Strona główna serwisu
Sikorski udowadnia, że zrzekł się obywatelstwa

Sikorski udowadnia, że zrzekł się obywatelstwa

Szef MSZ, kandydat PO w prawyborach prezydenckich Radosław Sikorski umieścił na swojej stronie internetowej kopię dokumentu świadczącego o tym, że już przed ponad trzema laty zrzekł się brytyjskiego obywatelstwa.
Jest to kopia deklaracji Home Office (brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych) służącej do zrzeczenia się obywatelstwa brytyjskiego. Sikorski wypełnił ten dokument 8 sierpnia 2006 roku, a do Home Office - za pośrednictwem brytyjskiej ambasady w Warszawie - trafił on 27 września 2006 r. Sikorski pełnił wtedy funkcję ministra obrony w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Home Office - wynika z dokumentu - zarejestrował rezygnację Sikorskiego 25 października 2006 r.

Na swojej stronie internetowej, opisując procedurę zrzeczenia się brytyjskiego obywatelstwa, Home Office informuje, że po zarejestrowaniu deklaracji w tej sprawie jej kopia trafia do osoby zrzekającej się obywatelstwa i jest dowodem, że zrzeczenie jest skuteczne.

Kwestia brytyjskiego obywatelstwa Sikorskiego powróciła za sprawą poniedziałkowego programu "Tomasz Lis na żywo" w TVP2. Szef MSZ był pytany o podwójne obywatelstwo. - Nie mam podwójnego obywatelstwa, bo się zrzekłem obywatelstwa drugiego, uzyskanego w czasach niewoli, kilka lat temu, na prośbę prezydenta Lecha Kaczyńskiego - odpowiedział Sikorski.

Prowadzący program, dopytując o szczegóły, stwierdził, że nie można zrzec się brytyjskiego obywatelstwa, o czym miał mu powiedzieć "wysoki urzędnik Home Office".

- Można (zrzec się obywatelstwa brytyjskiego), zapewniam pana i mam na to potwierdzenie na piśmie - odpowiedział szef MSZ.

- Ja nie rzucam słów na wiatr, Tomasz Lis spudłował - wpis tej treści umieścił Sikorski na swojej stronie internetowej i na Twitterze, gdzie obejrzeć można kopię deklaracji w sprawie zrzeczenia się przez niego brytyjskiego obywatelstwa.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (127)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Wiarołomca 2010-03-16 (16:18) 17 godzin i 28 minut temu

bałagan i dziadostwo. Tak jak za AWS.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~haini 2010-03-16 (15:47) 17 godzin i 59 minut temu

A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO WTEDY NAPISZCIE /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~QWERTY 2010-03-16 (15:47) 17 godzin i 59 minut temu

zrzeczenia:-ze stanowiska szefa MSZ I KANDYDOWANIA NA URZĄD PREZYDENTA.No i spokojnie do cienia (politycznego).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~polak 2010-03-16 (15:39) 18 godzin i 7 minut temu

38 mln Plaków żyło w niewoli tylko jeden Radek wybrał obywatelstwo WB i był wolnym a teraz będzie prezydentem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~haini 2010-03-16 (15:38) 18 godzin i 8 minut temu

A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO WTEDY NAPISZCIE /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~haini 2010-03-16 (15:37) 18 godzin i 9 minut temu

A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~haini 2010-03-16 (15:36) 18 godzin i 10 minut temu

A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę/.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~haini 2010-03-16 (15:29) 18 godzin i 17 minut temu

A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę/.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Dziwne 2010-03-16 (15:21) 18 godzin i 25 minut temu

A gdzie kadencja na stanowisko Państwowe? Samo zrzeczenie świadczy, iż nie mamy prawdziwej obrony narodowej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ooo 2010-03-16 (14:48) 18 godzin i 58 minut temu

Rycho i zbycho i Miro się dołaczył więc czemu nie brać .......................na cmentarzu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~maniek 2010-03-16 (14:33) 19 godzin i 13 minut temu

Nadciągają straszne czasy dla uczciwych ludzi. Idzie czas na karierowiczów. Ludzi bezwględnych, nieuczciwych, takich zwykłych podłych karierowiczów. Typowym tego przykładem jest Donald Tusk i jego mały RADUŚ. Czy ktokolwiek widział lepszego karierowiczka? Jako stosunkowo młody człowiek był już w partiach wzajemnie zwalczających się. Był w ROP-ie Olszewskiego. Był w AWS-ie Krzaklewskiego. Był w PIS-ie Kaczyńskiego. Jest w Platformie Palikota i Tuska. Zawsze tam gdzie władza. Mało tego przeskakiwał w każdym dogodnym momencie. Lub próbował. Tak było w przypadku AWS. W Bydgoszczy wszyscy pamiętają jak będąc szefem regionu ROP-u starał się wskoczyć na listę AWS. Wydzwaniał do Krzaklewskiego i kandydatów z wyższych miejsc nieustannie, aż do momentu rejestracji list. Czy to nie paranoja? Lecz biedny Raduś nie wie, że takie karierowiczostwo ma krótkie nóżki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dora 2010-03-16 (14:20) 19 godzin i 26 minut temu

A co mnie to obchodzi czy on zrzekl sie obywatelstwa brytyjskiego? czy tez nie? I tak go nie wybiore. Ma za zone Zydowke i chociazby z tego powodu. Ten powod daje duzo do myslenia. Chyba, ze ktos z nas nie posluguje sie rozumkiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~elf 2010-03-16 (14:19) 19 godzin i 27 minut temu

DO TEGO NIEOKRZESANY BURAK, OTO OBRAZ TEGO PANA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~andrzej 2010-03-16 (14:18) 19 godzin i 28 minut temu

już mieliśmy takiego co zmieniał obywatelstwa dla kariery -- nazywał się ROKOSOWSKI kumpel Jaruzela - I WYSTARCZY!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Zagloba 2010-03-16 (14:10) 19 godzin i 36 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ZytaG 2010-03-16 (13:58) 19 godzin i 48 minut temu

Wczoraj w marionetkach była wzmianka jak to partie płacą młodym za te wypociny w necie na forach. Po agresji i ilości wpisów widać ze Pis wydaje kasy najwięcej. Naszej kasy!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Sten 2010-03-16 (13:55) 19 godzin i 51 minut temu

Jeden nosił ulotki w reklamówce, a drugi przebywał "w niewoli u Anglików". I którego tu wybrać, jak obaj się nie nadają?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~cvs 2010-03-16 (13:50) 19 godzin i 56 minut temu

po prostu przyjął bo musiał, natomiast małżeństwo (żona) ma duży wpływ, ożenił się bo chciał

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Cichy Don-ek 2010-03-16 (13:45) 20 godzin i 1 minutę temu

on i tak zostanie prezydentem bo za nim stoją ogromne, wiadome, siły, a my będziemy mieli super pierwsza babe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~TAK 2010-03-16 (13:44) 20 godzin i 2 minuty temu

A W ZAMIAN DOSTAC POSADKE ZA GRANICĄ ROWNIĘ BY TO ZROBIŁ BEZ NAMYSŁU---KTOS TAKI NIE MOŻE BYC PREZYDENTEM NIE UWAŻACIE PANSTWO?????

odpowiedz