Strona główna serwisu
Violetta Baran

oprac.Violetta Baran

PO zawiesiła protest w Sejmie. Przerwa w obradach Sejmu do 25 stycznia

PO zawiesiła protest w Sejmie. Przerwa w obradach Sejmu do 25 stycznia

Kolejny gorący dzień w Sejmie. Po kilkugodzinnych obradach zarządu i klubu PO zdecydowała o zawieszeniu protestu w Sejmie. Jednocześnie, jak poinformował lider partii Grzegorz Schetyna, Platforma złoży wniosek o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego. Apeluje też do prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustawy budżetowej. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zarządził przerwę w obradach do 25 stycznia.
Tuż po godzinie 12 na sali obrad pojawił się marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Poinformował, że w związku z zawieszeniem protestu PO zdecydował się zarządzić przerwę w obradach do 25 stycznia do godz. 9 rano. - Potrzeba głębszej analizy tego, co wydarzyło się w Sejmie w ciągu ostatnich kilku tygodni - uzasadnił swoją decyzję marszałek Sejmu.

Obrady sejmu miały rozpocząć się w czwartek o godz. 10. Od rana trwały jednak przedłużające się obrady zarządu Platformy Obywatelskiej, a następnie klubu parlamentarnego tego ugrupowania. PO dwukrotnie wystąpiła więc z prośbą przesunięcia godziny wznowienia obrad Sejmu. W końcu zdecydowano, że posiedzenie Sejmu rozpocznie się o godz. 12.

- Marszałek Sejmu zaproponował przerwę w obradach do 25 stycznia. Zgodził się na to Konwent Seniorów - poinformowała kilka minut po godz. 12 Małgorzata Kidawa-Błońska


PO: zawieszamy protest

Politycy Platformy od rana dyskutowali na temat dalszych kroków w sprawie protestu w Sejmie. Zbierał się zarząd, potem klub parlamentarny PO, ponownie zarząd.

- Na posiedzeniu zarządu krajowego PO podjęliśmy decyzję na temat naszego protestu. W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest - stwierdził Grzegorz Schetyna po zakończeniu obrad zarządu partii.


Przewodniczący PO poinformował ponadto o złożeniu wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Schetyna apelował też do prezydenta Dudy o niepodpisywanie ustawy budżetowej

Protest w Sejmie trwał od 16 grudnia. Jego bezpośrednim powodem było wykluczenie z obrad posła PO Michała Szczerby. Posłowie PO, Nowoczesnej i PSL zablokowali sejmową mównicę. PiS postanowił wznowić obrady w Sali Kolumnowej. Tam uchwalono kilka ustaw, m.in. ustawę budżetową i ustawę dezubekizacyjną. Według posłów PO i Nowoczesnej ustawy te przegłosowano niezgodnie z prawem, bowiem istnieją wątpliwości dotyczące kworum.
TVN24, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (380)
Nie zgadzam się z opinią
194
Zgadzam się z opinią
1072
~kes 2017-01-12 (09:51) 1 godzinę i 53 minut temu

PO co do 33-ciego posiedzenia , może od razu lepiej POwrócić do POprzedniej kadencji Sejmu? Było wam tak dobrze...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
247
Zgadzam się z opinią
1061
~aneta 2017-01-12 (09:47) 1 godzinę i 57 minut temu

TVN24 to jakas kpina. Rzygac sie chce ogladajac ten zmanipulowany i jednostronny przekaz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 35

Nie zgadzam się z opinią
159
Zgadzam się z opinią
929
~Speci 2017-01-12 (09:43) 2 godziny i 1 minutę temu

Niech nieroby siedzą tam do wyborow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4