więcej

Sejm zdecydował o emeryturach. Związkowcy protestują.

IAR, wp.pl, PAP, TVN24 |  aktualizacja 2012-05-11 (12:30) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 5 godzin i 43 minuty temu
drukuj


Premier Donald Tusk na mównicy sejmowej przed głosowaniem nad zmianami w emeryturach mundurowych opinie
Kłótnie, wyzwiska i silne emocje - tak najkrócej można podsumować debatę w sejmie ws. reformy emerytalnej. - Zasługą premiera jest grubiaństwo i chamstwo na poziomie marzeń Hitlera o Polakach - mówił wzburzony Jarosław Kaczyński. Tak prezes PiS odniósł się do wystąpienia Donalda Tuska i cytowanych przez niego słów - które miał powiedzieć Lech Kaczyński - o tym, że ludzie w Polsce zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę. - No i co, nie zgadzacie się z tym? Co się z wami ludzie stało? - pytał opozycję wzburzony premier, przypominając, jak krzyczeli: "zdrada", "hańba". Według doniesień z Twittera posłowie PO mieli krzyczeć do Jarosława Kaczyńskiego: "Zadzwoń do Lecha, zapytaj". Nowelizacja reformy emerytalnej została przyjęta przez sejm. Przed parlamentem od trzech dni trwają protesty związkowców.

Zobacz także: Emerytury po ukończeniu 67 lat. To już postanowione!

Przeczytaj koniecznie: ministrowie świetnie się bawili w trakcie głosowania ws. emerytur

Tusk: to gorzkie zwycięstwo

Podczas swojego wystąpienia w sejmie Donald Tusk zaznaczył, że koalicja PO-PSL jest po to, by zakończyć czynem wieloletnie debaty. - Proponujemy rozwiązania, które uchronią przed zagrożeniem za 30 lat - powiedział premier.

Odniósł się też do krytyki ze strony opozycji w związku z wydłużeniem wieku emerytalnego. - Miałem nadzieję, że co do tej jednej sprawy zapanuje w tej sprawie konsensus - powiedział premier. W tym kontekście przytoczył słowa Lecha Kaczyńskiego (później również Jarosława Kaczyńskiego) z 7 listopada 2008 roku, kiedy ten mówił, że "generalnie zgadza się z tym, że ludzie w Polsce zbyt wcześnie przechodzą na emeryturę". - No i co, nie zgadzacie się z tym? Co się z wami, ludzie, stało? - pytał opozycję z mównicy sejmowej wzburzony premier.

Tusk - zwracając się do opozycji - powiedział, że nie jest odwagą pójść do wyborów z zapowiedzią, że się obniży podatki, podniesie płace etc. - Polska przeszła przez te pięć lat dramatycznych dla całego świata bezpiecznie. Polacy mają prawa być na nas źli - powiedział premier. Przyznał, że nie odczuwa radości, że również drugie głosowanie ws. reformy emerytalnej prawdopodobnie będzie - jak stwierdził - wygrane. - To jest najbardziej gorzkie zwycięstwo w moim życiu. Ale mam satysfakcję, że chronię Ojczyznę przed niebezpieczeństwem - zaznaczył.

Po wystąpieniu Donalda Tuska głos ws. emerytur zabrała Krystyna Łybacka z SLD. - Różnica między panem a Millerem jest taka, że Miller wyszedł do związkowców a pan nie - wytknęła premierowi.
Człowiek, który był gotów wysłać własnego brata na śmierć do Smoleńska i zachęcał do stosowania aresztów wydobywczych, jest zdolny do każdej podłości Janusz Palikot


Następny na mównicę sejmową wszedł Jarosław Kaczyński. Odniósł się do przytoczonych przez Donalda Tuska cytatów, które - zdaniem prezesa PiS - zostały wyrwane z kontekstu. - To zdumiewające, że Donald Tusk odwołuje się do tego rodzaju autorytetu (jak Lech Kaczyński - przyp.red.), a przecież to jego koledzy mówią "zadzwonić do niego" - zwrócił uwagę prezes PiS. - Ten poziom nieprawdopodobnego grubiaństwa, to jest pańska zasługa, jeżeli chodzi o polskie życie publiczne. Tego nieprawdopodobnego wręcz chamstwa na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o Polakach, o losie Polaków - stwierdził Kaczyński. Przytoczył też słowa Bronisława Komorowskiego z kampanii, kiedy ten miał stwierdzić, że "w Polsce nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego. Można stworzyć możliwość wyboru".

Po wystąpieniu prezesa PiS głos zabrał Janusz Palikot, domagając się zwołania Konwentu Seniorów w związku - jak tłumaczył - "z nieprawdopodobnym chamstwem ze strony Jarosława Kaczyńskiego". Szef Ruchu Palikota zarzucił prezesowi PiS nieparlamentarne zachowanie i porównanie jego partii do Hitlera. Powiedział, że rozumie, iż człowiek, który był gotów "wysłać własnego brata na śmierć do Smoleńska i zachęcał do stosowania aresztów wydobywczych, jest zdolny do każdej podłości"

W reakcji PiS domagał się wykluczenia Palikota z obrad sejmu. Ruch Palikota domagał się natomiast wykluczenia z obrad Jarosława Kaczyńskiego.

Według doniesień z Twittera posłowie PO mieli krzyczeć do Jarosława Kaczyńskiego: "Zadzwoń do Lecha, zapytaj". Inaczej twierdzi Janusz Palikot. - Pojawiają się głosy, że był to poseł z Marek Balt z SLD. Natomiast ja tego nie słyszałem. Moi koledzy zapewniają mnie, że tak nie krzyczeli - powiedział lider Ruchu Palikota dziennikarzom. Marek Balt zaprzeczył, żeby to on krzyknął kontrowersyjne słowa.

"Na ubolewanie wystarczy 15 min."

Obrady sejmu ws. reformy emerytalnej rozpoczęły się od przemówienia Mariusza Błaszczaka, który wnioskował o przerwę i zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów ws. nie wpuszczenia na galerię sali posiedzeń sejmu prezydium NSZZ "Solidarność". Sejm jednak wniosku nie poparł.

Zaapelował też do Ewy Kopacz o wyjaśnienie, dlaczego związkowcy nie zostali wpuszczeni na galerię sejmową. Marszałek odpowiedziała posłowi PiS, że nie wpuściła związkowców na salę "ze względu na warunki pracy". - Taka jest moja decyzja i nie ulega ona zmianie - podsumowała.

Jak poinformował rzecznik prasowy "Solidarności" Marek Lewandowski, ta decyzja "zdaniem związkowców to prowokacja pani marszałek Kopacz".

Po krótkiej przerwie Ludwik Dorn również wyraził swoje ubolewanie w tej sprawie, mówiąc, że inne ugrupowania takie jak PiS i SLD poprą wniosek Solidarnej Polski o 25 min. przerwy po to, aby wyjść do związkowców. Ocenił przy tym, że Ewa Kopacz "strzela tak na prawdę w swój rząd i swojego premiera". W odpowiedzi marszałek Ewa Kopacz powiedziała: - W tej izbie szanujemy decyzje klubów (...). Na ubolewanie wystarczy 15 min. przerwy - dodała ogłaszając przerwę. Na sali było słychać śmiech.

Przedstawiciele Solidarnej Polski, SLD i PiS wyszli do miasteczka "Solidarności", aby wyrazić swoją solidarność ze związkowymi, którzy nie zostali wpuszczeni na galerię sejmową.
Jak bardzo trzeba nienawidzić swój naród, panie premierze, żeby zafundować swojemu narodowi tak haniebną ustawę? Beata Kempa


Po przerwie Elżbieta Rafalska, posłanka PiS, oceniła, że "ta ustawa najbardziej uderza w polskie kobiety i rodziny". Przed głosowaniem poseł Solidarnej Polski Patryk Jaki powiedział, że obywatele będą się "buntować" przeciwko nowej ustawie emerytalnej. Dodał, że średnia długość życia w Polsce jest o siedem lat krótsza, niż na Zachodzie, Polacy mniej też wydają na leki. Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że nie wpuszczenie przedstawicieli "Solidarności" do sejmu jest sprzeczne z konstytucją. Zapytał, czy dzieje się to za aprobatą premiera Donalda Tuska i wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Za odrzuceniem w całości wniosku o zmianę ustawy emerytalnej wypowiedziało się 181 posłów, przeciw było 268, jeden poseł wstrzymał się od głosu. W głosowaniu wzięło udział 450 posłów.

"Zajmijcie się tym, co potraficie"

Sejm odrzucił wszystkie poprawki opozycji do projektu nowelizacji ustawy emerytalnej. Odrzucono między innymi poprawki PiS, zmierzające do utrzymania dotychczasowego wieku emerytalnego. Posłowie głosują nowelizacje ustaw emerytalnych. Odrzucono też poprawki PiS, które miały podnieść emerytury częściowe i sprawić, że będzie można na nie przechodzić po wypracowaniu określonego stażu pracy.

Posłanka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że jej partia skieruje znowelizowaną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Krystyny Pawłowicz z PiS, nowelizacje ustaw emerytalnych łamią ustawę zasadniczą, gdyż naruszają zasady zachowania praw nabytych i zaufania społecznego.

Poseł Solidarnej Polski Jacek Bogucki przekazał premierowi Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej piłkę futbolową od "Solidarności". - Zajmijcie się tym, co potraficie - powiedział Bogucki.

Poseł Solidarnej Polski Mariusz Orion Jędrysek pytał, czy na emerytury zostaną przeznaczone środki z wydobycia surowców mineralnych, w tym gazu łupkowego.

Przedstawiciele rządu nie odpowiadali na pytania, gdyż w trakcie trzeciego czytania projektu ustawy, nie ma takiego obowiązku.

"Nie będzie pan spał spokojnie"

- Jak bardzo trzeba nienawidzić swój naród, panie premierze, żeby zafundować swojemu narodowi tak haniebną ustawę? - pytała z sejmowej mównicy Beata Kempa z Solidarnej Polski. - Obiecuję panu, że po podpisaniu, dopchniętej kolanem ustawy o emeryturach, Solidarna Polska zgłosi do sejmu projekt obalający tę ustawę. - To czarny dzień polskiej demokracji po 1989 roku. - Solidarna Polska natychmiast po podpisaniu tej ustawy przez prezydenta RP skieruje projekt ustawy obalający tę ustawę - zapowiedziała Kępa. Dodała też, że jej partia będzie robić to do skutku. - Dosyć tego panie premierze, nie będzie pan spał spokojnie w tej sprawie. To Solidarna Polska panu obiecuje! - dodała posłanka.

Sejm znowelizował ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W głosowaniu nad całością ustawy emerytalnej wzięło udział 455 posłów. Za przyjęciem było 268, przeciw opowiedziało się 185. Dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Zmiany w mundurówkach przyjęte

Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w emeryturach mundurowych. Są wśród nich również wnioski o odrzucenie projektu zgłoszone przez kluby PiS i SP. Rozpoczęły się głosowania nad nowelizacją ustawy w tej sprawie.

Propozycja reformy mundurówek zakłada wydłużenie aktywności zawodowej m.in. policjantów i żołnierzy. Funkcjonariusze mają nabywać uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby.

Sejm odrzucił propozycje przyznania emerytur mundurowych celnikom i funkcjonariuszom Straży Marszałkowskiej. Posłowie PiS twierdzili, że proponowane zmiany przyczynią się do zmniejszenia bezpieczeństwa obywateli. Minister finansów Jacek Rostowski oświadczył, odpowiadając na pytanie Krystyny Łybackiej z SLD, że docelowo wszyscy powinni się znaleźć w powszechnym systemie emerytalnym.

Rząd chce wprowadzić do niego osoby wstępujące do służb mundurowych i nie odstąpi od tego zamiaru. Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki oświadczył, że podległe mu służby zapewnią sprawne przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej w czasie Euro 2012. Nie zgodził się też z posłami, zdaniem których większość funkcjonariuszy służy w służbach mundurowych po to, aby wcześniej przejść na emeryturę.

