więcej

Punkty karne. Jak sprawdzić, ile się ma?.

Logo dostawcy  Fakt |  dodane 2012-06-14 (07:34) 2 lata 4 miesiące 6 dni 22 godziny i 7 minut temu
drukuj

Bywa, że niesubordynowany kierowca traci rachubę i nie może się doliczyć, ile to już punktów dostał za wykroczenia. Jak to sprawdzić?

Niestety, jeśli zapytamy o to patrol drogówki, który znów zatrzymał nas na drodze, niczego się nie dowiemy. Patrol nie ma dostępu do takich danych. Może jedynie stwierdzić, że delikwent przekroczył limit 24 punktów, co oznacza zatrzymanie mu prawa jazdy.

Dokąd po informację

Aby zdobyć informację o stanie swojego punktowego konta, należy udać się do komendy miejskiej. Trzeba to zrobić osobiście i wylegitymować się dowodem osobistym. Tej informacji policja nie udzieli telefonicznie, nie odpowie też na maila z takim zapytaniem. Poinformowanie o liczbie zebranych przez kierowcę punktów nic nie kosztuje.

Nie na zawsze

Na pocieszenie można przypomnieć, że punkty automatycznie się kasują po roku od dnia, w którym je dostaliśmy.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Paszport dla dziecka. Jak wyrobić?

(kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 25 71.43%
nie 10 28.57%

Przeczytaj też

Nowy taryfikator mandatów - więcej punktów karnych za przewinienia

dodane 2012-06-09 (04:26) 2 lata 4 miesiące 12 dni 1 godzinę i 15 minut temu

19-latka odpowie przed sądem za tragiczny wypadek w Łodzi

dodane 2012-04-26 (12:45) 2 lata 5 miesięcy 24 dni 16 godzin i 56 minut temu

MSW przygotowało nowy taryfikator mandatów

dodane 2012-04-06 (08:21) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 21 godzin i 20 minut temu

Szef MSW podpisał nowy taryfikator dot. wykroczeń drogowych

dodane 2012-04-04 (16:06) 2 lata 6 miesięcy 16 dni 13 godzin i 35 minut temu

Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy

dodane 2012-03-16 (04:50) 2 lata 7 miesięcy 5 dni i 51 minut temu

Za te wykroczenia będzie więcej punktów karnych?

dodane 2012-03-08 (18:02) 2 lata 7 miesięcy 12 dni 11 godzin i 39 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (27)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

15
3
~Leon 2012-06-14 (08:53) 2 lata 4 miesiące 6 dni 20 godzin i 48 minut temu

Nieprawda, W Piekarach Śl. w komendzie miejskiej nie udzielaja takich informacji, i wysylaja do komendy wojewodzkiej do Katowic, Tam po oplaceniu oplaty skarbowej, 17zl dostaniemy informacje do tygodniu czasu. Znow artykol pisany bez sprawdzenia autentycznoscvi danych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~stefan.olewniczak 2013-04-16 (21:51) 1 rok 6 miesięcy 4 dni 7 godzin i 50 minut temu

za sprawdzenie ilości punktów karnych od tygodnia trzeba płacić 17 zł

odpowiedz

7
1
~kierowca 2012-06-14 (09:30) 2 lata 4 miesiące 6 dni 20 godzin i 11 minut temu

Jeden z moich kolegów prawników bronił faceta któremu udzielono nieprawdziwej informacji na temat ilości punktów.Brakowało mu jednego ,przekroczył prędkość i stracił prawko a na komendzie powiedzieli mu,że brakuje mu 6-ciu.Sprawa oparła się o NSA i przegrał we wszystkich instancjach.I co nam po zasadzie zaufania do państwa?Gdyby wiedział,że brakuje mu jednego mógł powstrzymać się od kierowania pojazdami aż poprzednie się skasują.I facet wyleciał z pracy bo był PH......

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
0
~Miko9 2013-04-10 (10:49) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 18 godzin i 52 minuty temu

Jak za króla ćwieczka , na piechote na komende. Bzdury komy by szkodzilo wprowdzić system internetowy, gdzie po wpisaniu nazwiska, imienia i numeru ( np. prawa jazdy i pesel) można byloby sprawdzić stan punktów. No jakaś firma by zarobiła wprowadzajac taki system...........

odpowiedz

7
18
~rrrrr44 2012-06-14 (08:28) 2 lata 4 miesiące 6 dni 21 godzin i 13 minut temu

Mój syn ma kolegę w KG Policji jężdził z nim na rajdy samochodowe i nie ma na koncie punktów karnych.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

57
2
~ghbvv 2012-06-14 (08:05) 2 lata 4 miesiące 6 dni 21 godzin i 36 minut temu

Powinny byc nagrody za punkty jak na stacjach paliwowych.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
3
~krzysiek 2012-06-14 (10:19) 2 lata 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 22 minuty temu

tak wypunktowałeś policjianta że miałeś gacie pełne by mandatu nie dał mądr w pisaniu.

odpowiedz

0
3
~krzysiek 2012-06-14 (10:17) 2 lata 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 24 minuty temu

mam kolegę co tak własnie zalatwił go policjiant,pozwoli pan swe prawo jazdy zgłosi się PAN na gomende ale zrobił oczy pojechaliśmy ważne że poszedł na jakiś kurs i odzyskał prawko ale mjał gatki pełne jak mu zabrał teraz jezdzi już przepisowo.

odpowiedz

0
0
~piotrek 2012-06-14 (10:08) 2 lata 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 33 minuty temu

informacja ustna jest bezpłatna ale zaswiadczenie o illosci punktów juz tak

odpowiedz

2
1
~WWA 2012-06-14 (10:02) 2 lata 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 39 minut temu

BREDNIE!!!! - W TEJ CHWILI BEZ PROBLEMU PRZY WYPISYWANIU MANDATU PRZEZ DROGÓWKĘ PODADZĄ CI DOKŁADNĄ ILOŚĆ PUNKTÓW WIĘC PO CO WPROWADZACIE LUDZI W BŁĄD?????????

odpowiedz

29
6
~kierowca 2012-06-14 (08:18) 2 lata 4 miesiące 6 dni 21 godzin i 23 minuty temu

kiedys tak wypunktowałem gliniarza że zapomniał jak się nazywa

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~Bigi 2012-06-14 (09:45) 2 lata 4 miesiące 6 dni 19 godzin i 56 minut temu

Ciekawe - ostatnio jak mnie zatrzymała policja w w-wie, pan policjant wziął moje dokumenty i poszedł z nimi do samochodu. Coś tam posprawdzał i wrócił z informacją "... ma pan już 12 punktów z czego 10 zniknie dopiero w sierpniu ... ". Wszystko zgodnie ze stanem faktycznym - pewnością mają system, że moga to sprawdzić "od ręki". Zamiast chodzić gdzieś i pytać wystarczy dowiedzieć się u drogówki

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 20 godzin i 6 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 20 godzin i 11 minut temu

materiał wideo

Wypadek w Rakoniewicach. Osiem osób rannych
dodane 2014-10-20 (09:17) 20 godzin i 24 minuty temu

Marek Sawicki: za "frajerów" przepraszam, ale nie podam się do dymisji
dodane 2014-10-20 (08:37) 21 godzin i 4 minuty temu

Dziesiątki tysięcy wiernych na mszy beatyfikacyjnej Pawła VI
dodane 2014-10-19 (10:50) 1 dzień 18 godzin i 51 minut temu

Wypadek w Zieleńcu. Zginęli kobieta w ciąży i jej mąż
dodane 2014-10-19 (12:30) 1 dzień 17 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 30106