więcej

małopolskie

Satanistyczne symbole w logo miasta?.

Polska |  dodane 2010-07-20 (11:52) 4 lata 3 miesiące 3 dni 4 godziny i 34 minuty temu
drukuj


Satanistyczne symbole w logo miasta?
opinie
Młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickim "Strych" dopatrzyli się znaków okultystycznych i satanistycznych oraz odniesień do symboliki środowisk homoseksualnych w logo Nowego Sącza. Wysłali w tej sprawie list do mieszkańców i domagają się zmiany nowego logo - informuje 'Gazeta Krakowska".

Nowe Logo miasta, to otwarta kolorowa dłoń z czarną kropką w środku i z hasłem "Nowy Sącz dobrze wróży".

Sprzeciw autorów listu budzą trzy elementy logo: dłoń skojarzona z hasłem "dobrze wróży", która w ten sposób nawiązuje do wróżenia z dłoni, czego kościół katolicki nie akceptuje.Czarna kropka pośrodku dłoni, to ich zdaniem znak w środowisku satanistów zwany "zakropkowaniem", czyli oddaniem się we władanie szatana. Ostatni element, który wzbudza sprzeciw, to wielobarwność logo, który autorom listu kojarzy się z symboliką środowisk homoseksualnych.

Ojciec Robert Więcek, który jest opiekunem duszpasterstwa zaznacza, że nie jest autorem listu, ale podziela opinie wychowanków. - Jeśli ktoś wyznaje chrześcijański system wartości, to nie może pozostać obojętny- - uważa.

Prezydent Ryszard Nowak (PiS) powiedział gazecie, że jest zaskoczony treścią listu i nie jest pewien, na ile poważnie powinien ją traktować. Nie wykluczył, że akcja została przez kogoś zainspirowana, aby go zdyskredytować przed wyborami samorządowymi.

Polecamy w wydaniu internetowym: www.polskatimes.pl

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 21 39.62%
nie 32 60.38%

Oficjalne wydanie internetowe: Polska - Gazeta Krakowska


Opinie (253)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~sanguinary 2011-11-29 (16:34) 2 lata 10 miesięcy 23 dni 23 godziny i 52 minuty temu

A mnie logo bardzo się podoba, jestem dumna z naszego miasta ; ) Zresztą kościół, jak to kościół we wszystkim znajduje szatana.

odpowiedz

0
1
~Katy 2011-06-20 (15:00) 3 lata 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 26 minut temu

Mają rację,jeśli logo jest satanistyczne-to należy je zniszczyć.Wszystko co związane z szatanem i lucyferem powinno być natychmiast niszczone!

odpowiedz

1
0
~ddd 2010-07-27 (11:51) 4 lata 2 miesiące 26 dni 4 godziny i 35 minut temu

Czy ci ludzie mają dobrze z głową?
Nawet jeśli Kościół Katolicki nie akceptuje wróżenia z dłoni, to co z tego? Czy to jest logo Kościoła czy miasta?!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~wojtek 2010-07-26 (10:14) 4 lata 2 miesiące 27 dni 6 godzin i 12 minut temu

logo
Nie koniecznie musi być logo poważne ale z opisu i haslo i logo idotyczne,czy satanistyczne?może i nie ale nic glupszego nie mozna sobie wyobrazić.

odpowiedz

1
0
~cienciv 2010-07-25 (12:15) 4 lata 2 miesiące 28 dni 4 godziny i 11 minut temu

Nie wierzę, że można być tak nawiedzonym!!!
Ale jak widać...Tragedyja

odpowiedz

1
0
~adam 2010-07-22 (19:02) 4 lata 3 miesiące 21 godzin i 24 minuty temu

to w indiach jest pelno satanistow ,tam kropki
nosza na czolach .jacy ludzie potrafia miec pokrecone rozumki szczegolnie nasi polscy pseudo katolicy .zacznijcie sami myslec katole nie sluchajcie wrogiej (watykanskiej ) propagandy .

odpowiedz

0
1
~adam 2010-07-22 (19:02) 4 lata 3 miesiące 21 godzin i 24 minuty temu

to w indiach jest pelno satanistow ,tam kropki
nosza na czolach .jacy ludzie potrafia miec pokrecone rozumki szczegolnie nasi polscy pseudo katolicy .zacznijcie sami myslec katole nie sluchajcie wrogiej (watykanskiej ) propagandy .

odpowiedz

0
0
~adam 2010-07-22 (19:02) 4 lata 3 miesiące 21 godzin i 24 minuty temu

to w indiach jest pelno satanistow ,tam kropki
nosza na czolach .jacy ludzie potrafia miec pokrecone rozumki szczegolnie nasi polscy pseudo katolicy .zacznijcie sami myslec katole nie sluchajcie wrogiej (watykanskiej ) propagandy .

