Strona główna serwisu
Skarb Państwa sprzedaje udziały w uzdrowiskach

Skarb Państwa sprzedaje udziały w uzdrowiskach

Skarb Państwa sprzedaje udziały w 14 uzdrowiskach - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".
Placówki potrzebują zastrzyku prywatnego kapitału. Dzięki temu pamiętające jeszcze czasy PRL-u, przestarzałe już sanatoria mają szanse zostać przekształcone w nowoczesne obiekty spa.

NFZ nie ma funduszy na tego typu inwestycje, stąd decyzja o sprzedaży tych ośrodków.

Ale będzie to też miało swoje konsekwencje w przyszłości. Nabywcy, którzy zainwestują w remonty duże kwoty, oczekują zysków. Dlatego odnowione sanatoria nastawiają się przede wszystkim na klientów komercyjnych, na których dobrze zarabiają.

To spowoduje, że mniej zamożni kuracjusze będą dłużej czekali na miejsce - konstatuje "Dziennik Gazeta Prawna".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (49)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~ManieK 2010-08-05 (08:51) 14 godzin i 30 minut temu

budynek URMU czy sejmu i czy wszystkim autorom starczy na bilet w jedną stronę ...do Pekinu !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~annizi 2010-08-05 (08:08) 15 godzin i 13 minut temu

dletego nie obowiazkowe szkolnictwo, prywatna sluzba zdrowie / wykupisz ubezpieczenie w ZUS sobie prywatnie to bedziesz Pan czerwony dywan beda klasc zebys sie u nich leczyl za 850 zl miesiecznie to mozna miec ubezpieczenie a nie laske / i rozdzielanie zapomog , socialnego ,darmowych zupek, darmowych ksiazek, darmowych butow nie powinno sie zajmowac PANSTWO, kuroniowka po 12 miesiacach pracy 6 mieisecy urlopu na koszt Panstwa czyli nas i nie wierze w to ze dopuki placa za darmo to ktos zrezygnuje z darmochy i pojdzie do pracy, Dlatego ludzie naprawde obudzcie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~TW61 2010-08-05 (08:02) 15 godzin i 19 minut temu

najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż tuskolandii,bo to co państwowe jest żle zarządzane ! ! ! bo przegonic jak komunę się nie da ,bo mamy demokrację ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji