Strona główna serwisu
Rzecznik SLD Dariusz Joński zrezygnował

Rzecznik SLD Dariusz Joński zrezygnował

• Dariusz Joński zrezygnował z funkcji rzecznika SLD
• Pozostaje jednak w SLD
Dariusz Joński nie jest już rzecznikiem SLD. W poniedziałek o swojej rezygnacji poinformował telefonicznie nowego szefa Sojuszu Włodzimierza Czarzastego. Był rzecznikiem SLD od grudnia 2011 roku.

Jak mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, według niego nowy przewodniczący powinien dobrać sobie grupę ludzi, z którymi chce współpracować. Zwrócił uwagę, że rzecznik jest jedną z najbardziej zaufanych osób.

Pytany, czy nadal pozostaje w SLD odpowiedział, że tak.


Joński jest aktualnie szefem Sojuszu w Łódzkiem. Objął funkcję przewodniczącego SLD w woj. łódzkim w lutym 2010 roku. Wcześniej był jednym z inicjatorów referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego z funkcji prezydenta Łodzi. Referendum doszło do skutku, a prezydent został odwołany.

Po odwołaniu Kropiwnickiego Joński przez kilka miesięcy pełnił funkcję wiceprezydenta Łodzi. W wyborach samorządowych w 2010 roku został kandydatem Sojuszu w walce o fotel prezydenta miasta. W pierwszej turze zajął drugie miejsce. W drugiej turze walczył z Hanną Zdanowską (PO), ale przegrał.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. startował z powodzeniem do Sejmu z pierwszego miejsca na liście SLD w okręgu łódzkim. W listopadzie tego samego roku został wybrany na rzecznika klubu poselskiego SLD, a w grudniu został rzecznikiem partii.


Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku został szefem sztabu wyborczego Zjednoczonej Lewicy - koalicji współtworzonej przez SLD, Twój Ruch, PPS, Unię Pracy i Zielonych. Był też kandydatem ZL na posła z okręgu łódzkiego. Poparło go ponad 23,4 tys. osób, czyli o ponad 8 tys. więcej niż w 2011 r. Był to jeden z najlepszych wyników Zjednoczonej Lewicy w Polsce i trzeci wynik w Łodzi, za Piotrem Glińskim z PiS i Cezarym Grabarczykiem z PO.

Ponieważ jednak Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego Joński przestał być posłem.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (80)
Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
198
~silver 2016-02-01 (18:50) 9 godzin i 21 minut temu

Kogo to obchodzi? Lewicy, na jej własne życzenie, w naszym kraju już praktycznie nie ma.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
158
~dsds 2016-02-01 (18:40) 9 godzin i 31 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
48
~ixi 2016-02-01 (18:56) 9 godzin i 15 minut temu

Gdyby nie wypierali się własnej partii i startowali jako SLD byliby posłami a ta są masą użytkową Zandbergów, Biedroni i Nowackich

odpowiedz

zgłoś do moderacji