więcej

Raport komisji Millera do unieważnienia? Jest wniosek.

RMF FM |  dodane 2013-03-14 (12:42) 1 rok 4 miesiące 10 dni 8 godzin i 32 minuty temu
drukuj

"Proszę unieważnić decyzje o powołaniu Państwowej Komisji Badającej Przyczyny Katastrofy Smoleńskiej" - taki wniosek do ministra obrony wystosował pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy 10 kwietnia, mecenas Piotr Pszczółkowski. Według mec. Pszczółkowskiego, komisja Jerzego Millera powstała bez podstawy prawnej - informuje RMF FM.

Zdaniem Pszczółkowskiego w kwietniu 2010 roku rozporządzenie ministra obrony nie przewidywało takiej sytuacji, jak powołanie komisji do zbadania wypadku "samolotu państwowego" poza granicami kraju. Pozwalałaby na to jedynie stosowna umowa z Rosją. Dlatego mecenas uważa, że powołanie komisji Millera "nie znajduje podstaw w ówczesnym porządku prawnym".

Celem wniosku złożonego przez mec. Pszczółkowskiego jest unieważnienie raportu komisji. Przyznał, że będzie się odwoływał do Sądu Administracyjnego, aby ten rozstrzygnął, czy komisja powołana do ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej powstała zgodnie z prawem, a więc czy jej ustalenie są obowiązujące.

Komisja Millera ogłosiła raport pod koniec lipca 2011 roku. Wskazała na liczne nieprawidłowości zarówno po stronie polskiej, jak i rosyjskiej, które doprowadziły do katastrofy prezydenckiego Tu-154M w 2010 r.

(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 191 36.45%
nie 333 63.55%

Przeczytaj też

"Gazeta Polska Codziennie": Tajemnica nagrań Jaka-40

dodane 2014-01-13 (09:01) 6 miesięcy 11 dni 12 godzin i 13 minut temu

Paweł Graś: rząd zapewni wszelką pomoc w transporcie wraku Tu-154M do Polski

dodane 2013-03-13 (09:50) 1 rok 4 miesiące 11 dni 11 godzin i 24 minuty temu

MSZ: Polska stale upomina się o wrak Tu-154M

dodane 2013-03-13 (09:15) 1 rok 4 miesiące 11 dni 11 godzin i 59 minut temu

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób w Warszawie w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-03-12 (11:50) 1 rok 4 miesiące 12 dni 9 godzin i 24 minuty temu

Andrzej Seremet będzie rozmawiał w Moskwie o rosyjskim śledztwie ws. Smoleńska

aktualizacja 2013-03-11 (16:30) 1 rok 4 miesiące 13 dni 4 godziny i 44 minuty temu

"GP": To jednak był trotyl - analiza próbek z wraku Tu-154M. Prokuratura dementuje doniesienia

aktualizacja 2013-03-05 (17:59) 1 rok 4 miesiące 19 dni 3 godziny i 15 minut temu

Co zrobić z wrakiem tupolewa - sondaż CBOS

aktualizacja 2013-03-01 (12:44) 1 rok 4 miesiące 23 dni 8 godzin i 30 minut temu

Witold Waszczykowski: wrak Tu-154m będzie nagrodą przed wyborami w Polsce

dodane 2013-02-26 (16:46) 1 rok 4 miesiące 28 dni 4 godziny i 28 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (213)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

81
14
~zez 2013-03-14 (13:22) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 52 minuty temu

Zauważmy, że Przewodniczącym Komisji został minister MSW, czyli Miller był sędzia we własnej sprawie ! ! ! Przecież to ON odpowiada za nadzór nad prawidłowym przygotowaniem i zabezpieczeniem wizyty delegacji państwowej ! ! ! ! ! !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
20
~WIM# 2013-03-15 (00:34) 1 rok 4 miesiące 9 dni 20 godzin i 40 minut temu

Tragedia smoleńska sprała mózgi pisowczykom. Królik zjadł wilka, renifer odebrał siłą garb wielbłądowi, zaś w "torbie" kangura ukryli się zamachowcy, którzy brzozą smoleńską strącili samolot. Sprowadźcie sobie ten sakramencki wrak smoleński, ustawcie przed swoimi domostwami aby przypominał wam wszą perfidną politykę niszczenia Polski. I jeszcze jedno - zgadzam się na wszystkie komisje, które stwierdzą jednoznacznie, iż pisklaki wraz ze swoim wodzem Kaczopiskiem to kosmonauci przybyli z dalekich stron na leczenie w zamkniętych zakładach psychiatrycznych

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
31
Mieciu 2013-03-14 (15:49) 1 rok 4 miesiące 10 dni 5 godzin i 25 minut temu

Czy są zakłady psychiatryczne dla PiS-owski papug?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
4
~ityle 2013-03-16 (21:06) 1 rok 4 miesiące 8 dni i 8 minut temu

Raport Millera to kpina. Zrobił raport po to by nie narazić się niedźwiedziowi.

odpowiedz

10
4
~goszka 2013-03-16 (11:18) 1 rok 4 miesiące 8 dni 9 godzin i 56 minut temu

to ten Miller z disko polo?

odpowiedz

81
10
~Cezary 2013-03-14 (13:51) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 23 minuty temu

Jedno pytanie. Dlaczego ukryto TAWS-38?

