Strona główna serwisu
"Solidarność": KOD bezprawnie wykorzystał nasze symbole

"Solidarność": KOD bezprawnie wykorzystał nasze symbole

• NSZZ "Solidarność" zarzuca KOD bezprawne wykorzystanie symboli związku
• "Znak naszego związku podlega ochronie prawnej"
• Zdaniem "S", KOD użył flagi podczas manifestacji w obronie Lecha Wałęsy
Były prezydent RP Lech Wałęsa i  lider KOD Mateusz Kijowski Były prezydent RP Lech Wałęsa i lider KOD Mateusz Kijowski ()
NSZZ "Solidarność" zarzuca Komitetowi Obrony Demokracji bezprawne wykorzystanie flagi "Solidarności" podczas manifestacji "My Naród" i podczas konferencji po spotkaniu z Lechem Wałęsą.

"To znak naszego Związku i podlega ochronie prawnej" - napisali w liście do stowarzyszenia KOD związkowcy. Pismo opublikowano na stronie internetowej związku.

Przedstawiciele "Solidarności" zarzucają Stowarzyszeniu dwukrotnie bezprawne wykorzystanie symboli związku. NSZZ Solidarność zagroziła podjęciem działań prawnych w razie wykorzystywania przez stowarzyszenie znaków NSZZ. "To niedopuszczalne, że Stowarzyszenie walczące o demokrację, zarzucające obecnej władzy łamanie prawa, samo łamie prawo!" - napisali.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (794)
Nie zgadzam się z opinią
162
Zgadzam się z opinią
572
inż.mamoń 2016-03-01 (19:38) 13 godzin i 41 minut temu

obecna "Solidarność" to tzw. 4-ta woda po kisielu. Imitacja niestety, podróbka. Należałem do 1-ej. Pierwsza "Solidarność" była jedyną i prawdziwą. To co teraz, to tylko przystawka przyTAKowa do PiS. Nic i niewiele ponadto. To żądanie godne co najwyżej ministra "Zero".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
95
Zgadzam się z opinią
491
~Wyborca K15 2016-03-01 (18:47) 14 godzin i 32 minut temu

Solidarności już nie ma, to Wy przykleiliście się do tego słowa by czerpać korzyści z Tamtego Ruchu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
470
Zgadzam się z opinią
799
~kodowiec 2016-03-01 (20:20) 12 godzin i 59 minut temu

To już jest szczyt bezczelności !!!! Mam 54 lata , w latach 80-ych byłem członkiem NZS i ,, Solidarności ,, .Na ostatnim KODZIE miałem przypięty stary ,pożółkły znaczek Solidarności i mam prawo go nosić . Jakaś pisowsko-związkowa łajza będzie mi to zakazywać??? Solidarność jest własnością wszystkich Polaków.To tzw Związek bezzawodowy bezprawnie wykorzystuje i hańbi znak Solidarności !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 35

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
368
~Kol 2016-03-01 (20:24) 12 godzin i 55 minut temu

To nie jest ich symbol ten symbol jest dawnej SOLIDARNOŚCI pod dowództwem Lecha Wałęsy. Ta solidarność jest skompromitowana a ten ich sekretarz to polityk a nie związkowiec.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
333
~JAK TO ???? 2016-03-01 (19:00) 14 godzin i 19 minut temu

Teraz Wasz symbol to wygrawerowana srebrna micha Kacperka i solidarne,solidne koryto nieroby !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
108
Zgadzam się z opinią
414
~AQQ 2016-03-01 (18:53) 14 godzin i 26 minut temu

Lepiej by cicho siedzieli działacze reżimowych związków ! "Solidarność" nie jest własnością żadnego Dudy czy innego aparatczyka. Więcej ma do niej L.Wałęsa !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
48
Zgadzam się z opinią
349
~hipokryci 2016-03-01 (18:53) 14 godzin i 26 minut temu

A Wałąsa to był z Czerwonych Kmerów czy z Mudżachedinów Ludowych??? Czy on nie ma prawa do "My Naród" i logo Solidarności??? Gryzie dzisiejszych pasibrzuchów związkowych , że jest ktoś poza ich kontrolą??? Może od razu niech Duda P. zrobi zakaz używania słowa solidarność w mowie potocznej , a co mówić logo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
336
~alkomat 2016-03-01 (19:30) 13 godzin i 49 minut temu

Solidarność też już dawno nie powinna używać tej nazwy ,teraz powinni nazywać się NSZZ CZOPKI PIS .Zresztą solidaruchy utworzyli jeszcze większe kliki w spółkach skarbu państwa niż kiedyś komuchy ,dlatego uważam ,że używanie tej nazwy ,to obciach i śmiech na sali . Solidarność to mafijne struktury.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
60
Zgadzam się z opinią
342
~EMERYT 2016-03-01 (19:15) 14 godzin i 4 minuty temu

Do Piotra Dudy posłuchaj człowieku to niejest Twój symbol TOJEST SYMBOL,Pana Lecha Wałęsy i jego LUDZI CO O NIEGO WALCZYLI . Ty stałeś jako ZOMO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
302
~solos63 2016-03-01 (19:19) 14 godzin temu

Ten znak powstał gdy Solidarność była Solidarnością 10 milionową. Nie przewodził jej ani Śniadek ani Duda ani Krzaklewski. To od tego ostatniego i zaangażowania się związku w politykę (AWS) zaczął się zjazd po równi pochyłej. W tak wielkiej grupie ludzi jak na manifestacjach KOD są też członkowie Solidarności i nikt nie zabroni im używania tego znaku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
304
~marco 2016-03-01 (19:26) 13 godzin i 53 minut temu

Dla Rydzyka więcej kasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a pierwsze dziecko ?????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
59
Zgadzam się z opinią
304
~berti 2016-03-01 (19:19) 14 godzin temu

symbol solidarnosci to WAŁĘSA a nie związkowcy dudy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
272
~kuracjusz 2016-03-01 (18:57) 14 godzin i 22 minut temu

a kurdupel od kiedy ma prawo !!!! Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich… 1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR. 2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce. 3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV. 4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany. 5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989. 6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy. 7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym? Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
245
~r1950 2016-03-01 (19:23) 13 godzin i 56 minut temu

Lech Wałęsa jest ikoną solidarności byłym jej przywódcą. Następni przewidniczący Solidarności tylko "buty mogą czyścić" Lechowi Wałęsie. Nikomu bardziej niż jemu należą się symbole solidarności. Ostatnie marsze i wiece dotyczyły tej ikony. W tej sytuacji symbole solidarności nie tylko mogły być używane, a nawet nietatktem by było jakby ich tam nie było.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
243
~Okss 2016-03-01 (20:25) 12 godzin i 54 minut temu

To raczej dzisiejsi pseudozwiązkowcy (przystawka PiS-lamu) bezprawnie używają symboli pierwszej Solidarności !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
242
teqilus 2016-03-01 (19:21) 13 godzin i 58 minut temu

Wole KOD niz patologie pisowska.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
239
~I'm 2016-03-01 (18:50) 14 godzin i 29 minut temu

Wałęsa to Solidarność i ma prawo używania tego symbolu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
183
~widać 2016-03-01 (20:59) 12 godzin i 20 minut temu

zawłaszczenie symbolu przez pasożytów związkowych pislamskich

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
168
~My Naród My Obywatele 2016-03-01 (18:51) 14 godzin i 28 minut temu

Szczyt bezczelności. To nie są wyłącznie wasze związkowe symbole, ale należą one do milionów ludzi, którzy walczyli za komuny o wolną Polskę!

odpowiedz