- To jest przejaw cynicznej hipokryzji, nie po to, żeby coś naprawić - mówił Waldemar Pawlak w związku z głosowaniem w sejmie ws. mundurówek.

W głosowaniu nad nowelizacją mundurówek wzięło udział 450 posłów. Za przyjęciem było 272, przeciw opowiedziało się 177. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 642 51.98%
nie 593 48.02%

Przeczytaj też

Internauci o emeryturach: z pustego ani ZUS, ani Tusk nie naleje

dodane 2012-05-14 (15:05) 2 lata 7 miesięcy 6 dni 3 godziny i 8 minut temu

Bronisław Komorowski spotkał się ze związkowcami z OPZZ

dodane 2012-05-14 (13:40) 2 lata 7 miesięcy 6 dni 4 godziny i 33 minuty temu

Tomasz Lis: widok rynsztoku w sejmie mnie ucieszył

aktualizacja 2012-05-14 (10:29) 2 lata 7 miesięcy 6 dni 7 godzin i 44 minuty temu

"Solidarność": będziemy działać z zaskoczenia

dodane 2012-05-14 (06:16) 2 lata 7 miesięcy 6 dni 11 godzin i 57 minut temu

Incydent podczas blokady. Paweł Suski z PO uderzony kijem

dodane 2012-05-11 (19:30) 2 lata 7 miesięcy 8 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Tusk: "hańba", "zbrodnia", "hitlerowiec"... co dalej?

aktualizacja 2012-05-11 (19:48) 2 lata 7 miesięcy 8 dni 22 godziny i 25 minut temu

Sejm zablokowany przez związkowców

aktualizacja 2012-05-11 (17:29) 2 lata 7 miesięcy 9 dni i 44 minuty temu

Piotr Duda: posłowie jak smarkacze, tych, którzy zdradzili, pokażemy w internecie

dodane 2012-05-11 (09:09) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Eugeniusz Kłopotek ostro o Hannie Gronkiewicz-Waltz

dodane 2012-05-10 (16:12) 2 lata 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 1 minutę temu

"Solidarność" nie mogła powiesić plakatów - będzie w tej sprawie kontrola NIK?

dodane 2012-05-10 (16:05) 2 lata 7 miesięcy 10 dni 2 godziny i 8 minut temu

materiał foto

Związkowcy "Solidarności" przed sejmem

dodane 2012-03-28 (14:45) 2 lata 8 miesięcy 22 dni 3 godziny i 28 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (2011)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

674
51
Historyk PRL-u 2012-05-11 (14:45) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 3 godziny i 28 minut temu

BHOJCZYZNA, może mi odpowiesz, jak to jest, jak się jest PŁATNYM AGENTEM i ZDJACĄ OJCZYZNY???

odpowiedz

pokaż 44 ukryte odpowiedzi

527
48
~oko 2012-05-11 (09:50) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 23 minuty temu

dlaczego media milczą i nie piszą jawnie, że TUSK OSZUKAŁ NARÓD?!?!?!?!?!

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

484
62
~MAREK 2012-05-11 (11:18) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 55 minut temu

CZEMU POLACY MUSZĄ ZNOSIĆ RZĄDY TEGO BANDYTY Z PO I ZŁODZIEJA TUSKA .

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

414
3
~robot 2012-05-11 (16:31) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 42 minuty temu

PO, PSL i Ruchu pali-gluta nie wypuszczać z sejmu podpalić ich. Jest to jedyna okazja żeby ich się POzbyć. Burdel zrobili z Polski a nam płacą za robotę jak alfonsi starym prostytutkom.

odpowiedz

410
76
~st 2012-05-11 (11:45) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 28 minut temu

Podziękować POlakom którzy PO raz drugi tę bandę dopuścili do koryta!!!

