 lata 6 miesięcy 9 dni 20 godzin i 10 minut temu

kowal Powiedz dziwisz skąd wzieła suchocka kase na konkordat
Czy czasami w 81 r nie okradła emertów. Wiemy że Bronek podsuwał jej te złote myśli

odpowiedz

0
0
~bea 2010-05-15 (16:30) 4 lata 6 miesięcy 10 dni 17 godzin i 11 minut temu

TAK MI BRAK JANA PAWŁA II
brakuje zyczliwej duszy na tym nędznym padole.Jedyny człowiek ,który kochal i rozumial ludzi nie zyje.Wszyscy inni ,którzy podobno są do tego stworzeni uprawiają politykę a nie zajmują się duszą .Brak Ciebie Janie Pawle II daje sie coraz bardziej we znaki...Kocham Cię i chce byc też kochana .

odpowiedz

0
0
~anonim62 2010-04-27 (22:02) 4 lata 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 39 minut temu

wolę homilię niż politykę.
Wolę aby kardynał którego szanowałem,głosił słowo niż uprawiał politykę./ale mleko już zostało rozlane/.

odpowiedz

0
0
~ANTI-SOVIET WATCH 2010-04-08 (02:01) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 7 godzin i 40 minut temu

DO OBECNYCH TU AGENTÓW MOSKWY, DYWERSANTÓW DIABŁA, STALINA I PUTINA
PASZOŁ WON, NIKT WAS NIE SŁUCHA I SŁUCHAĆ NIE BĘDZIE! WASZE MIEJSCE JEST NA FORACH ROSYJSKICH!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~czytelnik Fim 2010-04-05 (14:44) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 18 godzin i 57 minut temu

Tygodnik " FAKTY i mity " ukazuje nam sprawę wiary z różnego punktu widzenia,
co pozwala nam nieraz zmodyfikować swoje poglądy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Luc 2010-04-16 (11:13) 4 lata 7 miesięcy 9 dni 22 godziny i 28 minut temu

Po co nam tylu klechów...
...skoro nawet pogody nie potrafią wymodlić? Tylko łapy potrafią po mamonę wyciągać.

odpowiedz

0
0
~Paul 2010-04-15 (23:47) 4 lata 7 miesięcy 10 dni 9 godzin i 54 minuty temu

komu testament komu?
Ja mam do wykonania testament Winetu o ochronie bizonów

odpowiedz

0
0
~CZARNA CENTRALA 2010-04-06 (23:46) 4 lata 7 miesięcy 19 dni 9 godzin i 55 minut temu

NADUŻYCIA KRK:
1) w dziedzinie praw i roszczeń papiestwa (podważanie autorytetu władz świeckich i państw, religia polityczna), 2) w dziedzinie praw i roszczeń Kościoła (konkordaty tworzenie państwa w państwie, w RP wyciąganie kasy od podatników ok. 10 mrd. zł rocznie z samego konkordatu, zwolnienia podatkowe, zawłaszczanie majatków, itd.;), 3) w dziedzinie doktrynalnej i liturgicznej (fikcje dogmatyczne), 4) w dziedzinie moralności (pazerność, rozwiązłość m.in. pedofilia, pederastia, alkoholizm, obłuda itd. )...

odpowiedz

0
0
~Dobro 2010-04-05 (11:25) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 22 godziny i 16 minut temu

Polski Znak Prawdy
Już działa

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Leo 2010-04-06 (18:11) 4 lata 7 miesięcy 19 dni 15 godzin i 30 minut temu

Ubolewć tylko nad kulturą polskich inetrnautów.
Wstyd!

odpowiedz

0
0
~666666 2010-04-05 (18:38) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 15 godzin i 3 minuty temu

Pytanie do p. Dziwisza
Dlaczego nie wykonałeś poleceń z testamentu JP2 i nie zniszczyłeś jego osobistych notatek i listów ? Takaż to katolicka moralność i zaufanie ?

odpowiedz

0
0
~KONKORDACIK 2010-04-05 (12:54) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 20 godzin i 47 minut temu

MEKSYK I KRK
Dekretem rządowym z 21.12.1931 r. określono kk jako "organizację handlową bogacącą się przez wyzysk ludu".

odpowiedz

0
0
~Pan Sułek 2010-04-04 (12:32) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 21 godzin i 9 minut temu

Śmierć.
Wszyscy kiedyś umrzemy.I tylko to jest pewne.Żadne pieniądze i nie uchronią od tego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Asia 2010-04-04 (13:25) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 20 godzin i 16 minut temu

