Strona główna serwisu
Rosjanin skazany za zabójstwo 3-​osobowej rodziny chce uniewinnienia

Rosjanin skazany za zabójstwo 3-​osobowej rodziny chce uniewinnienia

35-letni Rosjanin, skazany na dożywocie za zabójstwo trzyosobowej rodziny, w tym 16-miesięcznej dziewczynki, odwołał się od wyroku. Samir S. nigdy oficjalnie nie przyznał się do winy i - zdaniem obrońcy - został skazany jedynie na podstawie poszlak. W czwartek apelację rozpatrzył gdański sąd, który zdecydował, że "ze względu na zawiłość sprawy" wyda wyrok 4 stycznia.
Samir S. został skazany na dożywocie i pozbawienie praw publicznych na 10 lat pod koniec marca tego roku i pozbawienie praw publicznych na 10 lat. Sąd zdecydował ponadto, że mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie po 35 latach odbywania kary. Orzekł też, że oskarżony ma zapłacić czterem osobom związanym rodzinnie z ofiarami po 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Do zabójstwa doszło w marcu 2013 r. w centrum Gdańska. Według sądu 35-latek przyszedł do mieszkania 33-letniego Adama K., późniejszej ofiary, aby odebrać dług. Mężczyźni podczas rozmowy pokłócili się, a Rosjanin zastrzelił Adama K., jego 30-letnią żonę oraz 16-miesięczną córkę Ninę. Po zabójstwie ukradł z mieszkania ofiar kolekcję cennych militariów i sprzęt elektroniczny. Skradzione przedmioty odnaleziono w domu Samira S. już po zatrzymaniu. Jak utrzymywał - ktoś mu je podrzucił.

Sąd już podczas wydawania wyroku przyznał, że wydając werdykt oparł się głównie na zeznaniach funkcjonariuszy policji, którym Samir S. tuż po zatrzymaniu miał opowiedzieć, co się stało w mieszkaniu małżeństwa K. Dodatkowymi dowodami były m.in. oględziny miejsca zbrodni, ślady DNA na pistolecie i billingi telefoniczne. Tymczasem w oficjalnych zeznaniach Samir S. nigdy nie przyznał się do popełnienia zbrodni.


Poszlakowość procesu do główny argument obrońcy Rosjanina, który za podstawę apelacji obrał właśnie brak przyznania się do winy oskarżonego. Adwokat Arnośt Bećka twierdzi, że nie ma wiarygodnych dowodów na popełnienie morderstw przez Rosjanina, a te które są, mogą świadczyć zarówno za, jak i przeciwko. W takim wypadku sąd winien rozstrzygnąć wątpliwości na korzyść oskarżonego.

Samir S. był wcześniej karany. Kilka lat temu sąd w Kaliningradzie skazał go na 10 miesięcy pobytu w kolonii karnej za nielegalne posiadanie broni. Oskarżony przebywał w Polsce legalnie. Miał Kartę Polaka, bo jeden z jego dziadków był narodowości polskiej.

Magdalena Wojnarowska
tvn24.pl, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (25)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
88
~ZaKraty 2016-12-29 (11:32) 13 minut temu

Gangus dał się złapać i kombinuje, a fakt, że broni go adwokat o bardzo polskich korzeniach: Arnośt Bećka tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jest winny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
78
ala22 2016-12-29 (11:44) 1 minutę temu

taa, miał skradzione przedmioty w domu bo ktoś je mu podrzucił? nie ma sprawy, jak tylko pokaże kto to był to dejcie mu spokój. Jego DNA na broni ma świadczyć na jego korzyść? Zamieniam się w słuch, że niby w jaki sposób?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
68
~znik 2016-12-29 (11:33) 12 minut temu

samir czysto rosyjskiego imienia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3