więcej

Sikorski, Rubik i Lis laureatami Wiktorów 2006.

PAP |  dodane 2007-06-03 (21:55) 7 lat 4 miesiące 21 dni 4 godziny i 40 minut temu
drukuj


Radosław Sikorski, Piotr Rubik oraz Tomasz Lis, Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki znaleźli się w gronie laureatów tegorocznych Wiktorów - nagród dla najpopularniejszych osobowości telewizyjnych. Tegoroczna 22. gala rozdania nagród odbyła się w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.top

Galeria

galeria Zobacz galerię
Laureaci Wiktorów 2006
top


Radosław Sikorski otrzymał statuetkę Wiktora w kategorii najpopularniejszy polityk. Sikorski pokonał w tej kategorii Zbigniewa Ziobro i Kazimierza Marcinkiewicza. Za najwyżej cenionego komentatora/publicystę uznano Tomasza Lisa.

Borys Szyc otrzymał statuetkę Wiktora w kategorii najpopularniejszy aktor telewizyjny. Jest mi miło w tak młodym wieku stać przed państwem i odbierać nagrodę, która ma prawie tyle lat co ja - powiedział Szyc. W tej kategorii nominowani byli także m.in. Piotr Adamczyk i Joanna Brodzik. Piotr Rubik został doceniony jako najpopularniejsza w minionym roku gwiazda piosenki i estrady, pokonując tym samym Katarzynę Cerekwicką i Annę Dąbrowską.

Za najlepszego prezentera telewizyjnego w 2006 roku uznano Macieja Orłosia, który prowadził niedzielną galę. Jestem ogromnie zaskoczony - wyznał Orłoś, dodając, że jest to jego trzeci Wiktor. Gospodarze programu "Teraz my" - Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski - otrzymali Wiktora w kategorii twórca najlepszego programu telewizyjnego, co publiczność przyjęła z dużym entuzjazmem.

W kategorii osobowość telewizyjna doceniono Wojciecha Manna, który pod względem liczby otrzymanych w karierze Wiktorów plasuje się na drugim miejscu - na swoim koncie ma już sześć statuetek. Mann rywalizował o ten tytuł m.in. z Jerzym Bralczykiem i Szymonem Majewskim.

Za największe odkrycie telewizyjne ubiegłego roku uznano prowadzących program "Szkło kontaktowe" - Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego. Dziękujemy politykom, bo to oni tworzą nasz program - powiedział Miecugow, a Sianecki dodał: bez nich nas by tu nie było. Najpopularniejszymi sportowcami 2006 roku zdaniem jurorów okazała się drużyna polskich siatkarzy. W tej samej kategorii nominowani byli także: Otylia Jędrzejczak, Adam Małysz i Robert Kubica.

Gospodarz programu "Jaka to melodia?" - Robert Janowski - otrzymał Wiktora Publiczności, nagrodę przyznawaną głosami telewidzów. To jest najpiękniejsza nagroda za pracę, bo od publiczności - ocenił Janowski.

SuperWiktorem, przyznawanym za całokształt osiągnięć, nagrodzono scenarzystkę Ilonę Łepkowską i producenta Tadeusza Lampkę, dyrygenta i kompozytora Jerzego Maksymiuka, dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka oraz dziennikarza i publicystę Tomasza Lisa, który dzięki temu stał się posiadaczem siedmiu Wiktorów - takiej samej rekordowej liczby jak Grażyna Torbicka. Aktor Krzysztof Kolberger został uhonorowany SuperWiktorem Specjalnym, przyznanym przez kapitułę na wniosek TVP. To dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się w takim gronie - przyznał aktor.

Tegoroczną galę uświetniły występy Orkiestry "Sinfonia Viva" i laureatów światowych konkursów skrzypcowych: Mariusza Patyry i Agaty Szymczewskiej. Na skrzypcach zagrał także dyrygujący orkiestrą Krzesimir Dębski.

W zeszłym roku Wiktory i SuperWiktory otrzymali m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz, były prezydent Lech Wałęsa, francuski kompozytor muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre i aktor Piotr Adamczyk.

Pomysłodawcą nagród, utworzonych w 1985 roku, jest Józef Węgrzyn.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 19 godzin i 1 minutę temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 20 godzin i 11 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 18 godzin i 1 minutę temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 17 godzin i 40 minut temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 20 godzin i 9 minut temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 20 godzin i 49 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 13428