więcej

Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek.

RMF FM |  dodane 2013-03-14 (12:42) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 40 minut temu
drukuj

"Proszę unieważnić decyzje o powołaniu Państwowej Komisji Badającej Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej" - taki wniosek do ministra obrony wystosował pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy 10 kwietnia, mecenas Piotr Pszczółkowski. Według mec. Pszczółkowskiego, komisja Jerzego Millera powstała bez podstawy prawnej - informuje RMF FM.

Zdaniem Pszczółkowskiego w kwietniu 2010 roku rozporządzenie ministra obrony nie przewidywało takiej sytuacji, jak powołanie komisji do zbadania wypadku "samolotu państwowego" poza granicami kraju. Pozwalałaby na to jedynie stosowna umowa z Rosją. Dlatego mecenas uważa, że powołanie komisji Millera "nie znajduje podstaw w ówczesnym porządku prawnym".

Celem wniosku złożonego przez mec. Pszczółkowskiego jest unieważnienie raportu komisji. Przyznał, że będzie się odwoływał do Sądu Administracyjnego, aby ten rozstrzygnął, czy komisja powołana do ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej powstała zgodnie z prawem, a więc czy jej ustalenie są obowiązujące.

Komisja Millera ogłosiła raport pod koniec lipca 2011 roku. Wskazała na liczne nieprawidłowości zarówno po stronie polskiej, jak i rosyjskiej, które doprowadziły do katastrofy prezydenckiego Tu-154M w 2010 r.

(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 191 36.45%
nie 333 63.55%

Przeczytaj też

"Gazeta Polska Codziennie": Tajemnica nagrań Jaka-40

dodane 2014-01-13 (09:01) 11 miesięcy 7 dni 19 godzin i 21 minut temu

Paweł Graś: rząd zapewni wszelką pomoc w transporcie wraku Tu-154M do Polski

dodane 2013-03-13 (09:50) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 18 godzin i 32 minuty temu

MSZ: Polska stale upomina się o wrak Tu-154M

dodane 2013-03-13 (09:15) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 19 godzin i 7 minut temu

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób w Warszawie w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-03-12 (11:50) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 16 godzin i 32 minuty temu

Andrzej Seremet będzie rozmawiał w Moskwie o rosyjskim śledztwie ws. Smoleńska

aktualizacja 2013-03-11 (16:30) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 11 godzin i 52 minuty temu

"GP": To jednak był trotyl - analiza próbek z wraku Tu-154M. Prokuratura dementuje doniesienia

aktualizacja 2013-03-05 (17:59) 1 rok 9 miesięcy 15 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Co zrobić z wrakiem tupolewa - sondaż CBOS

aktualizacja 2013-03-01 (12:44) 1 rok 9 miesięcy 19 dni 15 godzin i 38 minut temu

Witold Waszczykowski: wrak Tu-154m będzie nagrodą przed wyborami w Polsce

dodane 2013-02-26 (16:46) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 11 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (213)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

135
42
~Donald Bąk 2013-03-14 (13:09) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 13 minut temu

Elementarz leminga: Zamachu nie było, piloci lądowali cztery razy, byli na kursie i na ścieżce, za sterami siedział pijany Gen. Błasik a za plecami Gen. Błasika stał L.K. rozmawiający z J.K. a ten drugi rozkazał mu lądować. Profesjonalne urządzenia do wykrywania materiałów wybuchowych nie rozpoznają trotylu od kiełbasy, brzoza ścięła duralowe skrzydło noszące 70-tonowy samolot 20 metrów nad ziemią, minister Kopacz przekopała na metr wgłąb, a prokuratorzy robia wszystko żeby wyjaśnic co sie na prawde tam stało :-)

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

81
10
~Cezary 2013-03-14 (13:51) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 31 minut temu

Jedno pytanie. Dlaczego ukryto TAWS-38?

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

85
16
~lesiost 2013-03-14 (13:54) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 28 minut temu

ŻĄDAM OBIEKTYWNEJ PRAWDY O TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ !!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

81
14
~zez 2013-03-14 (13:22) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Zauważmy, że Przewodniczącym Komisji został minister MSW, czyli Miller był sędzia we własnej sprawie ! ! ! Przecież to ON odpowiada za nadzór nad prawidłowym przygotowaniem i zabezpieczeniem wizyty delegacji państwowej ! ! ! ! ! !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

72
18
~leo 2013-03-14 (13:22) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Przedstawienie komedii smolenskiej nabiera rumieńców. Miller to skompromitowana osoba i ten twór to szopka a nie komisja panstwowa. Trzeba szukać każdego sposobu ,aby to klamstwo i ustalenia tej komisji uniewaznić. Prawda musi zostac ujawniona tej zbrodni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

65
12
~Pan Sułek 2013-03-14 (13:07) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 15 minut temu

wg.donalda bronka PO prok.Pasionek ŻLE prowadził śledztwo bo chciął zdjecia satelitarne sprawdzic ale za to prok.wojskowy gen.parulsk.szkolony w moskwie DOBRZE PROWADZIŁ ŚLEDZTOW bo na miejscu zbrodni nie zabezpieczył nawet 1 dowodu bo PO co wrócił do polski i zajął sie inwiligacją dzienikarzy załozył lewe POdsłuchy i próbował ludzi doprowadzac do samobójstwa