odpowiedz

0
1
~Adam 2010-07-21 (08:59) 4 lata 3 miesiące 2 dni 7 godzin i 27 minut temu

Proponuję protest
Proponuję aby w ramach protestu wszyscy ortodoksyjni katolicy wyprowadzili się z Nowego Sącza do Torunia. To na pewno da do myślenia władzom miasta, a może i kraju. Może też stać się wzorem do naśladowania co rozwiązałoby wiele "problemów" tego środowiska.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~grew 2010-07-21 (11:14) 4 lata 3 miesiące 2 dni 5 godzin i 12 minut temu

deski
no to już przekracza wszelkie granice, ale co można powiedzieć o fanatykach religijnych których duchowym przywudcą jest nazista z hitlerjugend

odpowiedz

0
1
karol.somm 2010-07-21 (10:55) 4 lata 3 miesiące 2 dni 5 godzin i 31 minut temu

zgadzam się z przedmówcą
Tradycja katolicka tradycją, ale prawo prawem ! Polak katolikiem owszem, ale jakim ? Takim, że idzie się ponudzić do kościoła, albo się przespać bo nic ciekawego się nie dzieje. A fanatycy niech sobie pożądzą w kraju prawnie uznanym za katolickim ale nie u nas ! Będąc np. innego wyznania mógłbym pozwać do sądu władze miasta jeśliby zmieniły ten symbol ręki, bo tym samym łamią prawo wynosząc wyżej jedną religię, gdzie jest równouprawnienie dla wszystkich i np. to złamałoby dogmaty mojej. Pozamykać fanatyków i basta !!

odpowiedz

1
0
~aneczka wałcz 2010-07-21 (10:21) 4 lata 3 miesiące 2 dni 6 godzin i 5 minut temu

bez przesady !!
już nie mają się o co czepiać????? gdyby zaproponowali nowe kolory, to też by było źle!!!!! jacyś chorzy ludzie, normalnie! nudzi im się chyba!

odpowiedz

0
1
~Wrożbita 2010-07-21 (10:06) 4 lata 3 miesiące 2 dni 6 godzin i 20 minut temu

a ja widze :D
trzy łosie słonia i porucznika kolombo :D

odpowiedz

0
1
~likin3 2010-07-21 (08:17) 4 lata 3 miesiące 2 dni 8 godzin i 9 minut temu

Nie mają co robić więc szukają wszędzie dziury...
No przepraszam bardzo... To wszystko robi się chore. Jeszcze trochę to powiedzą, że w godle są symbole okultystyczne;/ Przestańcie ludzie wyszukiwać czegoś co nie było zamierzone. Czy wszystko musi się wiązać z kościołem. Z tego co wiem to Polska nie jest wd. konstytucji krajem chrześcijańskim, więc niech się nie wpieprza w to. Polska jako państwo się nie wtrynia więc kościół również. Normalnie masakra. Jestem zbulwersowany!! A tak na chłopski rozum. Czy komuś oprócz kościołowi to przeszkadza? Przecież i tak każdy robi sobie wróżby w internecie czy czyta horoskopy, więc dlaczego z ręki nie może dobrze wróżyć? Kolory? tolerancja. Czy tolerancja to coś złego? Według kościoła chyba tak... A z tą kropką to już koń by się uśmiał. Pozamykać chorych katolików i tyle.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~gerald 2010-07-21 (09:46) 4 lata 3 miesiące 2 dni 6 godzin i 40 minut temu

zalamka
ja pier.....nie no zalamka a czarna suknia wam sie z szatanem nie kojarzy bo mi tak czego to juz kosciolek nie wymysli zakropkowanie buahahahhahah ludzie chetnie bym pogadal z tym ksiezulkiem co te bzdety wymyslil

odpowiedz

0
0
~Lolo 2010-07-20 (14:31) 4 lata 3 miesiące 3 dni 1 godzinę i 55 minut temu

Widzę po wpisach internautów, że niewiedza
to słodki stan. Linie papilarne to ważny przekaz w większości systemów o genezie okultystycznej, a otwarta dłoń słusznie uznawana jest za symbol. Kościół doskonale o tym wie, ale wesoła gawiedź internetowa się z tego śmieje. Ignorancja to miły stan samozadowolenia i ogólnej wesołości.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~spid 2010-07-21 (08:51) 4 lata 3 miesiące 2 dni 7 godzin i 35 minut temu

Symbol
Czy przypadkiem religia którą się podpierają nie jest stworzona na symbolice.

odpowiedz

0
0
~carlos40i4 2010-07-21 (08:44) 4 lata 3 miesiące 2 dni 7 godzin i 42 minuty temu

nie od dziś wiadomo, że "Sącz: to skrót od Są (tu) CZarownice

odpowiedz

0
1
~olew 2010-07-21 (08:41) 4 lata 3 miesiące 2 dni 7 godzin i 45 minut temu

zazwyczaj każde logo,herb przeciez ma swoje uzasadnienie
Dlaczego akurat ręka.Ktos to powinien wytłumaczyć.Jeśli nie uzasadni to sprawa podejrzana.

odpowiedz

1
0
~Nekromanta 2010-07-21 (07:52) 4 lata 3 miesiące 2 dni 8 godzin i 34 minuty temu

phi, idioci!
Znajdą się idioci co im się wszystko przypomina satanizm!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Zawalone 3 kondygnacje budynku
dodane 2014-10-23 (05:51) 10 godzin i 35 minut temu

materiał wideo

Rosyjska prasa: Polska chce wydalić rosyjskich dyplomatów
dodane 2014-10-23 (09:28) 6 godzin i 58 minut temu

Koniec "śmieciowego jedzenia" w szkołach
dodane 2014-10-23 (10:16) 6 godzin i 10 minut temu

Ekspertka: weto Polski na szczycie - niewygodne dla Tuska
dodane 2014-10-23 (07:10) 9 godzin i 16 minut temu

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 23 godziny i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.