więcej

Sikorski udowadnia, że zrzekł się obywatelstwa.

PAP |  dodane 2010-03-16 (12:15) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 15 godzin i 37 minut temu
drukuj


Szef MSZ, kandydat PO w prawyborach prezydenckich Radosław Sikorski umieścił na swojej stronie internetowej kopię dokumentu świadczącego o tym, że już przed ponad trzema laty zrzekł się brytyjskiego obywatelstwa.

Jest to kopia deklaracji Home Office (brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych) służącej do zrzeczenia się obywatelstwa brytyjskiego. Sikorski wypełnił ten dokument 8 sierpnia 2006 roku, a do Home Office - za pośrednictwem brytyjskiej ambasady w Warszawie - trafił on 27 września 2006 r. Sikorski pełnił wtedy funkcję ministra obrony w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Home Office - wynika z dokumentu - zarejestrował rezygnację Sikorskiego 25 października 2006 r.

Na swojej stronie internetowej, opisując procedurę zrzeczenia się brytyjskiego obywatelstwa, Home Office informuje, że po zarejestrowaniu deklaracji w tej sprawie jej kopia trafia do osoby zrzekającej się obywatelstwa i jest dowodem, że zrzeczenie jest skuteczne.

Kwestia brytyjskiego obywatelstwa Sikorskiego powróciła za sprawą poniedziałkowego programu "Tomasz Lis na żywo" w TVP2. Szef MSZ był pytany o podwójne obywatelstwo. - Nie mam podwójnego obywatelstwa, bo się zrzekłem obywatelstwa drugiego, uzyskanego w czasach niewoli, kilka lat temu, na prośbę prezydenta Lecha Kaczyńskiego - odpowiedział Sikorski.

Prowadzący program, dopytując o szczegóły, stwierdził, że nie można zrzec się brytyjskiego obywatelstwa, o czym miał mu powiedzieć "wysoki urzędnik Home Office".

- Można (zrzec się obywatelstwa brytyjskiego), zapewniam pana i mam na to potwierdzenie na piśmie - odpowiedział szef MSZ.

- Ja nie rzucam słów na wiatr, Tomasz Lis spudłował - wpis tej treści umieścił Sikorski na swojej stronie internetowej i na Twitterze, gdzie obejrzeć można kopię deklaracji w sprawie zrzeczenia się przez niego brytyjskiego obywatelstwa.


(mm, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 50%
nie 10 50%

Przeczytaj też

"Prawybory to nie kampania wyborcza"

aktualizacja 2010-03-16 (13:28) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 14 godzin i 24 minuty temu

Polak ambasadorem UE w atomowym mocarstwie

dodane 2010-03-16 (09:34) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 18 godzin i 18 minut temu

Wyborcy PO wolą Bronisława Komorowskiego

dodane 2010-03-16 (03:40) 4 lata 6 miesięcy 4 dni i 12 minut temu

"Sabotaż" przed debatą Komorowskiego z Sikorskim

dodane 2010-03-15 (17:32) 4 lata 6 miesięcy 4 dni 10 godzin i 20 minut temu

Kolejne unijne spotkanie bez Sikorskiego

dodane 2010-03-15 (17:17) 4 lata 6 miesięcy 4 dni 10 godzin i 35 minut temu

"Kandydowanie nie może kolidować z obowiązkami"

dodane 2010-03-15 (16:30) 4 lata 6 miesięcy 4 dni 11 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (127)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Spoko 2010-03-16 (13:36) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 14 godzin i 16 minut temu

Ile PIS płaci
Jestem ciekaw ile PIS płaci za wypisywanie samych kłamstw i oszczerstw na polityków PO ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~pawel 2010-03-16 (13:19) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Bezczelny pajac
obywatelstwo przyjął w 86 roku czyli w 3 lata po zniesieniu stanu wojennego. A to, ze ten pajac był w polskiej polityce od początku lat 90 a podanie o podanie o rezygnacji z angielskiego złożył dopiero w 2006 świadczy o tych co go tolerowali.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Wiarołomca 2010-03-16 (16:18) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 11 godzin i 34 minuty temu

Głosowałem na popis. Więcej tego nie zrobię. Totalny
bałagan i dziadostwo. Tak jak za AWS.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Cichy Don-ek 2010-03-16 (13:45) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 14 godzin i 7 minut temu

Cokolwiek byscie wyborcy nie robili
on i tak zostanie prezydentem bo za nim stoją ogromne, wiadome, siły, a my będziemy mieli super pierwsza babe.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~haini 2010-03-16 (15:47) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 5 minut temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO WTEDY NAPISZCIE /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

