więcej

Sikorski udowadnia, że zrzekł się obywatelstwa.

PAP |  dodane 2010-03-16 (12:15) 4 lata 4 miesiące 7 dni 16 godzin i 4 minuty temu
drukuj


Szef MSZ, kandydat PO w prawyborach prezydenckich Radosław Sikorski umieścił na swojej stronie internetowej kopię dokumentu świadczącego o tym, że już przed ponad trzema laty zrzekł się brytyjskiego obywatelstwa.

Jest to kopia deklaracji Home Office (brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych) służącej do zrzeczenia się obywatelstwa brytyjskiego. Sikorski wypełnił ten dokument 8 sierpnia 2006 roku, a do Home Office - za pośrednictwem brytyjskiej ambasady w Warszawie - trafił on 27 września 2006 r. Sikorski pełnił wtedy funkcję ministra obrony w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Home Office - wynika z dokumentu - zarejestrował rezygnację Sikorskiego 25 października 2006 r.

Na swojej stronie internetowej, opisując procedurę zrzeczenia się brytyjskiego obywatelstwa, Home Office informuje, że po zarejestrowaniu deklaracji w tej sprawie jej kopia trafia do osoby zrzekającej się obywatelstwa i jest dowodem, że zrzeczenie jest skuteczne.

Kwestia brytyjskiego obywatelstwa Sikorskiego powróciła za sprawą poniedziałkowego programu "Tomasz Lis na żywo" w TVP2. Szef MSZ był pytany o podwójne obywatelstwo. - Nie mam podwójnego obywatelstwa, bo się zrzekłem obywatelstwa drugiego, uzyskanego w czasach niewoli, kilka lat temu, na prośbę prezydenta Lecha Kaczyńskiego - odpowiedział Sikorski.

Prowadzący program, dopytując o szczegóły, stwierdził, że nie można zrzec się brytyjskiego obywatelstwa, o czym miał mu powiedzieć "wysoki urzędnik Home Office".

- Można (zrzec się obywatelstwa brytyjskiego), zapewniam pana i mam na to potwierdzenie na piśmie - odpowiedział szef MSZ.

- Ja nie rzucam słów na wiatr, Tomasz Lis spudłował - wpis tej treści umieścił Sikorski na swojej stronie internetowej i na Twitterze, gdzie obejrzeć można kopię deklaracji w sprawie zrzeczenia się przez niego brytyjskiego obywatelstwa.


(mm, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 50%
nie 10 50%

Przeczytaj też

"Prawybory to nie kampania wyborcza"

aktualizacja 2010-03-16 (13:28) 4 lata 4 miesiące 7 dni 14 godzin i 51 minut temu

Polak ambasadorem UE w atomowym mocarstwie

dodane 2010-03-16 (09:34) 4 lata 4 miesiące 7 dni 18 godzin i 45 minut temu

Wyborcy PO wolą Bronisława Komorowskiego

dodane 2010-03-16 (03:40) 4 lata 4 miesiące 8 dni i 39 minut temu

"Sabotaż" przed debatą Komorowskiego z Sikorskim

dodane 2010-03-15 (17:32) 4 lata 4 miesiące 8 dni 10 godzin i 47 minut temu

Kolejne unijne spotkanie bez Sikorskiego

dodane 2010-03-15 (17:17) 4 lata 4 miesiące 8 dni 11 godzin i 2 minuty temu

"Kandydowanie nie może kolidować z obowiązkami"

dodane 2010-03-15 (16:30) 4 lata 4 miesiące 8 dni 11 godzin i 49 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (127)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Spoko 2010-03-16 (13:36) 4 lata 4 miesiące 7 dni 14 godzin i 43 minuty temu

Ile PIS płaci
Jestem ciekaw ile PIS płaci za wypisywanie samych kłamstw i oszczerstw na polityków PO ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~pawel 2010-03-16 (13:19) 4 lata 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Bezczelny pajac
obywatelstwo przyjął w 86 roku czyli w 3 lata po zniesieniu stanu wojennego. A to, ze ten pajac był w polskiej polityce od początku lat 90 a podanie o podanie o rezygnacji z angielskiego złożył dopiero w 2006 świadczy o tych co go tolerowali.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Wiarołomca 2010-03-16 (16:18) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Głosowałem na popis. Więcej tego nie zrobię. Totalny
bałagan i dziadostwo. Tak jak za AWS.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Cichy Don-ek 2010-03-16 (13:45) 4 lata 4 miesiące 7 dni 14 godzin i 34 minuty temu

Cokolwiek byscie wyborcy nie robili
on i tak zostanie prezydentem bo za nim stoją ogromne, wiadome, siły, a my będziemy mieli super pierwsza babe.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~haini 2010-03-16 (15:47) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 32 minuty temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO WTEDY NAPISZCIE /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

0
0
~QWERTY 2010-03-16 (15:47) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 32 minuty temu

CZEKAM NA JESZCZE DWA
zrzeczenia:-ze stanowiska szefa MSZ I KANDYDOWANIA NA URZĄD PREZYDENTA.No i spokojnie do cienia (politycznego).

odpowiedz

0
0
~polak 2010-03-16 (15:39) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 40 minut temu