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

250
30
~pik 2012-05-11 (11:03) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 7 godzin i 10 minut temu

ZA ryj Tuska i do kibla dziada !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

231
22
~alan 2012-05-11 (09:22) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 51 minut temu

a na jakie stanowisko moge byc zatrudniony w wieku np 66 lat

odpowiedz

pokaż 25 ukrytych odpowiedzi

239
42
~~ news pl 2012-05-11 (12:30) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 5 godzin i 43 minuty temu

„W godzinach porannych władzę w Polsce” przejęło polskie wojsko. Od rana trwają masowe aresztowania działaczy władz państwowych i samorządowych z PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota. Sądy polowe wydają na miejscu wyroki śmierci za zdradę stanu. Egzekucje zostały wykonane dotychczas na około 10 tyś. działaczy tych partii. Aresztowania objęły również sędziów, prokuratorów i byłych pracowników WSI, UB oraz SB oraz przedstawicieli mediów TVN i GW. Szacuje się, że do wieczora zostanie zabitych około 100 tys. zdrajców. Rozwiązane zostały wszystkie lewackie i gejowskie organizacje i gminy żydowskie. W godzinach porannych wykonano już egzekucje m. in. na Tusku, Schetynie, Dębskim, Rostowskim, Sikorskim, Pawlaku, Kalinowskim, Millerze, Kaliszu, Cimoszewiczu, Balcerowiczu, Gronkiewicz-Waltz, Belce, Mazowieckim, Niesiołowskim, Nowaku, Palikocie, Michniku, Lisie, Olejnik i wielu innych działaczy, którzy dopuścili się zdrady stanu. Unia Europejska ograniczyła się jedynie do formalnych protestów bojąc się zamknięcia polskich granic i zablokowania tranzytu do Rosji. Dowództwo polskiej armii poinformowało, że majątki wszystkich aresztowanych i ich rodzin zostały w całości skonfiskowane na rzecz Skarbu Państwa. Konfiskacie podlegają również wszystkie nieruchomości, które zostały sprywatyzowane na rzecz zachodnich koncernów w wyniku zdrady stanu. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco"

odpowiedz

pokaż 23 ukryte odpowiedzi

203
15
~Patriota 2012-05-11 (10:04) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 9 minut temu

Mam 27Lat i wraz ze swoją żoną wyjeżdżam z tego kraju. Przykro jest o tym pisać ponieważ do tej pory byłem patriotą, ale w Polsce nie ma przyszłości.

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

206
31
~no! 2012-05-11 (12:05) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 8 minut temu

POlacy to jednak bydło - idą na rzeź ale cieszą się, że nie rządzi Kaczyński...

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

193
28
~adrian2767 2012-05-11 (15:34) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 2 godziny i 39 minut temu

Jesteśmy nierobami, jak nic! To, ze pracujemy prawie najwięcej w Europie, to już tam mniejsza o to. I że za psie pieniądze... Też nie ważne. To nas nie usprawiedliwia. Nie mamy prawa czegokolwiek chcieć.duchem tej "ustawy" jest 50% skok na kase, i tak kobiety beda przechodzily na emeryture w wieku 63 lat , faceci tak jak dzis w wieku 66 , tyle tylko, ze kazde z nich dostanie 50% tego co przez lata wypracowalo, ten wieki skok na kase, to najwiekszy przekret 3RP, osob , ktore przejda na emeryture w wieku 68 lat (67 to jest manipulacja) bedzie malutki procent, nie liczac zgonow.Była finansowa kiełbasa wyborcza Platformy lat 2007-2011, podczas której Polska zaliczyła bezprecedensowy wzrost długu publicznego; teraz - za te przyjemności i za kolejne lata władzy cudownego Donalda - zapłacą obywatele. Wszyscy, niestety, nie tylko ci, co nam te beznadziejne władze wybrali. To posunięcie, po przejęciu przez państwo składek do prywatnych funduszy emerytalnych - to już druga ustawa, która drastycznie zwiększa ciężary publiczne. By żyło się lepiej. Donaldowi i jego kolegom."Reforma" nie jest żadną reformą, jest to prymitywnie wykonany skok na pieniądze obywateli - bo czym innym jest arbitralnie wyznaczone odcinanie obywateli od ich oszczędności?Ta władza nie liczy się z nikim i niczym, robią co chcą, nawet nie udając, że istnieje coś takiego, jak "nic o nas bez nas", podstawa relacji dobrego państwa z obywatelami. Nie przekonują, nie pracują nad najlepszym kształtem ustawy, po gangstersku poniżają i blokują oponentów. W cywilizowanym kraju, w którym obywatele się szanują i wymuszają na władzy rolę służebną, w ciągu tygodnia byłyby miliony na ulicach i taczki dla Tuska i Kopacz. W Polsce - obywatele, zwyczajnie, nie mają już cojones. Ot, pokorna trzódka, z którą taki Tusk może zrobić wszystko. A zwłaszcza okrąglutcy wyborcy PO... pffff....Już widać na pewno, że Ruch Palikota to taki sprytny manewr raz... wróć, zaplecza PO, by utwierdzić władzę Tuska. Ogrywają Polaków, jak banda wprawnych szulerów.