0
0
~QWERTY 2010-03-16 (15:47) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 5 minut temu

CZEKAM NA JESZCZE DWA
zrzeczenia:-ze stanowiska szefa MSZ I KANDYDOWANIA NA URZĄD PREZYDENTA.No i spokojnie do cienia (politycznego).

odpowiedz

0
0
~polak 2010-03-16 (15:39) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 13 minut temu

Obywatelstwo
38 mln Plaków żyło w niewoli tylko jeden Radek wybrał obywatelstwo WB i był wolnym a teraz będzie prezydentem.

odpowiedz

0
0
~haini 2010-03-16 (15:38) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 14 minut temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO WTEDY NAPISZCIE /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

0
0
~haini 2010-03-16 (15:37) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 15 minut temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

0
0
~haini 2010-03-16 (15:36) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 16 minut temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę/.

odpowiedz

0
0
~maniek 2010-03-16 (14:33) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 13 godzin i 19 minut temu

Kariera Radusia
Nadciągają straszne czasy dla uczciwych ludzi. Idzie czas na karierowiczów. Ludzi bezwględnych, nieuczciwych, takich zwykłych podłych karierowiczów. Typowym tego przykładem jest Donald Tusk i jego mały RADUŚ. Czy ktokolwiek widział lepszego karierowiczka? Jako stosunkowo młody człowiek był już w partiach wzajemnie zwalczających się. Był w ROP-ie Olszewskiego. Był w AWS-ie Krzaklewskiego. Był w PIS-ie Kaczyńskiego. Jest w Platformie Palikota i Tuska. Zawsze tam gdzie władza. Mało tego przeskakiwał w każdym dogodnym momencie. Lub próbował. Tak było w przypadku AWS. W Bydgoszczy wszyscy pamiętają jak będąc szefem regionu ROP-u starał się wskoczyć na listę AWS. Wydzwaniał do Krzaklewskiego i kandydatów z wyższych miejsc nieustannie, aż do momentu rejestracji list. Czy to nie paranoja? Lecz biedny Raduś nie wie, że takie karierowiczostwo ma krótkie nóżki

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~NT 2010-03-16 (13:09) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 14 godzin i 43 minuty temu

Pytanie do Pana Sikorskiego
Jakie obywatelstwo mają Pana dzieci?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~haini 2010-03-16 (15:29) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 23 minuty temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę/.

odpowiedz

0
0
~Dziwne 2010-03-16 (15:21) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 12 godzin i 31 minut temu

To tak odrazu?
A gdzie kadencja na stanowisko Państwowe? Samo zrzeczenie świadczy, iż nie mamy prawdziwej obrony narodowej.

odpowiedz

0
0
~ooo 2010-03-16 (14:48) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 13 godzin i 4 minuty temu

Rycho i zbycho i Miro się dołaczył więc czemu nie brać .......................na cmentarzu

odpowiedz

0
0
~bydgoszczanin 2010-03-16 (12:56) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 14 godzin i 56 minut temu

podał jakiego?
Czy Radeczek podał jakiego obywatelstwa się zrzekł? Może żona mu pomyliła wniosek z Polskim?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~elf 2010-03-16 (14:19) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 13 godzin i 33 minuty temu

KARIEROWICZ I POLITYCZNA PROSTYTUTKA !!!
DO TEGO NIEOKRZESANY BURAK, OTO OBRAZ TEGO PANA.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~dora 2010-03-16 (14:20) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 13 godzin i 32 minuty temu

nigdy
A co mnie to obchodzi czy on zrzekl sie obywatelstwa brytyjskiego? czy tez nie? I tak go nie wybiore. Ma za zone Zydowke i chociazby z tego powodu. Ten powod daje duzo do myslenia. Chyba, ze ktos z nas nie posluguje sie rozumkiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~andrzej 2010-03-16 (14:18) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 13 godzin i 34 minuty temu

"obywatel świata"
już mieliśmy takiego co zmieniał obywatelstwa dla kariery -- nazywał się ROKOSOWSKI kumpel Jaruzela - I WYSTARCZY!!!!!!

odpowiedz

0
0
~ZytaG 2010-03-16 (13:58) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Ile wam płaci Pis za te opluwanie wszystkiego i wszystkich
Wczoraj w marionetkach była wzmianka jak to partie płacą młodym za te wypociny w necie na forach. Po agresji i ilości wpisów widać ze Pis wydaje kasy najwięcej. Naszej kasy!!!!!!

odpowiedz