więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1066539solidarnych Solidarni z Ukrainą

małopolskie

Satanistyczne symbole w logo miasta?.

Polska |  dodane 2010-07-20 (11:52) 3 lata 9 miesięcy 2 godziny i 46 minut temu
drukuj


Satanistyczne symbole w logo miasta?
opinie
Młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickim "Strych" dopatrzyli się znaków okultystycznych i satanistycznych oraz odniesień do symboliki środowisk homoseksualnych w logo Nowego Sącza. Wysłali w tej sprawie list do mieszkańców i domagają się zmiany nowego logo - informuje 'Gazeta Krakowska".

Nowe Logo miasta, to otwarta kolorowa dłoń z czarną kropką w środku i z hasłem "Nowy Sącz dobrze wróży".

Sprzeciw autorów listu budzą trzy elementy logo: dłoń skojarzona z hasłem "dobrze wróży", która w ten sposób nawiązuje do wróżenia z dłoni, czego kościół katolicki nie akceptuje.Czarna kropka pośrodku dłoni, to ich zdaniem znak w środowisku satanistów zwany "zakropkowaniem", czyli oddaniem się we władanie szatana. Ostatni element, który wzbudza sprzeciw, to wielobarwność logo, który autorom listu kojarzy się z symboliką środowisk homoseksualnych.

Ojciec Robert Więcek, który jest opiekunem duszpasterstwa zaznacza, że nie jest autorem listu, ale podziela opinie wychowanków. - Jeśli ktoś wyznaje chrześcijański system wartości, to nie może pozostać obojętny- - uważa.

Prezydent Ryszard Nowak (PiS) powiedział gazecie, że jest zaskoczony treścią listu i nie jest pewien, na ile poważnie powinien ją traktować. Nie wykluczył, że akcja została przez kogoś zainspirowana, aby go zdyskredytować przed wyborami samorządowymi.

Polecamy w wydaniu internetowym: www.polskatimes.pl

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 21 39.62%
nie 32 60.38%

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Symbol Polski?

Oficjalne wydanie internetowe: Polska - Gazeta Krakowska


Opinie (253)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~sanguinary 2011-11-29 (16:34) 2 lata 4 miesiące 21 dni 22 godziny i 4 minuty temu

A mnie logo bardzo się podoba, jestem dumna z naszego miasta ; ) Zresztą kościół, jak to kościół we wszystkim znajduje szatana.

odpowiedz

0
1
~Katy 2011-06-20 (15:00) 2 lata 9 miesięcy 30 dni 23 godziny i 38 minut temu

Mają rację,jeśli logo jest satanistyczne-to należy je zniszczyć.Wszystko co związane z szatanem i lucyferem powinno być natychmiast niszczone!

odpowiedz

1
0
~ddd 2010-07-27 (11:51) 3 lata 8 miesięcy 24 dni 2 godziny i 47 minut temu

Czy ci ludzie mają dobrze z głową?
Nawet jeśli Kościół Katolicki nie akceptuje wróżenia z dłoni, to co z tego? Czy to jest logo Kościoła czy miasta?!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~wojtek 2010-07-26 (10:14) 3 lata 8 miesięcy 25 dni 4 godziny i 24 minuty temu

logo
Nie koniecznie musi być logo poważne ale z opisu i haslo i logo idotyczne,czy satanistyczne?może i nie ale nic glupszego nie mozna sobie wyobrazić.

odpowiedz

1
0
~cienciv 2010-07-25 (12:15) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Nie wierzę, że można być tak nawiedzonym!!!
Ale jak widać...Tragedyja

odpowiedz

1
0
~adam 2010-07-22 (19:02) 3 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 36 minut temu

to w indiach jest pelno satanistow ,tam kropki
nosza na czolach .jacy ludzie potrafia miec pokrecone rozumki szczegolnie nasi polscy pseudo katolicy .zacznijcie sami myslec katole nie sluchajcie wrogiej (watykanskiej ) propagandy .

odpowiedz

0
1
~adam 2010-07-22 (19:02) 3 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 36 minut temu

to w indiach jest pelno satanistow ,tam kropki
nosza na czolach .jacy ludzie potrafia miec pokrecone rozumki szczegolnie nasi polscy pseudo katolicy .zacznijcie sami myslec katole nie sluchajcie wrogiej (watykanskiej ) propagandy .

odpowiedz

0
0
~adam 2010-07-22 (19:02) 3 lata 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 36 minut temu

to w indiach jest pelno satanistow ,tam kropki
nosza na czolach .jacy ludzie potrafia miec pokrecone rozumki szczegolnie nasi polscy pseudo katolicy .zacznijcie sami myslec katole nie sluchajcie wrogiej (watykanskiej ) propagandy .

odpowiedz

0
1
~Adam 2010-07-21 (08:59) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 5 godzin i 39 minut temu

