Strona główna serwisu
Przeszukanie w mieszkaniu b. szefa WSW Teodora Kufla

Przeszukanie w mieszkaniu b. szefa WSW Teodora Kufla

• Przeszukanie w mieszkaniu Teodora Kufla, b. szefa WSW
• Znalezione dokumenty przekazano prezesowi IPN
Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu przekazał prezesowi IPN dokumenty zabezpieczone w mieszkaniu Teodora Kufla - szefa PRL-owskiej Wojskowej Służby Wewnętrznej.

Znaleziono w nim między innymi: publikacje szkoleniowe szefostwa Wojskowej Służby Wewnętrznej, kopie kart kartotecznych z Centralnego Archiwum Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, milicyjny meldunek z 1946 roku w sprawie zastrzelenia sekretarza PPR Antoniego Wypchała i notatkę dotyczącą przyczyn aresztowania grupy "Młot i Sierp" w 1941 roku w Warszawie. Kopie materiałów będą udostępniane dziennikarzom i historykom w siedzibie IPN od 1 kwietnia.

Mieszkanie przeszukano na podstawie postanowienia prokuratora, wydanego w śledztwie dotyczącym przechowywania przez osobę nieuprawnioną dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej.


Teodor Kufel był długoletnim funkcjonariuszem organów bezpieczeństwa państwa. Funkcję szefa Wojskowej Służby Wewnętrznej sprawował w latach 1962-1979.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (71)
Nie zgadzam się z opinią
91
Zgadzam się z opinią
288
~Peter 2016-03-29 (20:57) 16 godzin i 27 minut temu

Kartka papieru z 1941r? i 1946r? To może źle robię że trzymam dokumenty do 5 lat wstecz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
252
Zgadzam się z opinią
392
~o.ku 2016-03-29 (19:55) 17 godzin i 29 minut temu

To chyba juz w domach nie można zadnych pamiątek przechowywać. Wszystko trzeba traktować jak ,,bibułę " w czasie okupacji bo przyjdzie gestapo i zrobi rewizje ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
107
~obcy 2016-03-29 (21:19) 16 godzin i 5 minut temu

Ciekawe czy już Piotrowicza przetrzepali czy dopiero się zbierają .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
69
~Leon zawodowiec 2016-03-29 (21:02) 16 godzin i 22 minut temu

To mi sie podoba , KOD , w szafach :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
59
~jndy 2016-03-29 (20:53) 16 godzin i 31 minut temu

Szukali czegoś na Bolka?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
52
~B 2016-03-29 (21:38) 15 godzin i 46 minut temu

Nie szukajcie u Kufla bo Izrael zaprotestuje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
57
~Klkl 2016-03-29 (21:26) 15 godzin i 58 minut temu

To ja idę zrobić porządek w szafie bo jeszcze u mnie coś znajdą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
64
~Warszawiak 2016-03-29 (21:23) 16 godzin i 1 minutę temu

Teraz beda rewizjami zyli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
65
~Waga 2016-03-29 (21:10) 16 godzin i 14 minut temu

A ja przechowuję rachunki za prąd, wodę i gaz od 1978 roku. Czy czyniąc to nie łamię prawa?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
53
~JAŚKOZWOŁOMINA 2016-03-29 (21:45) 15 godzin i 39 minut temu

PRZESZUKAĆ DOMY I MIESZKANIA PANÓW ZIOBRY I KAMIŃSKIEGO W TRYBIE BARDZO PILNYM !!!!! SKOŃCZYĆ Z HAKAMI NA INNYCH !!! PRZESZUKAĆ WSZYSTKIE MIEJSCA I OSOBY ZWIĄZANE Z POLITYKĄ !!! BĘDZIE WRESZCIE NORMALNE PAŃSTWO I ŻYCIE !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
53
~Aga 2016-03-29 (21:20) 16 godzin i 4 minuty temu

Ciekawe czego tak zajadle szukają ? Czy coś było w tym powiedzeniu Wałęsy , ze Kaczyński będzie siedział ? Co wie Wałęsa i czy dlatego taka nagonka na niego ? Może by tak się zajęli terrorystami , przygotowaniami do spotkania NATO , spotkania z Papieża z młodzieżą no i penetracją białoruską ( ich przygotowaniem do wojny )

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
56
~kl123 2016-03-29 (22:03) 15 godzin i 21 minut temu

To do jakich jeszcze mieszkań trafi jeszcze pisowskie Cze-Ka. Jakieś dokumenty z 1941 r. czy 1946 i to o zabiciu działacza PPR? Sami sobie strzelają w kolano ci z IPN. A może PiS w swoim szaleństwie zamierza otworzyć muzeum pomordowanych PPR-wców przez "żołnierzy wyklętych"? Po tych durniach wszystkiego można się spodziewać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
60
Zgadzam się z opinią
75
~Cyryl 2016-03-29 (21:13) 16 godzin i 11 minut temu

Idą?! Idą?!! Polaku bój się. Idą !!! Schowaj wspomnienia dziadka i listy od babci. Metrykę też schowaj i akt chrztu, jeśli nie jest sprzed 1050 laty. Polaku - "komunisto i złodzieju", Polaku "drugi sorcie". Przyjdą, zabiorą i spiorą. Żołnierze lepszej zmiany.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
19
~eskape 2016-03-29 (21:21) 16 godzin i 3 minuty temu

ciekawe kto puścił cynka bo prokurator nie wyda nakazu przeszukania ot tak sobie, chyba że mamy bezprawie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
14
~Jacek 2016-03-30 (07:15) 6 godzin i 9 minut temu

A znaleziono tam teczkę Rajmunda Kaczyńskiego ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
32
~Ignac 2016-03-29 (21:19) 16 godzin i 5 minut temu

Należy nadmienić, że Pan Generał już skończył 96 lat i należy mu się trochę spokoju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
15
~olo 2016-03-29 (22:13) 15 godzin i 11 minut temu

osoba nieuprawniona do posiadania kopiii??? buahahaha, a oryginaly to chyba w IPN sa ? czy sie nie zgadzaja ?? buahaha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
19
~ja 2016-03-29 (21:19) 16 godzin i 5 minut temu

na ej podstawie można każdemu wejść na chate

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
15
~komediant 2016-03-29 (21:57) 15 godzin i 27 minut temu

Dodatkowo znaleziono wyniki badania kału Kufla z 1810 r.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
12
~Kazimierz 2016-03-29 (22:52) 14 godzin i 32 minut temu

Materiały sprzed 70 lat? Nikt praktycznie z tych ludzi już nie żyje. Myślę, że można go było poprosić o ich wypożyczenie bez robienia nalotu. Po takim czasie nawet angielski rząd tajne akta ujawnia.

odpowiedz