Strona główna serwisu
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. incydentu z udziałem pojazdu, którym jechał prezydent Andrzej Duda

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. incydentu z udziałem pojazdu, którym jechał prezydent Andrzej Duda

• Wszczęto oficjalne śledztwo ws. wypadku prezydenckiej limuzyny
• Dotyczy nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym
• Przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia
Limuzyna, która podróżował prezydent Andrzej Duda, wydobywana z rowu autostrady A4. Limuzyna, która podróżował prezydent Andrzej Duda, wydobywana z rowu autostrady A4. ()
Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo ws. incydentu na autostradzie A4 z udziałem pojazdu, którym jechał prezydent Andrzej Duda. Śledztwo dotyczy nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Jak powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka póki co nikomu nie postawiono zarzutów, bo postępowanie prowadzone jest w sprawie.

Sieradzka wyjaśniła, że śledztwo dotyczy artykułu 174 paragraf 2 Kodeksu Karnego, które mówi o nieumyślnym sprowadzeniu niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.


- W tej chwili zabezpieczane są wszelkie ślady i dowody w tej sprawie. Musimy ustalić, dlaczego doszło do zdarzenia, żeby móc ustalić, czy ktoś za to odpowiada - wyjaśniła prokurator Sieradzka.

Poinformowała również, że pierwsze czynności w tej sprawie w piątek wykonywała Prokuratura Rejonowa w Brzegu, na terenie której doszło do zdarzenia. - Jeszcze w piątek prokurator z Brzegu był na miejscu zdarzenia i robił oględziny. Odbywało się to pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu"- powiedziała Sieradzka.

Dodała, że w sobotę czynności w sprawie prowadziły już wspólnie Prokuratura Rejonowa w Brzegu i Prokuratura Okręgowa w Opolu. W sobotę też postępowanie przejął Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Opolu.


W sobotę od godz. 13 do godz. 19 na autostradzie A4 prowadzono oględziny. - Natomiast oględziny samochodu trwają cały czas. Samochód jest badany z udziałem różnych biegłych - podała w sobotę wieczorem prokurator Sieradzka.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (440)
Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
447
~Po-wiec!! 2016-03-05 (21:16) 3 godziny i 8 minut temu

Ciesze sie ze nikomu nic sie nie stalo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
111
Zgadzam się z opinią
449
~Romuluseq 2016-03-05 (21:19) 3 godziny i 5 minut temu

To na pewno był zamach!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
182
~KOLO 2016-03-05 (21:18) 3 godziny i 6 minut temu

Jak słyszę biegły sądowy to mi się nie dobrze robi .Ile wyroków opartych na biegłych, okazywały się zwykłym szwindlem .

odpowiedz

zgłoś do moderacji