Strona główna serwisu
Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek
Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek

Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek

"Proszę unieważnić decyzje o powołaniu Państwowej Komisji Badającej Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej" - taki wniosek do ministra obrony wystosował pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy 10 kwietnia, mecenas Piotr Pszczółkowski. Według mec. Pszczółkowskiego, komisja Jerzego Millera powstała bez podstawy prawnej - informuje RMF FM.
Zdaniem Pszczółkowskiego w kwietniu 2010 roku rozporządzenie ministra obrony nie przewidywało takiej sytuacji, jak powołanie komisji do zbadania wypadku "samolotu państwowego" poza granicami kraju. Pozwalałaby na to jedynie stosowna umowa z Rosją. Dlatego mecenas uważa, że powołanie komisji Millera "nie znajduje podstaw w ówczesnym porządku prawnym".

Celem wniosku złożonego przez mec. Pszczółkowskiego jest unieważnienie raportu komisji. Przyznał, że będzie się odwoływał do Sądu Administracyjnego, aby ten rozstrzygnął, czy komisja powołana do ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej powstała zgodnie z prawem, a więc czy jej ustalenie są obowiązujące.

Komisja Millera ogłosiła raport pod koniec lipca 2011 roku. Wskazała na liczne nieprawidłowości zarówno po stronie polskiej, jak i rosyjskiej, które doprowadziły do katastrofy prezydenckiego Tu-154M w 2010 r.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (213)
Nie zgadzam się z opinią
42
Zgadzam się z opinią
135
~Donald Bąk 2013-03-14 (13:09) 3 godziny i 16 minut temu

Elementarz leminga: Zamachu nie było, piloci lądowali cztery razy, byli na kursie i na ścieżce, za sterami siedział pijany Gen. Błasik a za plecami Gen. Błasika stał L.K. rozmawiający z J.K. a ten drugi rozkazał mu lądować. Profesjonalne urządzenia do wykrywania materiałów wybuchowych nie rozpoznają trotylu od kiełbasy, brzoza ścięła duralowe skrzydło noszące 70-tonowy samolot 20 metrów nad ziemią, minister Kopacz przekopała na metr wgłąb, a prokuratorzy robia wszystko żeby wyjaśnic co sie na prawde tam stało :-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
81
~Cezary 2013-03-14 (13:51) 2 godziny i 34 minut temu

Jedno pytanie. Dlaczego ukryto TAWS-38?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
85
~lesiost 2013-03-14 (13:54) 2 godziny i 31 minut temu

ŻĄDAM OBIEKTYWNEJ PRAWDY O TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
81
~zez 2013-03-14 (13:22) 3 godziny i 3 minuty temu

Zauważmy, że Przewodniczącym Komisji został minister MSW, czyli Miller był sędzia we własnej sprawie ! ! ! Przecież to ON odpowiada za nadzór nad prawidłowym przygotowaniem i zabezpieczeniem wizyty delegacji państwowej ! ! ! ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
72
~leo 2013-03-14 (13:22) 3 godziny i 3 minuty temu

Przedstawienie komedii smolenskiej nabiera rumieńców. Miller to skompromitowana osoba i ten twór to szopka a nie komisja panstwowa. Trzeba szukać każdego sposobu ,aby to klamstwo i ustalenia tej komisji uniewaznić. Prawda musi zostac ujawniona tej zbrodni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
65
~Pan Sułek 2013-03-14 (13:07) 3 godziny i 18 minut temu

wg.donalda bronka PO prok.Pasionek ŻLE prowadził śledztwo bo chciął zdjecia satelitarne sprawdzic ale za to prok.wojskowy gen.parulsk.szkolony w moskwie DOBRZE PROWADZIŁ ŚLEDZTOW bo na miejscu zbrodni nie zabezpieczył nawet 1 dowodu bo PO co wrócił do polski i zajął sie inwiligacją dzienikarzy załozył lewe POdsłuchy i próbował ludzi doprowadzac do samobójstwa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
57
~tata 2013-03-14 (13:11) 3 godziny i 14 minut temu

nie dośc że komisja w sumie niczego nie wyjasniła to jeszcze działała bez podstawy prawnej. Kto tu rzadzi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
56
~ityle 2013-03-14 (13:17) 3 godziny i 8 minut temu

członkowie komisji powinni jeszcze zwrócic kasę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
50
~KINKON 2013-03-14 (13:58) 2 godziny i 27 minut temu