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

175
21
~inż 2012-05-11 (16:27) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 46 minut temu

PO to złodzieje, banda skur...ów, sługusów ruskich i hitlerów

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

189
35
~Matka Madzi 2012-05-11 (15:22) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 2 godziny i 51 minut temu

Właśnie z rodziną podjęliśmy decyzję o emigracji. Nie będziemy czekać aż w starczym wieku staniemy oko w oko ze śmiercią głodową. Niewydolny system emerytalny, niskie zarobki i perspektywa przymusowej pracy do późnej starości a jednocześnie finansowanie z budżetu fanaberii i zachcianek członków reżimu oraz finansowanie banków światowych, funduszy walutowych i innych instytucji finansowych. W Polsce niczego nie można być pewnym. Szczególnie tego, że będzie się traktowanym uczciwie. Nie mam zamiaru płacić najwyższych w świecie podatków i być do tego normalnie dymanym przez neoliberalnych pasożytów. Spadam.

odpowiedz

pokaż 28 ukrytych odpowiedzi

164
16
~ewa 2012-05-11 (09:21) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 52 minuty temu

To jest - hanba, rozliczyć rząd za ich prace, gdzie są nasze pieniadze??

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

170
28
~fiku i miku 2012-05-11 (12:05) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 8 minut temu

Zapamiętajcie tych 268 posłów i nie dajcie im wejść do parlamentu w kolejnych wyborach. Jak pójdą na etaty to sobie popracują do 67 roku życia co właśnie przegłosowali.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

155
15
Kpiny z facetów 2012-05-11 (12:11) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 2 minuty temu

Młodzi 67-latkowie ... Już widzę pielęgniarki jak trzęsącymi się rękoma robią zastrzyki, pobierają krew! Mam nadzieję, że na taką opiekę trafią "wybrańcy" narodu!

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

152
17
~aa. 2012-05-11 (09:22) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 8 godzin i 51 minut temu

Kopacz nie ubolewa, pokazała to w Rosji po katastrofie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

149
18
Olimpia B. 2012-05-11 (11:45) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 28 minut temu

LUDZIE< wyjdzmy na ulicę i pokażmy im, że nie są bezkarni. Wezcie przykład z narodu węgierskiego. Postawcie Tuska obok Orbana. Czy widzicie to co ja widzę? Gad obok wielkiego MĘŻA STANU.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

146
15
~aci 2012-05-11 (10:41) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 7 godzin i 32 minuty temu

I po co te halo i tak ustawa przejdzie,jesteśmy tylko pionkami w grze!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

146
16
~polak 2012-05-11 (12:45) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 5 godzin i 28 minut temu

nie wiem, czy do 67 lat mamy pracować a co z młodymi ludźmi, którzy maja przez emerytów zablokowane miejsca pracy!! o co tutaj chodzi? Wytłumaczcie mi. Dziadek powinien bawić wnuczki a nie zajmowac etat. Czy o to chodzi??

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 12 godzin i 18 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 17 godzin i 18 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 10 godzin i 28 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 12 godzin i 55 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 7 godzin i 13 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30099