Obywatelstwo
38 mln Plaków żyło w niewoli tylko jeden Radek wybrał obywatelstwo WB i był wolnym a teraz będzie prezydentem.

odpowiedz

0
0
~haini 2010-03-16 (15:38) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 41 minut temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO WTEDY NAPISZCIE /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

0
0
~haini 2010-03-16 (15:37) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 42 minuty temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę bez potrzeby/.

odpowiedz

0
0
~haini 2010-03-16 (15:36) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 43 minuty temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę/.

odpowiedz

0
0
~maniek 2010-03-16 (14:33) 4 lata 4 miesiące 7 dni 13 godzin i 46 minut temu

Kariera Radusia
Nadciągają straszne czasy dla uczciwych ludzi. Idzie czas na karierowiczów. Ludzi bezwględnych, nieuczciwych, takich zwykłych podłych karierowiczów. Typowym tego przykładem jest Donald Tusk i jego mały RADUŚ. Czy ktokolwiek widział lepszego karierowiczka? Jako stosunkowo młody człowiek był już w partiach wzajemnie zwalczających się. Był w ROP-ie Olszewskiego. Był w AWS-ie Krzaklewskiego. Był w PIS-ie Kaczyńskiego. Jest w Platformie Palikota i Tuska. Zawsze tam gdzie władza. Mało tego przeskakiwał w każdym dogodnym momencie. Lub próbował. Tak było w przypadku AWS. W Bydgoszczy wszyscy pamiętają jak będąc szefem regionu ROP-u starał się wskoczyć na listę AWS. Wydzwaniał do Krzaklewskiego i kandydatów z wyższych miejsc nieustannie, aż do momentu rejestracji list. Czy to nie paranoja? Lecz biedny Raduś nie wie, że takie karierowiczostwo ma krótkie nóżki

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~NT 2010-03-16 (13:09) 4 lata 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 10 minut temu

Pytanie do Pana Sikorskiego
Jakie obywatelstwo mają Pana dzieci?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~haini 2010-03-16 (15:29) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 50 minut temu

BEZ JAJ
A JUŻ SIĘ CIESZYŁEM ŻE ZRZEKŁ SIĘ OBYWATELSTWA POLSKIEGO /co zawracacie gitarę/.

odpowiedz

0
0
~Dziwne 2010-03-16 (15:21) 4 lata 4 miesiące 7 dni 12 godzin i 58 minut temu

To tak odrazu?
A gdzie kadencja na stanowisko Państwowe? Samo zrzeczenie świadczy, iż nie mamy prawdziwej obrony narodowej.

odpowiedz

0
0
~ooo 2010-03-16 (14:48) 4 lata 4 miesiące 7 dni 13 godzin i 31 minut temu

Rycho i zbycho i Miro się dołaczył więc czemu nie brać .......................na cmentarzu

odpowiedz

0
0
~bydgoszczanin 2010-03-16 (12:56) 4 lata 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 23 minuty temu

podał jakiego?
Czy Radeczek podał jakiego obywatelstwa się zrzekł? Może żona mu pomyliła wniosek z Polskim?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~elf 2010-03-16 (14:19) 4 lata 4 miesiące 7 dni 14 godzin i 1 minutę temu

KARIEROWICZ I POLITYCZNA PROSTYTUTKA !!!
DO TEGO NIEOKRZESANY BURAK, OTO OBRAZ TEGO PANA.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~dora 2010-03-16 (14:20) 4 lata 4 miesiące 7 dni 13 godzin i 59 minut temu

nigdy
A co mnie to obchodzi czy on zrzekl sie obywatelstwa brytyjskiego? czy tez nie? I tak go nie wybiore. Ma za zone Zydowke i chociazby z tego powodu. Ten powod daje duzo do myslenia. Chyba, ze ktos z nas nie posluguje sie rozumkiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~andrzej 2010-03-16 (14:18) 4 lata 4 miesiące 7 dni 14 godzin i 1 minutę temu

"obywatel świata"
już mieliśmy takiego co zmieniał obywatelstwa dla kariery -- nazywał się ROKOSOWSKI kumpel Jaruzela - I WYSTARCZY!!!!!!

odpowiedz

0
0
~ZytaG 2010-03-16 (13:58) 4 lata 4 miesiące 7 dni 14 godzin i 21 minut temu

Ile wam płaci Pis za te opluwanie wszystkiego i wszystkich
Wczoraj w marionetkach była wzmianka jak to partie płacą młodym za te wypociny w necie na forach. Po agresji i ilości wpisów widać ze Pis wydaje kasy najwięcej. Naszej kasy!!!!!!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Jeden z separatystów przyznaje, że bojownicy mieli zestaw Buk
dodane 2014-07-23 (21:15) 7 godzin i 4 minuty temu

Ciała ofiar katastrofy lotniczej przekazane do identyfikacji
dodane 2014-07-23 (23:45) 4 godziny i 34 minuty temu

Małgorzata Kidawa-Błońska: Rok Polski w Rosji - odwołany
dodane 2014-07-23 (21:56) 6 godzin i 23 minuty temu

Spacer 175 metrów nad ziemią
dodane 2014-07-23 (23:29) 4 godziny i 50 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 5322