Proponuję protest
Proponuję aby w ramach protestu wszyscy ortodoksyjni katolicy wyprowadzili się z Nowego Sącza do Torunia. To na pewno da do myślenia władzom miasta, a może i kraju. Może też stać się wzorem do naśladowania co rozwiązałoby wiele "problemów" tego środowiska.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~grew 2010-07-21 (11:14) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 3 godziny i 24 minuty temu

deski
no to już przekracza wszelkie granice, ale co można powiedzieć o fanatykach religijnych których duchowym przywudcą jest nazista z hitlerjugend

odpowiedz

0
1
karol.somm 2010-07-21 (10:55) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 3 godziny i 43 minuty temu

zgadzam się z przedmówcą
Tradycja katolicka tradycją, ale prawo prawem ! Polak katolikiem owszem, ale jakim ? Takim, że idzie się ponudzić do kościoła, albo się przespać bo nic ciekawego się nie dzieje. A fanatycy niech sobie pożądzą w kraju prawnie uznanym za katolickim ale nie u nas ! Będąc np. innego wyznania mógłbym pozwać do sądu władze miasta jeśliby zmieniły ten symbol ręki, bo tym samym łamią prawo wynosząc wyżej jedną religię, gdzie jest równouprawnienie dla wszystkich i np. to złamałoby dogmaty mojej. Pozamykać fanatyków i basta !!

odpowiedz

1
0
~aneczka wałcz 2010-07-21 (10:21) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 4 godziny i 17 minut temu

bez przesady !!
już nie mają się o co czepiać????? gdyby zaproponowali nowe kolory, to też by było źle!!!!! jacyś chorzy ludzie, normalnie! nudzi im się chyba!

odpowiedz

0
1
~Wrożbita 2010-07-21 (10:06) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 4 godziny i 32 minuty temu

a ja widze :D
trzy łosie słonia i porucznika kolombo :D

odpowiedz

0
1
~likin3 2010-07-21 (08:17) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 6 godzin i 21 minut temu

Nie mają co robić więc szukają wszędzie dziury...
No przepraszam bardzo... To wszystko robi się chore. Jeszcze trochę to powiedzą, że w godle są symbole okultystyczne;/ Przestańcie ludzie wyszukiwać czegoś co nie było zamierzone. Czy wszystko musi się wiązać z kościołem. Z tego co wiem to Polska nie jest wd. konstytucji krajem chrześcijańskim, więc niech się nie wpieprza w to. Polska jako państwo się nie wtrynia więc kościół również. Normalnie masakra. Jestem zbulwersowany!! A tak na chłopski rozum. Czy komuś oprócz kościołowi to przeszkadza? Przecież i tak każdy robi sobie wróżby w internecie czy czyta horoskopy, więc dlaczego z ręki nie może dobrze wróżyć? Kolory? tolerancja. Czy tolerancja to coś złego? Według kościoła chyba tak... A z tą kropką to już koń by się uśmiał. Pozamykać chorych katolików i tyle.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~gerald 2010-07-21 (09:46) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 4 godziny i 52 minuty temu

zalamka
ja pier.....nie no zalamka a czarna suknia wam sie z szatanem nie kojarzy bo mi tak czego to juz kosciolek nie wymysli zakropkowanie buahahahhahah ludzie chetnie bym pogadal z tym ksiezulkiem co te bzdety wymyslil

odpowiedz

0
0
~Lolo 2010-07-20 (14:31) 3 lata 9 miesięcy i 7 minut temu

Widzę po wpisach internautów, że niewiedza
to słodki stan. Linie papilarne to ważny przekaz w większości systemów o genezie okultystycznej, a otwarta dłoń słusznie uznawana jest za symbol. Kościół doskonale o tym wie, ale wesoła gawiedź internetowa się z tego śmieje. Ignorancja to miły stan samozadowolenia i ogólnej wesołości.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~spid 2010-07-21 (08:51) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 5 godzin i 47 minut temu

Symbol
Czy przypadkiem religia którą się podpierają nie jest stworzona na symbolice.

odpowiedz

0
0
~carlos40i4 2010-07-21 (08:44) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 5 godzin i 54 minuty temu

nie od dziś wiadomo, że "Sącz: to skrót od Są (tu) CZarownice

odpowiedz

0
1
~olew 2010-07-21 (08:41) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 5 godzin i 57 minut temu

zazwyczaj każde logo,herb przeciez ma swoje uzasadnienie
Dlaczego akurat ręka.Ktos to powinien wytłumaczyć.Jeśli nie uzasadni to sprawa podejrzana.

odpowiedz

1
0
~Nekromanta 2010-07-21 (07:52) 3 lata 8 miesięcy 30 dni 6 godzin i 46 minut temu

phi, idioci!
Znajdą się idioci co im się wszystko przypomina satanizm!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prawy Sektor: strzelanina w Słowiańsku była prowokacją Rosjan
dodane 2014-04-20 (12:36) 2 godziny i 2 minuty temu

materiał foto

Miejsce krwawej strzelaniny na Ukrainie
dodane 2014-04-20 (13:37) 1 godzinę i 1 minutę temu

Papież zaapelował o pokój i jedność na Ukrainie
dodane 2014-04-20 (12:15) 2 godziny i 23 minuty temu

Bilans świątecznych wyjazdów: 20 ofiar śmiertelnych, 200 rannych
dodane 2014-04-20 (09:59) 4 godziny i 39 minut temu

Korea Płd.: liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu wzrosła do 46
dodane 2014-04-19 (20:48) 17 godzin i 50 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.