więcej

"Samorządy staną na głowie żeby przygotować szkoły dla 6-latków".

IAR | dodane 2008-09-30 (08:00)
drukuj

Poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin powiedział, że "samorządy staną na głowie", żeby przygotować szkoły na przyjęcie sześciolatków. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że przyspieszenie edukacji szkolnej oznacza korzyść finansową dla lokalnych władz.

Jarosław Gowin podkreślał, że program autorstwa minister edukacji narodowej Katarzyny Hall ma charakter pilotażowy. Dodał, że plan PO zakłada wprowadzenie okresu przejściowego, w którym rodzice będą mogli zdecydować, czy posłać sześciolatka do szkoły, czy nie.

Przyspieszenie edukacji szkolnej jest jednym z priorytetów rządu Donalda Tuska. Platforma Obywatelska uważa, że do szkoły powinny uczęszczać już sześcioletnie dzieci. Partia ta chce też upowszechnienia edukacji przedszkolnej, w szczególności w małych miastach i na wsi. Planom tym sprzeciwia się 65 procent Polaków. Pomysły krytykuje również Prawo i Sprawiedliwość.

(mj)

oceń
0
0
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~donald [2008-09-30 19:36]

niech samorządy stoją mocno na nogach wystarczy, że
posłowie stoją na głowach i dzięki temu mamy tyle durnych, nie dopracowanych ustaw które ciągle trzeba nowelizować.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
_ania [2008-09-30 10:25]

nie!
Mówię temu planowi "nie" - to nieprzemyśłana decyzja, która uderza w te dzieci. W szkłach nie ma warunków dla sześciolatków, dla których najwięcej powinno być zabawy, a nauka tylko uzupełnieniem. W przedszkolu oprócza zajęć dydaktycznych w ławce czy przy stoliku (jak w miom przedszkolu) mają zajęcia z tańca, rytmikę, angielski w formie zabawy, a nie uczenia się słówek, są organizowane występy teatralne, wyjazdy na lodowisko czy na konie, jest bezpieczny, ogrodzony plac zabaw i 3 posiłki, na które nie trzeba chodzić na daleko położoną stołówkę. Szkoła tym nie dysponuje, a biedne sześciolatki już w tym roku zostały decyzją rady miasta tam rzucone. Tragedia. Mam tylko nadzieję, że zanim mój syn osiągnie ten wiek, to ten pomysł upadnie i będzie mu dane spokojnie skończyć wczesne dzieciństwo w przedszkolu.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
włochaty [2008-09-30 09:48]

i o to Polska właśnie proszę państwa! najpierw chcą wprowadzić ustawę a potem będą się martwic zapleczem to właśnie jest postawione na głowie!!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
panga [2008-09-30 09:39]

obawiam
się ze stanie na głowie nic nie pomorze!! tutaj potrzeba pieniędzy, a rok się kończy więc pieniedzy jest mało!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 735