więcej

Premier ogłosił termin wyborów samorządowych.

IAR, PAP |  aktualizacja 2010-09-15 (16:15) 4 lata 3 dni 23 godziny i 34 minuty temu
drukuj


Premier ogłosił termin wyborów samorządowych
opinie
Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, a ich druga tura, w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, 5 grudnia - ogłosił premier Donald Tusk. Premier poinformował, że już we wtorek wieczorem o swojej decyzji poinformował prezydenta i marszałka sejmu.

-
Wszyscy spodziewali się tego terminu, ja także uznałem go za optymalny Donald Tusk
Wszyscy spodziewali się tego terminu, ja także uznałem go za optymalny - wyjaśnił premier. Dodał, że za optymalny uznała go również Państwowa Komisja Wyborcza.

- Życzę wyborcom trafnego wyboru i dużej frekwencji - powiedział Donald Tusk. Wyraził nadzieję, że nie będzie ona mniejsza niż w wyborach prezydenckich czy parlamentarnych.

Premier powiedział, że o terminie wyborów poinformował we wtorek wieczorem - po konsultacjach z Państwową Komisją Wyborczą - prezydenta Bronisława Komorowskiego i marszałka sejmu Grzegorza Schetynę.

- Z satysfakcją przyjąłem opinię Państwowej Komisji Wyborczej, że jest to termin optymalny z punktu widzenia możliwości organizacyjnych. Na pogodę wpływu nie będziemy mieli, ale mam nadzieję, że frekwencja w tych wyborach nie będzie mniejsza niż w ostatnich wyborach czy to prezydenckich, czy to parlamentarnych - powiedział Tusk. Jak ocenił, wybory samorządowe w Polsce "zdobyły swoją rangę".

- Biorąc pod uwagę autorytet, jakim cieszą się przynajmniej niektórzy samorządowcy, wyniki, jakie otrzymują niektórzy prezydenci, wójtowie pokazują, że zaufanie do polityki stosunkowo najłatwiej zbudować na poziomie samorządu - mówił premier.

- Premierzy, prezydenci, marszałkowie sejmu, że wymienię choćby tę trójkę - możemy tylko pozazdrościć niektórym samorządowcom skali poparcia, jakie uzyskują w swoim miejscu zamieszkania - powiedział Tusk.

Z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw rozporządzenia dotyczącego terminu wyborów rozpocznie się kampania wyborcza. Zakończenie kadencji rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nastąpi 12 listopada tego roku (przed czterema laty 12 listopada odbyła się I tura wyborów).

Wybory samorządowe - zgodnie z ordynacją - zarządza premier nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 60 dni po upływie kadencji rad.

Politykier.pl: Żółw kandydatem na prezydenta Warszawy?

(tbe)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 13 92.86%
nie 1 7.14%

Przeczytaj też

Nowak nie posłuchał Tuska - popiera Karnowskiego

aktualizacja 2010-09-18 (17:43) 4 lata 22 godziny i 6 minut temu

PO przedstawiło kandydatów na prezydentów 8 miast

dodane 2010-09-18 (16:15) 4 lata 23 godziny i 34 minuty temu

Platforma mocna, dobry wynik SLD - najnowszy sondaż

dodane 2010-09-18 (08:21) 4 lata 1 dzień 7 godzin i 28 minut temu

Gdzie pojechał Donald Tusk?

dodane 2010-09-18 (07:25) 4 lata 1 dzień 8 godzin i 24 minuty temu

"Te wybory zdecydowanie wygram już w I turze"

dodane 2010-09-16 (16:15) 4 lata 2 dni 23 godziny i 34 minuty temu

Grzegorz Banaś kandydatem PiS na prezydenta Kielc

dodane 2010-09-16 (14:55) 4 lata 3 dni i 54 minuty temu

Lider łódzkiej Samoobrony kandydatem na prezydenta Łodzi

dodane 2010-09-16 (13:30) 4 lata 3 dni 2 godziny i 19 minut temu

Osoba z zarzutami powalczy o prezydenturę w Poznaniu?

aktualizacja 2010-09-15 (15:20) 4 lata 4 dni i 29 minut temu

Szeremietiew na stolicę?

dodane 2010-09-15 (03:40) 4 lata 4 dni 12 godzin i 9 minut temu

PSL zaprezentowało kandydatów do samorządów

dodane 2010-09-12 (15:40) 4 lata 7 dni i 9 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Wybory Mistera pytamy.pl... ??

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (107)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Drzewacz 2010-10-13 (14:54) 3 lata 11 miesięcy 6 dni i 55 minut temu

Nikt nie jest po mojej stronie
"Nie jestem po niczyjej stronie, bo nikt nie jest po mojej" - Drzewacz - Władca Pierścieni. Godne przemyslenia :-)

odpowiedz

0
0
~Janek Dzbanek 2010-09-29 (19:26) 3 lata 11 miesięcy 20 dni 20 godzin i 23 minuty temu

odynacja anty samorządowa
Chyba nikt z was nie czytał ordynacji samorządowej, po zmianach jedyny pozytyw to bezpośrednie wybory wójta czy burmistrza. reszta nadaje się do kosza wprowadza politykę dosłownie pod strzechę, nie potrzebnie komplikuje wybory na szczeblu podstawowym, co niestety konserwuje lokalne układziki i towarzystwa wzajemnej adoracji. Aby zostać radnym w Psich Kiiszkach zachodu, jak byś chciał zostać prezydentem warszawy, po co w małej wsi tworzenie jakiś komitetów wyborczy czy bloków, przedtem wystarczyło zgłosić sie z poparciem 20 mieszkańców do gminy aby byc zarejestrowany jako kandydat na radnego Wybory samorządowe to ma być święto demokracji a staje sie niestety świętem biurokracji

odpowiedz

0
0
~Irek 2010-09-29 (12:45) 3 lata 11 miesięcy 21 dni 3 godziny i 4 minuty temu

Warto głosować.
Na pewno warto spełnić swój obowiązek dla ojczyzny.Będę głosował właściwie. Dobrze , że termin jest ustalony,pozwoli to przejrzyście wybrać samorząd. Polska to cudowna ojczyzna i potrzebuje dużej frekwencji.

