Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

Raport Komisji Weneckiej nic nie zmieni? "Jeśli będzie niekorzystny, to PiS go nie uwzględni"

Raport Komisji Weneckiej nic nie zmieni? "Jeśli będzie niekorzystny, to PiS go nie uwzględni"

Po rozmowach w Warszawie przedstawiciele Komisji Weneckiej przez kilka tygodni będą pracować nad raportem ws. Trybunału Konstytucyjnego. Co stanie się w marcu, kiedy dokument zostanie opublikowany? Przedstawiciele PiS nie chcą odpowiedzieć na to pytanie i mówią, że trzeba czekać na gotową opinię. Politycy opozycji uważają, że partię Jarosława Kaczyńskiego czeka poważny problem.
- Jeśli Komisja Wenecka, w osobie jej przewodniczącego, zostaje podjęta przez głowę państwa, to świadczy o tym, że polskie władze niesłychanie poważnie traktują jej pracę - zapewnia Ryszard Czarnecki (PiS). Stanisław Karczewski, marszałek Senatu (PiS), zaznacza jednak, że nie można uprzedzać faktów. - Poczekajmy do marca. Wtedy rząd przyjrzy się tym wnioskom - mówi Karczewski.

Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu (PO), nie ma wątpliwości, że PiS weźmie pod uwagę opinie Komisji tylko wtedy, gdy będą zgodne z sugestiami PiS. Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) ma nadzieję, że politycy partii rządzącej uwzględnią stanowisko Komisji Weneckiej, nawet jeśli będzie to oznaczało wycofanie się ze wszystkiego, co mówili przez ostatnie miesiące. - Czasami trzeba umieć uderzyć się w pierś i przyznać do błędu - twierdzi posłanka.

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu (Kukiz'15), uważa, że opinia Komisji będzie przedmiotem dalszych gierek politycznych, bo nie jest wiążąca. - Raport faktycznie nie ma mocy prawa, ale jest źródłem informacji dla innych instytucji, np. Komisji Europejskiej i Komitetu Monitorującego Rady Europy i od tego zależy sposób prowadzenia planowanej debaty ws. Polski - mówi Andrzej Halicki (PO).


Marek Jakubiak (Kukiz'15) stwierdza, że jeśli stanowisko komisji będzie niekorzystne dla PiS, to PiS będzie miał problem. - Będzie musiał cofnąć się o krok, bo inaczej potwierdzi wszystkie niepokoje, które są adresowane pod adresem tej partii. W trudnej sytuacji będzie też prezydent - mówi Jakubiak.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (604)
Nie zgadzam się z opinią
148
Zgadzam się z opinią
945
~22 2016-02-09 (08:01) 16 godzin i 25 minut temu

A jeżeli opinia komisji nie będzie po myśli PO ,Nowoczesnej to co zrobi KOD,wp.pl onet, Nesweek , GW i inni kolaboranci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
151
Zgadzam się z opinią
785
~nick 2016-02-09 (06:15) 18 godzin i 11 minut temu

ten tytuł ""Raport Komisji Weneckiej nic nie zmieni? "Jeśli będzie niekorzystny, to PiS go nie uwzględni"" to dowód na to że WP to tuba propagandowa platformy i sprzedawczyka Petru. Dlatego żegnam sie z państwem na zawsze i życzę wam bankructwa, a autorowi biedy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
161
Zgadzam się z opinią
772
~siwy 2016-02-09 (06:15) 18 godzin i 11 minut temu

Ciekawe skąd opozycja wie jaki będzie werdykt tej komisji???? A jeżeli komisja wenecka nie dopatrzy się uchybień? Chyba że pan Schetyna i Petru już organizują zbiórkę na łapówki dla członków komisji...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10