więcej

Sikorski, Rubik i Lis laureatami Wiktorów 2006.

PAP |  dodane 2007-06-03 (21:55) 7 lat 4 miesiące 28 dni 9 godzin i 11 minut temu
drukuj


Radosław Sikorski, Piotr Rubik oraz Tomasz Lis, Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki znaleźli się w gronie laureatów tegorocznych Wiktorów - nagród dla najpopularniejszych osobowości telewizyjnych. Tegoroczna 22. gala rozdania nagród odbyła się w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.top

Galeria

galeria Zobacz galerię
Laureaci Wiktorów 2006
top


Radosław Sikorski otrzymał statuetkę Wiktora w kategorii najpopularniejszy polityk. Sikorski pokonał w tej kategorii Zbigniewa Ziobro i Kazimierza Marcinkiewicza. Za najwyżej cenionego komentatora/publicystę uznano Tomasza Lisa.

Borys Szyc otrzymał statuetkę Wiktora w kategorii najpopularniejszy aktor telewizyjny. Jest mi miło w tak młodym wieku stać przed państwem i odbierać nagrodę, która ma prawie tyle lat co ja - powiedział Szyc. W tej kategorii nominowani byli także m.in. Piotr Adamczyk i Joanna Brodzik. Piotr Rubik został doceniony jako najpopularniejsza w minionym roku gwiazda piosenki i estrady, pokonując tym samym Katarzynę Cerekwicką i Annę Dąbrowską.

Za najlepszego prezentera telewizyjnego w 2006 roku uznano Macieja Orłosia, który prowadził niedzielną galę. Jestem ogromnie zaskoczony - wyznał Orłoś, dodając, że jest to jego trzeci Wiktor. Gospodarze programu "Teraz my" - Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski - otrzymali Wiktora w kategorii twórca najlepszego programu telewizyjnego, co publiczność przyjęła z dużym entuzjazmem.

W kategorii osobowość telewizyjna doceniono Wojciecha Manna, który pod względem liczby otrzymanych w karierze Wiktorów plasuje się na drugim miejscu - na swoim koncie ma już sześć statuetek. Mann rywalizował o ten tytuł m.in. z Jerzym Bralczykiem i Szymonem Majewskim.

Za największe odkrycie telewizyjne ubiegłego roku uznano prowadzących program "Szkło kontaktowe" - Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego. Dziękujemy politykom, bo to oni tworzą nasz program - powiedział Miecugow, a Sianecki dodał: bez nich nas by tu nie było. Najpopularniejszymi sportowcami 2006 roku zdaniem jurorów okazała się drużyna polskich siatkarzy. W tej samej kategorii nominowani byli także: Otylia Jędrzejczak, Adam Małysz i Robert Kubica.

Gospodarz programu "Jaka to melodia?" - Robert Janowski - otrzymał Wiktora Publiczności, nagrodę przyznawaną głosami telewidzów. To jest najpiękniejsza nagroda za pracę, bo od publiczności - ocenił Janowski.

SuperWiktorem, przyznawanym za całokształt osiągnięć, nagrodzono scenarzystkę Ilonę Łepkowską i producenta Tadeusza Lampkę, dyrygenta i kompozytora Jerzego Maksymiuka, dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka oraz dziennikarza i publicystę Tomasza Lisa, który dzięki temu stał się posiadaczem siedmiu Wiktorów - takiej samej rekordowej liczby jak Grażyna Torbicka. Aktor Krzysztof Kolberger został uhonorowany SuperWiktorem Specjalnym, przyznanym przez kapitułę na wniosek TVP. To dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się w takim gronie - przyznał aktor.

Tegoroczną galę uświetniły występy Orkiestry "Sinfonia Viva" i laureatów światowych konkursów skrzypcowych: Mariusza Patyry i Agaty Szymczewskiej. Na skrzypcach zagrał także dyrygujący orkiestrą Krzesimir Dębski.

W zeszłym roku Wiktory i SuperWiktory otrzymali m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz, były prezydent Lech Wałęsa, francuski kompozytor muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre i aktor Piotr Adamczyk.

Pomysłodawcą nagród, utworzonych w 1985 roku, jest Józef Węgrzyn.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 1 dzień i 1 minutę temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 22 godziny i 21 minut temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 23 godziny i 21 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 22 godziny i 1 minutę temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 16 godzin i 59 minut temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 2 dni 2 godziny i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 784