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

11
2
~Myslacy 2013-03-14 (22:39) 1 rok 4 miesiące 9 dni 22 godziny i 35 minut temu

Ten tez wyglopil sie z tym raportem wstyd

odpowiedz

45
65
lenio 2013-03-14 (13:26) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 48 minut temu

To co? Raport Millera do kosza a na jego miejsce raport Macierewicza. Czy pan mecenas jest mądrzejszy od tych którzy ten raport tworzyli??

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

12
2
~z netu 2013-03-14 (15:40) 1 rok 4 miesiące 10 dni 5 godzin i 34 minuty temu

TU ZNAJDZIECIE PRAWDĘ, póki jeszcze służby nie zablokowały: polskawalczaca.com/viewtopic.php?p=23724 _________ ebookbrowse.com/zbrodnia-i-dowody-pdf-d362604778

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

72
18
~leo 2013-03-14 (13:22) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 52 minuty temu

Przedstawienie komedii smolenskiej nabiera rumieńców. Miller to skompromitowana osoba i ten twór to szopka a nie komisja panstwowa. Trzeba szukać każdego sposobu ,aby to klamstwo i ustalenia tej komisji uniewaznić. Prawda musi zostac ujawniona tej zbrodni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

52
22
~10 kwietnia 2013-03-14 (13:21) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 53 minuty temu

W gazecie Kurier Codzienny Chicago w artykule "zbrodnia i dowody pdf " wyszczególniono wszystkie powody dlaczego w Smoleńsku miał miejsce zamach oraz wszystkie dowody potwierdzające że to miało miejsce , lecz serwery w Polsce zablokowały natychmiast tą stronę - naiwni rządzący myślą pewnie że uda im się do końca omamiać polskie społeczeństwo tylko nie biorą pod uwagę że ten kij ma dwa końce a cierpliwość ludzi kiedyś się skończy.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

3
4
~Sdziadek 2013-03-14 (16:01) 1 rok 4 miesiące 10 dni 5 godzin i 13 minut temu

TE wasze wasze wpisy sa banalne nic nie znaczace i niemodne . Lepiej spiewajcie... ; ,,Szla dzieweczka do laseczka do zielonego ,do zielonego, do zielonego' Dala [platworma] bym ci chleba z z masłem alem go zjadla i 2 x bis .i odnowa.

odpowiedz

36
13
~victim 2013-03-14 (14:26) 1 rok 4 miesiące 10 dni 6 godzin i 48 minut temu

Jak najszybciej z tym barachłem do sądu Najwyższego! Niech się wypowie i od razu Sejm powołuje komisje międzynarodową... Dla spokoju sumienia wszystkich Polaków, a nie tylko ,,wybranych" i dobranych przez Donalda i PO !!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

33
11
~meduza 2013-03-14 (14:25) 1 rok 4 miesiące 10 dni 6 godzin i 49 minut temu

Trzeba być niedorozwiniętym nieukiem żeby oddać śledztwo w całości ruskim kretynom.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
3
~a 2013-03-14 (13:20) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 54 minuty temu

zamach stanu jest na ogół bez podstawy prawnej. Gerwazy już napominał, że " wygraj w polu, wygrasz w sądzie".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

43
12
~tom 2013-03-14 (13:15) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 59 minut temu

ten raport to dno!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

43
15
~antoś 2013-03-14 (13:25) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 49 minut temu

kiedy order dla milera za napisanie takiego sfałszowanego paszkwila order orła białego który zostanie wręczony brudnymi rękami bronka i bartoszews. i order dla kopacz za celowe z premedytacją fałszowanie sekcji zwłok w moskwie

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

40
11
~x 2013-03-14 (13:49) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 25 minut temu

To parodia, a nie komisja, zwłaszcza, że PRZEWODNICZYŁ IGNORANT !!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

40
11
~woiciehus 2013-03-14 (13:53) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 21 minut temu

Wszystkie przetargi w urzedach i administracji publicznej sa ustawione. Kradna zlodzieje ile sie da, bez zadnych skrupułow. Oni nie maja zadnych wartosci, są pomiotami zaborcow, ss-manow. Zrobilo sie glosno i seryjny samobojca przestal dzialac. PO nie powolalo komisji miedzynarodowej aby normalnie wyjasnic przyczyny katastrofy smolenskiej(zgineli wszyscy przywodcy wojska polskiego), dlaczego tak postąpili? Ja wyjezdzam do pracy za granice, tam bede odprowadzal podatki, zeby nie mieli z czego krasc. Kiedys te szkarlatne stworzenia, zlodzieje najbiedniejszych polaków, bezbronnych, zostana ukarani. Skażemy ich na kare smierci, a ich rodziny wygnamy z kraju. POLSKA HUSARIA dumna i honorowa znów bedzie bronic uciemiezone narody. Zapanuje harmonia i spokój. "Jestem cyganem z Polski i żydem z Niemiec" kom. Marcos

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

60
25
~mariusz 2013-03-14 (13:59) 1 rok 4 miesiące 10 dni 7 godzin i 15 minut temu

Jak w ogóle można dopuścić do tego żeby raport nie oparty na dowodach materialnych robili przestępcy celem wykorzystania tego dokumentu do mataczenia sprawy.

odpowiedz