POLSKA Czeka nas zatem to DOSTRAJANIE, o którym mówił Rybicki i Duganow. 1. Będą nam intensywnie prać mózgi . 2. Będą nas intensywnie wynaradawiać i poganizować. 3. Będą coraz mocniej wyszydzać naszą wiarę i atakować Kościół 4. Będą nas głodzić. 5. Będą nam zabierać wolność i ograniczać prawa. 6. Będą nas nękać i wywoływać różne konflikty, które będą nas miały zmęczyć, spowodować, że staniemy się bierni. 7. Będą próbowali nas zastraszać i kupować, demoralizować i gnoić. 8. Będą chcieli wymazać Polskę z naszych umysłów, naszej pamięci, naszych serc i z mapy Europy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
54
~Arek 2013-03-14 (13:18) 3 godziny i 7 minut temu

Do unieważnienia a ci którzy przyczynili się do mataczenia ,winni być skazani .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
60
~mariusz 2013-03-14 (13:59) 2 godziny i 26 minut temu

Jak w ogóle można dopuścić do tego żeby raport nie oparty na dowodach materialnych robili przestępcy celem wykorzystania tego dokumentu do mataczenia sprawy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
37
~Leszko 2013-03-14 (13:06) 3 godziny i 19 minut temu

A KOKPITU JAK NIE MA TAK NIEMA ..WYPAROWAŁ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
43
~tom 2013-03-14 (13:15) 3 godziny i 10 minut temu

ten raport to dno!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
52
~10 kwietnia 2013-03-14 (13:21) 3 godziny i 4 minuty temu

W gazecie Kurier Codzienny Chicago w artykule "zbrodnia i dowody pdf " wyszczególniono wszystkie powody dlaczego w Smoleńsku miał miejsce zamach oraz wszystkie dowody potwierdzające że to miało miejsce , lecz serwery w Polsce zablokowały natychmiast tą stronę - naiwni rządzący myślą pewnie że uda im się do końca omamiać polskie społeczeństwo tylko nie biorą pod uwagę że ten kij ma dwa końce a cierpliwość ludzi kiedyś się skończy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
40
~woiciehus 2013-03-14 (13:53) 2 godziny i 32 minut temu

Wszystkie przetargi w urzedach i administracji publicznej sa ustawione. Kradna zlodzieje ile sie da, bez zadnych skrupułow. Oni nie maja zadnych wartosci, są pomiotami zaborcow, ss-manow. Zrobilo sie glosno i seryjny samobojca przestal dzialac. PO nie powolalo komisji miedzynarodowej aby normalnie wyjasnic przyczyny katastrofy smolenskiej(zgineli wszyscy przywodcy wojska polskiego), dlaczego tak postąpili? Ja wyjezdzam do pracy za granice, tam bede odprowadzal podatki, zeby nie mieli z czego krasc. Kiedys te szkarlatne stworzenia, zlodzieje najbiedniejszych polaków, bezbronnych, zostana ukarani. Skażemy ich na kare smierci, a ich rodziny wygnamy z kraju. POLSKA HUSARIA dumna i honorowa znów bedzie bronic uciemiezone narody. Zapanuje harmonia i spokój. "Jestem cyganem z Polski i żydem z Niemiec" kom. Marcos

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
40
~x 2013-03-14 (13:49) 2 godziny i 36 minut temu

To parodia, a nie komisja, zwłaszcza, że PRZEWODNICZYŁ IGNORANT !!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
43
~antoś 2013-03-14 (13:25) 3 godziny temu

kiedy order dla milera za napisanie takiego sfałszowanego paszkwila order orła białego który zostanie wręczony brudnymi rękami bronka i bartoszews. i order dla kopacz za celowe z premedytacją fałszowanie sekcji zwłok w moskwie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
29
~a 2013-03-14 (13:20) 3 godziny i 5 minut temu

zamach stanu jest na ogół bez podstawy prawnej. Gerwazy już napominał, że " wygraj w polu, wygrasz w sądzie".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
36
~victim 2013-03-14 (14:26) 1 godzinę i 59 minut temu

Jak najszybciej z tym barachłem do sądu Najwyższego! Niech się wypowie i od razu Sejm powołuje komisje międzynarodową... Dla spokoju sumienia wszystkich Polaków, a nie tylko ,,wybranych" i dobranych przez Donalda i PO !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
33
~meduza 2013-03-14 (14:25) 2 godziny temu

Trzeba być niedorozwiniętym nieukiem żeby oddać śledztwo w całości ruskim kretynom.

odpowiedz