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

57
11
~tata 2013-03-14 (13:11) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 11 minut temu

nie dośc że komisja w sumie niczego nie wyjasniła to jeszcze działała bez podstawy prawnej. Kto tu rzadzi?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

56
14
~ityle 2013-03-14 (13:17) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 5 minut temu

członkowie komisji powinni jeszcze zwrócic kasę

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

50
10
~KINKON 2013-03-14 (13:58) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 24 minuty temu

POLSKA Czeka nas zatem to DOSTRAJANIE, o którym mówił Rybicki i Duganow. 1. Będą nam intensywnie prać mózgi . 2. Będą nas intensywnie wynaradawiać i poganizować. 3. Będą coraz mocniej wyszydzać naszą wiarę i atakować Kościół 4. Będą nas głodzić. 5. Będą nam zabierać wolność i ograniczać prawa. 6. Będą nas nękać i wywoływać różne konflikty, które będą nas miały zmęczyć, spowodować, że staniemy się bierni. 7. Będą próbowali nas zastraszać i kupować, demoralizować i gnoić. 8. Będą chcieli wymazać Polskę z naszych umysłów, naszej pamięci, naszych serc i z mapy Europy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

54
14
~Arek 2013-03-14 (13:18) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 4 minuty temu

Do unieważnienia a ci którzy przyczynili się do mataczenia ,winni być skazani .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

60
25
~mariusz 2013-03-14 (13:59) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 23 minuty temu

Jak w ogóle można dopuścić do tego żeby raport nie oparty na dowodach materialnych robili przestępcy celem wykorzystania tego dokumentu do mataczenia sprawy.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

37
3
~Leszko 2013-03-14 (13:06) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 16 minut temu

A KOKPITU JAK NIE MA TAK NIEMA ..WYPAROWAŁ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

43
12
~tom 2013-03-14 (13:15) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 7 minut temu

ten raport to dno!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

52
22
~10 kwietnia 2013-03-14 (13:21) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 1 minutę temu

W gazecie Kurier Codzienny Chicago w artykule "zbrodnia i dowody pdf " wyszczególniono wszystkie powody dlaczego w Smoleńsku miał miejsce zamach oraz wszystkie dowody potwierdzające że to miało miejsce , lecz serwery w Polsce zablokowały natychmiast tą stronę - naiwni rządzący myślą pewnie że uda im się do końca omamiać polskie społeczeństwo tylko nie biorą pod uwagę że ten kij ma dwa końce a cierpliwość ludzi kiedyś się skończy.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

40
11
~woiciehus 2013-03-14 (13:53) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 29 minut temu

Wszystkie przetargi w urzedach i administracji publicznej sa ustawione. Kradna zlodzieje ile sie da, bez zadnych skrupułow. Oni nie maja zadnych wartosci, są pomiotami zaborcow, ss-manow. Zrobilo sie glosno i seryjny samobojca przestal dzialac. PO nie powolalo komisji miedzynarodowej aby normalnie wyjasnic przyczyny katastrofy smolenskiej(zgineli wszyscy przywodcy wojska polskiego), dlaczego tak postąpili? Ja wyjezdzam do pracy za granice, tam bede odprowadzal podatki, zeby nie mieli z czego krasc. Kiedys te szkarlatne stworzenia, zlodzieje najbiedniejszych polaków, bezbronnych, zostana ukarani. Skażemy ich na kare smierci, a ich rodziny wygnamy z kraju. POLSKA HUSARIA dumna i honorowa znów bedzie bronic uciemiezone narody. Zapanuje harmonia i spokój. "Jestem cyganem z Polski i żydem z Niemiec" kom. Marcos

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

40
11
~x 2013-03-14 (13:49) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 33 minuty temu

To parodia, a nie komisja, zwłaszcza, że PRZEWODNICZYŁ IGNORANT !!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

43
15
~antoś 2013-03-14 (13:25) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 57 minut temu

kiedy order dla milera za napisanie takiego sfałszowanego paszkwila order orła białego który zostanie wręczony brudnymi rękami bronka i bartoszews. i order dla kopacz za celowe z premedytacją fałszowanie sekcji zwłok w moskwie

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
3
~a 2013-03-14 (13:20) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 15 godzin i 2 minuty temu

zamach stanu jest na ogół bez podstawy prawnej. Gerwazy już napominał, że " wygraj w polu, wygrasz w sądzie".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
13
~victim 2013-03-14 (14:26) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 56 minut temu

Jak najszybciej z tym barachłem do sądu Najwyższego! Niech się wypowie i od razu Sejm powołuje komisje międzynarodową... Dla spokoju sumienia wszystkich Polaków, a nie tylko ,,wybranych" i dobranych przez Donalda i PO !!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
11
~meduza 2013-03-14 (14:25) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 57 minut temu

Trzeba być niedorozwiniętym nieukiem żeby oddać śledztwo w całości ruskim kretynom.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 22 godziny i 27 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 3 godziny i 27 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 20 godzin i 37 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 23 godziny i 4 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 17 godzin i 22 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30505