Nie rozumiem...
Dlaczego kard. Dziwisz mówi o spełnianiu się testamentu JPII, skoro sam go nie spełnił??? Przypominam słowa poprzedniego papieża: "...notatki osobiste spalić...". Gdzie wykonanie woli zmarłego? Z tego, co się orientuję, kard. Dziwisz jeszcze nie zniszczył owych notatek. Nie rozumiem powodu, ale nie podoba mi się to jego postępowanie.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~wewe 2010-04-05 (10:00) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 23 godziny i 41 minut temu

Polska ma nowego bożka!!
Bałwochwalstwo w tym kraju ma rozmiar XXL,JPII jest nowym bozkiem któremu oddaje się cześć ,jest to obrzydliwoscia w oczach Boga!!! .Dlatego ten kraj nie ma błogosławieństwa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
Hermanos 2010-04-04 (23:07) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 10 godzin i 34 minuty temu

Widzę że ludziom nigdy nie dogodzi się...
Chcieliście wolnosci - macie .. Macie wolnośc - narzekacie.. Czego naprawdę wszyscy chcecie?. Na blogach, czatach, pod psełdonimem xxx potraficie tylko biadolić, narzekac i obrażać . To chyba największa porażka " ludzie" p.s. świadomie z malej litery.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~mario 2010-04-04 (13:27) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 20 godzin i 14 minut temu

Polacy dziękują za kapitalizm !
Polacy dziękują! Za kapitalizm, za bezrobocie, za niedożywione dzieci, za beznadzieję, za zasypane kopalnie, sprzedane huty, zbankrutowane stocznie, za wyzysk i niesprawiedliwość społeczną, za upodlenie, za porozbijane polskie rodziny tułające się po włoskich plantacjach pomidorowych i londyńskich zmywakach, za upadek moralny.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
~normalny 2010-04-05 (11:50) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 21 godzin i 51 minut temu

Dziwię się Dziwisz
Jak wy chrześcijanie możecie patrzeć na tego że tak powiem pajaca Dziwisza Czy takie tępe głowy z was ,ktoś wam kit wciska a wy na kolana ,Nikt inny tylko szara emilencja Dziwisz przeż tyle lat robił co chciał . Podejrzewam ,że jednego procenta papież nie wiedział co czynił jego kaznodzieja a dziś takie głupoty wygaduje .Dziwię się Dziwisz ze ty jeszcze możesz mówić od tych kłamstw

odpowiedz

0
0
~normalny 2010-04-05 (11:50) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 21 godzin i 51 minut temu

Dziwię się Dziwisz
Jak wy chrześcijanie możecie patrzeć na tego że tak powiem pajaca Dziwisza Czy takie tępe głowy z was ,ktoś wam kit wciska a wy na kolana ,Nikt inny tylko szara emilencja Dziwisz przeż tyle lat robił co chciał . Podejrzewam ,że jednego procenta papież nie wiedział co czynił jego kaznodzieja a dziś takie głupoty wygaduje .Dziwię się Dziwisz ze ty jeszcze możesz mówić od tych kłamstw

odpowiedz

0
0
~UZURPACJE KRK 2010-04-05 (11:45) 4 lata 7 miesięcy 20 dni 21 godzin i 56 minut temu

NADUŻYCIA KRK:
1) w dziedzinie praw i roszczeń papiestwa (podważanie autorytetu władz świeckich i państw, religia polityczna), 2) w dziedzinie praw i roszczeń Kościoła (konkordaty tworzenie państwa w państwie, w RP wyciąganie kasy od podatników ok. 10 mrd. zł rocznie z samego konkordatu, zwolnienia podatkowe, zawłaszczanie majatków, itd.;), 3) w dziedzinie doktrynalnej i liturgicznej (fikcje dogmatyczne), 4) w dziedzinie moralności (pazerność, rozwiązłość m.in. pedofilia, pederastia, alkoholizm, obłuda itd. )...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 15 godzin i 52 minuty temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 16 godzin i 26 minut temu

20 złotych za głos? W Płocku rusza śledztwo
dodane 2014-11-25 (18:05) 15 godzin i 36 minut temu

Zatrzymano 2 osoby ws. zabójstwa Jarosława Ziętary
dodane 2014-11-25 (10:03) 23 godziny i 38 minut temu

Kalisz atakuje Millera: to zamach na demokrację
dodane 2014-11-25 (09:09) 1 dzień i 32 minuty temu

"Wpadka" służb specjalnych. SWW zdekonspirowana?
dodane 2014-11-25 (08:10) 1 dzień 1 godzinę i 31 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 22564