odpowiedz

0
0
~Stif 2010-09-26 (11:27) 3 lata 11 miesięcy 24 dni 4 godziny i 22 minuty temu

A ja jestem ciekaw
A kiedy PAN PREMIER wreszcie ogłosi dymisję swego - przepraszam - waszego rządu nierządu

odpowiedz

0
0
~Ag 2010-09-18 (15:14) 4 lata 1 dzień i 35 minut temu

a
jak dla mnie to PIS jest zakłamaną partią a napewno jej prezes J.Kaczyński. Dla mnie PO i SLD sąwporządku.

odpowiedz

0
0
~Zenek 2010-09-15 (17:33) 4 lata 3 dni 22 godziny i 16 minut temu

JA GŁOSUJE NA PARTIE NIE SKOPROMITOWANĄ JAKA JEST P I S
To ludzie bez skazy aferowej nie zawistni jak zakłamane P O

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~emeryt WP 2010-09-15 (16:32) 4 lata 3 dni 23 godziny i 17 minut temu

Tylko PO
Każdy normalny człowiek głosuje na PO

odpowiedz

pokaż 25 ukrytych odpowiedzi

0
0
Bóghonorojczyzna 2010-09-15 (17:27) 4 lata 3 dni 22 godziny i 22 minuty temu

To będą czwarte przegrane wybory przez pis.
Niektórzy uczą się czytając ,niektórzy uczą się słuchając ,niektórzy muszą nasikać na ogrodzenie elektryczne ... TYLKO ILE RAZY ??!!

odpowiedz

0
0
~Białadama 2010-09-15 (17:03) 4 lata 3 dni 22 godziny i 46 minut temu

nie do wiary!!!!
PO ma prawie 400 afer, to szok

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Dyzio 2010-09-15 (16:39) 4 lata 3 dni 23 godziny i 10 minut temu

Jeszcze raz skorzystam z prawa mi przysługującego i oleję jak zawsze do tej pory takie pseudowybory. Nie zamierzam przykładać ręki do tej farsy wyborczej i swoim udziałem wspierać następnych cwaniaków-nieudaczników garnących się do koryta i łatwych oraz dużych pieniędzy. Marzy mi się najniższa frekwencja wyborcza w historii. Im gorzej dla NICH tym lepiej dla SPOŁECZEŃSTWA.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~wictor 2010-09-15 (17:51) 4 lata 3 dni 21 godzin i 58 minut temu

aby sie jego kolesiom zylo lepiej
a my bedziemy placic na nich.

odpowiedz

0
0
~rozu 2010-09-15 (17:44) 4 lata 3 dni 22 godziny i 5 minut temu

Każdy normalny człowiek ma swoje zdanie i nie słucha propagandy TV i gazet.
Każdy rozumny człowiek nie słucha propagandy.TV?

odpowiedz

0
0
~emeryt WP 2010-09-15 (16:32) 4 lata 3 dni 23 godziny i 17 minut temu

Tylko PO
Każdy normalny człowiek głosuje na PO

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Karol liberał 2010-09-15 (17:06) 4 lata 3 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Prawica
Wiadomo, że wszyscy inteligentni Polacy zagłosują na prawdziwą prawice -blok Janusza Korwin-Mikke. Precz z pseudo-prawicą PO i PiS, precz z żydokomuną z SLD, precz z Euro-socjalizmem i faszyzmem, precz z prawą stroną lewego buta, precz z komuną NIECH ŻYJĘ POLSKA.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Zenek 2010-09-15 (17:33) 4 lata 3 dni 22 godziny i 16 minut temu

JA GŁOSUJE NA PARTIE NIE SKOPROMITOWANĄ JAKA JEST P I S
To ludzie bez skazy aferowej nie zawistni jak zakłamane P O

odpowiedz

0
0
~nerwus 2010-09-15 (16:13) 4 lata 3 dni 23 godziny i 36 minut temu

tylko durny chodzi do urny
wszelkie wybory zostały ustalone w Magdalence się zydo-solidaruchy dogadały z zydokomuną

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Maksym 2010-09-15 (17:30) 4 lata 3 dni 22 godziny i 19 minut temu

MAM POWAŻNE PYTANIE !!!!!
Dlaczego Tusk zakłada zawsze przyciasne garnitury ????? Pytam poważnie

odpowiedz

0
0
~kamil 2010-09-15 (17:28) 4 lata 3 dni 22 godziny i 21 minut temu

Vat do gory aby zylo sie nam lepiej
ciekaw jestem czym pan premier bedzie mydlil nam oczy aby glosowac na jego partie

odpowiedz

0
0
~Adam Opole 2010-09-15 (17:04) 4 lata 3 dni 22 godziny i 45 minut temu

Deratyzacja pisomatołków w toku :-) - wyjasnienie terminu dla Warchołłów w tekście:-)
Wyjasnienie - Deratyzacja to taka metoda niszczenia szkodników ;-) to tak w uproszczeniu bo też i życie pisomatołkowarchołów jest uproszczcone...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Rejtan 2010-09-15 (16:52) 4 lata 3 dni 22 godziny i 57 minut temu

Trzeba pogonić zdrajców ojczyzny
sługusów albo i szpiegów Rosji . Twórców Nocnej a potem Porannej Zmiany. Każdy kto będzie na nich głosował nie jest Polakiem

odpowiedz